Trójka

 • Marek Niedźwiecki wycofał pozew przeciwko Polskiemu Radiu. "Strony zrzekły się wzajemnych zarzutów"

  Marek Niedźwiecki wycofał pozew przeciwko Polskiemu Radiu. "Strony zrzekły się wzajemnych zarzutów"

  Były dziennikarz radiowej Trójki Marek Niedźwiecki wycofał złożony w ubiegłym roku pozew o ochronę dóbr osobistych skierowany przeciwko Polskiemu Radiu, Agnieszce Kamińskiej i Tomaszowi Kowalczewskiemu - dowiedział się portal Gazeta.pl. Doszło do zawarcia ugody pozasądowej. Pozew miał związek z ubiegłorocznym wydaniem Listy Przebojów Trójki, w którym zwyciężył utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Dotarliśmy do szczegółów sprawy.

  Marcin Kozłowski
 • Artur Orzech wraca do radia. Poprowadzi audycję "Nutanata"

  Artur Orzech wraca do radia. Poprowadzi audycję "Nutanata"

  Artur Orzech poinformował, że wraca do radia i od 14 czerwca będzie prowadził audycję w rockserwis.fm. - Dlaczego rockserwis.fm? Dlatego, że to jest właściwa antena dla muzyki rockowej, którą ja prezentuję, dla muzyki niezależnej, także szeroko pojętej muzyki, która ma walory artystyczne - mówił dziennikarz na swoim kanale na YouTube.

  oprac. Marta Burza
 • Mirosław Rogalski ogłaszał, że wyniki LP3 były fałszowane. O pracy w Trójce mówi: "Trafiłem w oko cyklonu"

  Mirosław Rogalski ogłaszał, że wyniki LP3 były fałszowane. O pracy w Trójce mówi: "Trafiłem w oko cyklonu"

  "Tam toczyła się wojna między zespołem a prezes Kamińską. Trafiłem w oko cyklonu. Rządziły koterie, nie było jednomyślności. To było straszne" - opowiada w najnowszym wywiadzie Mirosław Rogalski, który wicedyrektorem Trójki został na początku kwietnia 2020 roku, a od początku kwietnia 2021 roku nie jest już pracownikiem Polskiego Radia w ogóle - nie przedłużono mu umowy.

  aj
 • RPO pyta prezeskę Polskiego Radia, dlaczego usunęła z jury konkursu jego założycielkę. "To budzi wątpliwości"

  RPO pyta prezeskę Polskiego Radia, dlaczego usunęła z jury konkursu jego założycielkę. "To budzi wątpliwości"

  Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zdecydowała, żeby z jury i komisji artystycznej Konkursu stypendialnego im. Jacka Stwory dla młodych reportażystów wykreślić Janinę Jankowską i Irenę Piłatowską-Mądry. O ironię zakrawa fakt, że pierwsza z nich była pomysłodawczynią plebiscytu. W sprawie tej interweniuje Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk.

  aj
 • Polskie Radio w 2020 roku wydało ponad 400 tys. na pensje dla zarządu. Zasiada w nim tylko Agnieszka Kamińska
 • Prezeska Polskiego Radia wykreśliła pomysłodawczynię konkursu z jego jury. "Decyzja jest nikczemna"

  Prezeska Polskiego Radia wykreśliła pomysłodawczynię konkursu z jego jury. "Decyzja jest nikczemna"

  Decyzją prezeski Agnieszki Kamińskiej z jury i komisji artystycznej Konkursu stypendialnego im. Jacka Stwory dla młodych reportażystów wykreślono Janinę Jankowską i Irenę Piłatowską-Mądry. Sęk w tym, że to Jankowska wymyśliła i zorganizowała ten konkurs jeszcze w 1998 roku. "Decyzja Polskiego Radia jest nikczemna i uważam, że właśnie tak powinno się ją nazwać" - komentuje Anna Sekudewicz, która do tego samego jury należała.

  aj
 • 6,7 mln "premii" dla Polskiego Radia. Wszyscy "ratujemy Trójkę" - czy chcemy, czy nie

  6,7 mln "premii" dla Polskiego Radia. Wszyscy "ratujemy Trójkę" - czy chcemy, czy nie

  Jedynka odnotowała właśnie najniższą słuchalność w historii prowadzenia badań radiowych, Trójka od miesięcy szoruje po dnie. Tymczasem, w ubiegłym roku przychody Polskiego Radia wzrosły o 9,45 proc. do 346,99 mln zł. Na PR płacimy wszyscy, nawet ci, którzy ze względu na decyzje zarządu państwowych stacji zdecydowali się zostać patronami Radia Nowy Świat czy Radia 357.

  Marta Korycka
 • Szef festiwalu "Niepokorni Niezłomni Wyklęci" prowadzącym w Trójce. Pytał o tajemnicę "niepokorności" Klenczona
 • Kamińska zachwala w spocie ramówkę Polskiego Radia. Co w Trójce? Dwie godziny z Cejrowskim

  Kamińska zachwala w spocie ramówkę Polskiego Radia. Co w Trójce? Dwie godziny z Cejrowskim

  Polskie Radio przedstawiło wiosenne plany dla wszystkich swoich stacji, a prezeska Agnieszka Kamińska zapewnia: "To starannie opracowana oferta łącząca to, co najnowsze z tym, co nasi słuchacze uwielbiają od lat". Najbardziej widoczne są zmiany w linii programowej radiowej Trójki. Co usłyszymy w rozgłośni w ciągu najbliższych miesiącach? Między innymi wydłużony do dwóch godzin program Wojciecha Cejrowskiego.

  aj
 • Rada programowa odrzuciła ramówkę Trójki. Przeciwny był nawet Marek Suski

  Rada programowa odrzuciła ramówkę Trójki. Przeciwny był nawet Marek Suski

  Rada programowa Polskiego Radia większością głosów odrzuciła wiosenną ramówkę Programu Trzeciego. Przeciw był nawet poseł PiS i przewodniczący rady Marek Suski. - Ramówka była tak słaba, że nie dało się jej obronić - przekazał Suski serwisowi Wirtualne Media. Zarząd nie musi brać jednak tej opinii pod uwagę.

  oprac. Marta Korycka
Więcej o:

Trójka