opener festival

 • Open'er nie gorszy, też ogłasza kolejnych wykonawców. W Gdyni zagra m.in. Lizzo

  Open'er nie gorszy, też ogłasza kolejnych wykonawców. W Gdyni zagra m.in. Lizzo

  W tym tygodniu organizatorzy FEST Festival ogłosili pierwszych wykonawców, którzy wystąpią na przyszłorocznej edycji. Alter Alt nie pozostaje w tyle i właśnie wypuścił w świat informacje, kto oprócz Arctic Monkeys zagra na przełomie czerwca i lipca na Open'erze. Będą to m.in. pochodzący z Ameryki - wokalistka Lizzo i zespoły Queens of the Stone Age oraz OneRepublic.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Już to wiemy! Arctic Monkeys pierwszym headlinerem na Open'er Festival 2023

  Już to wiemy! Arctic Monkeys pierwszym headlinerem na Open'er Festival 2023

  Z samego rana oficjalne konto Open'er Festival zmieniło zdjęcie w tle na Facebooku. Pomyślałem: to musi coś znaczyć. I znaczyło. Mamy pierwsze ogłoszenie, kto zagra na przyszłorocznej edycji. Legendarny brytyjski zespół Arctic Monkeys wystąpi w Gdyni już 30 czerwca!

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Yola, Yola, na pewno cię zapamiętamy. Moc wrażeń na koniec Open'er Festivalu 2022 - muzycznie pozytywnych

  Yola, Yola, na pewno cię zapamiętamy. Moc wrażeń na koniec Open'er Festivalu 2022 - muzycznie pozytywnych

  Po burzowym piątku Open'er Festival skończył się w pełnym słońcu. Sobota była gęsta - zarówno pod względem liczby godnych odwiedzenia koncertów, jak i niezmierzonych tłumów, które przybyły na festiwalowe pole. Disco, jazz, hip-hop, rock, pop, elektronika... Muzycznych atrakcji starczyło dla każdego. Kto zaskoczył najbardziej? Tylko po jednym koncercie słyszałam dookoła: "Wow, czegoś takiego się nie spodziewałam". Alter Stage rozpaliła Yola - grająca gdzieś pomiędzy country, soulem i roots rockiem artystka swoimi pokładami charyzmy mogłaby obdzielić nawet trzy sceny.

  Maja Piskadło
 • Open'er Festival 2022. Czy będzie zwrot biletów za odwołane koncerty? Jest odpowiedź organizatorów
 • Open'er 2022. Dua Lipa i Megan Thee Stallion komentują odwołanie koncertów. 'Jestem zdruzgotana'

  Open'er 2022. Dua Lipa i Megan Thee Stallion komentują odwołanie koncertów. "Jestem zdruzgotana"

  Piątkowy wieczór na Open'er Festivalu przyniósł uczestnikom mocne wrażenia, ale bynajmniej nie ze względu na koncerty. Festiwalowicze zostali ewakuowani przez potężną burzę, która rozpętała się około godz. 19:40. Z uwagi na warunki pogodowe po 22:30 wznowiono tylko część atrakcji; z programu wypadły m.in. headlinerki Megan Thee Stallion i Dua Lipa. Artystki skomentowały sytuację na Instagramie.

  Maja Piskadło
 • Open'er wznowiony - ale bez kluczowych koncertów. Odwołane występy Dua Lipy, Megan The Stallion
 • Open'er 2022. 'Jeden zły ruch, jeden taniec zostanie użyty przeciwko tobie'. Dziś jednak Dua Lipa rządzi na scenie

  Open'er 2022. "Jeden zły ruch, jeden taniec zostanie użyty przeciwko tobie". Dziś jednak Dua Lipa rządzi na scenie

  Od kilku lat jej nazwisko gwarantuje wielki szum. Dua Lipa zjednała sobie wielką publiczność, rozkochaną w melodyjnym popie, i sama zaczęła wyznaczać trendy. Po premierze płyty "Future Nostalgia" w 2020 roku jak grzyby po deszczu zaczęli wyrastać artyści i artystki, którzy chcieli jak ona z lekkością odwoływać się do muzyki lat 80. i 90., a przy tym wchodzić na szczyty list przebojów. Lipa nie przestaje się rozwijać i zaskakiwać - kiedyś jej nieco nieporadny taniec stał się materiałem na memy; dziś ma nad sceną pełną kontrolę.

  Maja Piskadło
 • Open'er Festival 2022. The Chemical Brothers odwołują występ w ostatniej chwili. Zespół wydał oświadczenie
 • Little Simz jest wielka. Hip-hopowy headliner pierwszego dnia Open'er Festiwalu mógłby się jej kłaniać

  Little Simz jest wielka. Hip-hopowy headliner pierwszego dnia Open'er Festiwalu mógłby się jej kłaniać

  Po trzyletniej przerwie pierwszego dnia Open'er Festivalu łatwo było się pogubić - i nieco zmęczyć, bo scen do obejścia nie brakuje. W środę headlinerami byli Ralph Kaminski, Maneskin, Imagine Dragons i A$AP Rocky. Wszyscy (oprócz ostatniego z wymienionych) dali z siebie mnóstwo energii i powodów do wspólnej radości, jednak koncert, który podkręcił pozytywne wibracje do maksimum i dostarczył znakomitych wrażeń, odbył się na Tent Stage. Little Simz, brytyjska artystka, która mała jest tylko z pseudonimu, podzieliła się z publicznością sporym kawałkiem swojej hiphopowo-soulowej duszy.

  Maja Piskadło
 • Open'er Festival 2022. Line-up imprezy poszerzony. A$AP Rocky zastąpi Doję Cat

  Open'er Festival 2022. Line-up imprezy poszerzony. A$AP Rocky zastąpi Doję Cat

  29 czerwca w Gdyni po trzyletniej przerwie startuje Open'er Festival. Na ostatniej prostej organizatorzy musieli znaleźć zastępstwo dla jednej z headlinerek - Doja Cat odwołała bowiem letnie koncerty z powodów zdrowotnych. Wiemy już, że miejsce raperki zajmie A$AP Rocky, któremu trzy lata temu w dotarciu na festiwal przeszkodził szwedzki wymiar sprawiedliwości. Kto jeszcze zasilił line-up Open'era?

  Maja Piskadło
Więcej o:

opener festival