opener festival

 • Yola, Yola, na pewno cię zapamiętamy. Moc wrażeń na koniec Open'er Festivalu 2022 - muzycznie pozytywnych

  Yola, Yola, na pewno cię zapamiętamy. Moc wrażeń na koniec Open'er Festivalu 2022 - muzycznie pozytywnych

  Po burzowym piątku Open'er Festival skończył się w pełnym słońcu. Sobota była gęsta - zarówno pod względem liczby godnych odwiedzenia koncertów, jak i niezmierzonych tłumów, które przybyły na festiwalowe pole. Disco, jazz, hip-hop, rock, pop, elektronika... Muzycznych atrakcji starczyło dla każdego. Kto zaskoczył najbardziej? Tylko po jednym koncercie słyszałam dookoła: "Wow, czegoś takiego się nie spodziewałam". Alter Stage rozpaliła Yola - grająca gdzieś pomiędzy country, soulem i roots rockiem artystka swoimi pokładami charyzmy mogłaby obdzielić nawet trzy sceny.

  Maja Piskadło
 • Open'er Festival 2022. Czy będzie zwrot biletów za odwołane koncerty? Jest odpowiedź organizatorów
 • Open'er 2022. Dua Lipa i Megan Thee Stallion komentują odwołanie koncertów. 'Jestem zdruzgotana'

  Open'er 2022. Dua Lipa i Megan Thee Stallion komentują odwołanie koncertów. "Jestem zdruzgotana"

  Piątkowy wieczór na Open'er Festivalu przyniósł uczestnikom mocne wrażenia, ale bynajmniej nie ze względu na koncerty. Festiwalowicze zostali ewakuowani przez potężną burzę, która rozpętała się około godz. 19:40. Z uwagi na warunki pogodowe po 22:30 wznowiono tylko część atrakcji; z programu wypadły m.in. headlinerki Megan Thee Stallion i Dua Lipa. Artystki skomentowały sytuację na Instagramie.

  Maja Piskadło
 • Open'er wznowiony - ale bez kluczowych koncertów. Odwołane występy Dua Lipy, Megan The Stallion
 • Open'er 2022. 'Jeden zły ruch, jeden taniec zostanie użyty przeciwko tobie'. Dziś jednak Dua Lipa rządzi na scenie

  Open'er 2022. "Jeden zły ruch, jeden taniec zostanie użyty przeciwko tobie". Dziś jednak Dua Lipa rządzi na scenie

  Od kilku lat jej nazwisko gwarantuje wielki szum. Dua Lipa zjednała sobie wielką publiczność, rozkochaną w melodyjnym popie, i sama zaczęła wyznaczać trendy. Po premierze płyty "Future Nostalgia" w 2020 roku jak grzyby po deszczu zaczęli wyrastać artyści i artystki, którzy chcieli jak ona z lekkością odwoływać się do muzyki lat 80. i 90., a przy tym wchodzić na szczyty list przebojów. Lipa nie przestaje się rozwijać i zaskakiwać - kiedyś jej nieco nieporadny taniec stał się materiałem na memy; dziś ma nad sceną pełną kontrolę.

  Maja Piskadło
 • Open'er Festival 2022. The Chemical Brothers odwołują występ w ostatniej chwili. Zespół wydał oświadczenie
 • Little Simz jest wielka. Hip-hopowy headliner pierwszego dnia Open'er Festiwalu mógłby się jej kłaniać

  Little Simz jest wielka. Hip-hopowy headliner pierwszego dnia Open'er Festiwalu mógłby się jej kłaniać

  Po trzyletniej przerwie pierwszego dnia Open'er Festivalu łatwo było się pogubić - i nieco zmęczyć, bo scen do obejścia nie brakuje. W środę headlinerami byli Ralph Kaminski, Maneskin, Imagine Dragons i A$AP Rocky. Wszyscy (oprócz ostatniego z wymienionych) dali z siebie mnóstwo energii i powodów do wspólnej radości, jednak koncert, który podkręcił pozytywne wibracje do maksimum i dostarczył znakomitych wrażeń, odbył się na Tent Stage. Little Simz, brytyjska artystka, która mała jest tylko z pseudonimu, podzieliła się z publicznością sporym kawałkiem swojej hiphopowo-soulowej duszy.

  Maja Piskadło
 • Open'er Festival 2022. Line-up imprezy poszerzony. A$AP Rocky zastąpi Doję Cat

  Open'er Festival 2022. Line-up imprezy poszerzony. A$AP Rocky zastąpi Doję Cat

  29 czerwca w Gdyni po trzyletniej przerwie startuje Open'er Festival. Na ostatniej prostej organizatorzy musieli znaleźć zastępstwo dla jednej z headlinerek - Doja Cat odwołała bowiem letnie koncerty z powodów zdrowotnych. Wiemy już, że miejsce raperki zajmie A$AP Rocky, któremu trzy lata temu w dotarciu na festiwal przeszkodził szwedzki wymiar sprawiedliwości. Kto jeszcze zasilił line-up Open'era?

  Maja Piskadło
 • Open'er Festival 2022. Tacodawide w Gdyni - osobno, ale jednak. Nowe ogłoszenia podkręcają temperaturę

  Open'er Festival 2022. Tacodawide w Gdyni - osobno, ale jednak. Nowe ogłoszenia podkręcają temperaturę

  Organizatorzy Open'er Festivalu na kilka tygodni przed startem imprezy odkrywają kolejne karty programu. Do grona artystów, którzy otworzą lato w Gdyni, dołączyli m.in. Gunna, Clairo i Pa Salieu. Fanów polskiej muzyki z pewnością ucieszy wiadomość, że koncerty dadzą Dawid Podsiadło i Taco Hemingway - co prawda osobno, ale przynajmniej tego samego dnia. Być może to coś oznacza...

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Imagine Dragons zagrają w Polsce. Będą gwiazdą jednego z największych polskich festiwali
Więcej o:

opener festival