Podczas porodu musiała milczeć, by nie "obciążyć dziecka złą energią". Tego wymagała umowa z Cruise'em

Związek z Tomem Cruise'em był dla Katie Holmes spełnieniem marzeń, choć szybko okazał się koszmarem. Po sześciu latach od ślubu złożyła pozew o rozwód, a na jaw wyszły ukrywane dotąd szczegóły ich relacji. Okazało się, że Holmes musiała podpisać umowę, w której m.in. nakazano jej milczeć w trakcie porodu.

Gdy media obiegła wiadomość, że zostali parą, fani nie kryli radości. Tom Cruise i Katie Holmes uważani byli za najpiękniejszą parę Hollywood. Jako nastolatka, miała na ścianie w pokoju plakat z jego zdjęciem. Oświadczył się jej zaledwie po sześciu tygodniach znajomości. Pobrali się w 2006 roku, krótko po narodzinach córki. Gdy się rozstali, na światło dzienne wyszły dramatyczne szczegóły ich związku, kontrolowanego przez Kościół Scjentologiczny.

Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Barbie" - filmowa opowieść o ideałach [ZWIASTUN]

Związek z nim był dla Katie Holmes spełnieniem marzeń. Rzeczywistość okazała się jednak koszmarem

Katie Holmes była od Toma Cruise'a młodsza o 16 lat. W dzieciństwie była jego wielką fanką. – Związek z kimś takim jak on to jak życie we śnie. Spełnienie marzeń – przyznawała Holmes. Wkrótce jednak okazało się, że małżeństwo przypominało raczej koszmar. Dopiero po rozstaniu ujawniono szczegóły ich relacji. Tom Cruise jest członkiem Kościoła Scjentologicznego, kontrowersyjnej sekty założonej przez L. Rona Hubbarda. Scjentolodzy kontrolowali praktycznie każdy szczegół związku pary.

Katie Holmes musiała rodzić w milczeniu. Scjentolodzy kontrolowali każdy jej krok

Po ich rozstaniu na jaw wyszło, że przed pierwszą randką Holmes musiała podpisać poufną umowę zawierającą szczegóły dotyczące przyszłego związku i wskazującą oczekiwania wobec partnerki Cruise’a. Holmes miała wypełniać określone obowiązki i zachowywać się w ściśle określony sposób, w zamian mogła liczyć na pomoc w dalszym rozwoju kariery. W umowie znalazły się też zapisy dotyczące porodu. 18 kwietnia 2006 roku na świat przyszła córka pary, Suri Cruise.

Podczas porodu Katie Holmes musiała całkowicie milczeć. Rodzącej nie wolno było krzyczeć, jęczeć ani nawet mówić. Nie mogła też zdecydować się na znieczulenie czy leki uśmierzające ból. Scjentolodzy wierzą bowiem, że to może "obciążyć dziecko złą energią" i niekorzystnie wpłynąć na jego zdrowie. Cruise i scjentolodzy kontrolowali każdy jej krok.

 

W końcu w 2012 roku, sześć lat po ślubie, Katie Holmes zdecydowała się ucieczkę z córką. Udało się, choć nie bez pomocy rodziny, z którą kontaktowała się w całkowitej tajemnicy. Uwolnienie się od męża i scjentologów planowała od miesięcy. Po rozwodzie Cruise zerwał kontakty z córką i nie widział jej od lat. Członkowie sekty nie mogą bowiem spotykać się z osobami, które ją opuściły, a dodatkowo zarówno Katie Holmes, jak i jej córka, zostały uznane za "osoby niepożądane".

Więcej o: