Trójka

 • PR udało się zastrzec nazwę programu Wojciecha Manna. Urząd dał veto przy innej audycji

  PR udało się zastrzec nazwę programu Wojciecha Manna. Urząd dał veto przy innej audycji

  Polskie Radio wystąpiło jeszcze w 2020 roku do Urzędu Patentowego RP o zastrzeżenie nazw kilkudziesięciu audycji, które nadawane były m.in. na antenie Trójki. Decyzja była o tyle zaskakująca, że programy zniknęły z ramówek radia, a większość prowadzących je osób zmieniła pracę. Wnioski w większości zostały rozpatrzone pozytywnie.

  aj
 • Po prawie 30 latach z Polskiego Radia odeszła Anna Burzyńska. W Trójce zastępowała Magdę Jethon
 • To miał być dowód w batalii z Niedźwieckim. Polskie Radio przedstawiło e-maile ws. Listy Przebojów Trójki

  To miał być dowód w batalii z Niedźwieckim. Polskie Radio przedstawiło e-maile ws. Listy Przebojów Trójki

  W niedoszłym procesie byłego dziennikarza Trójki Marka Niedźwieckiego z Polskim Radiem spółka chciała wykorzystać e-maile, które Niedźwiecki wymieniał ze swoim współpracownikiem Bartoszem Gilem. Zdaniem Polskiego Radia, korespondencja miała świadczyć o tym, że kształt Listy Przebojów Trójki nie zawsze pokrywał się wolą słuchaczy oddających głosy. Do akt sądowych trafiły m.in. e-maile z 15 maja ub.r., kiedy to pierwsze miejsce na liście zajął utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

  Marcin Kozłowski
 • Znamy wnioski z audytu ws. Listy Przebojów Trójki. "Nieprawidłowości nie były wyłącznie przypuszczeniami"

  Znamy wnioski z audytu ws. Listy Przebojów Trójki. "Nieprawidłowości nie były wyłącznie przypuszczeniami"

  Portal Gazeta.pl dotarł do wniosków z audytu przeprowadzonego przez Polskie Radio ws. 1998. wydania Listy Przebojów Trójki, w którym pierwsze miejsce zajął utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Prezes PR Agnieszka Kamińska stwierdziła w piśmie do Krajowej Radiofonii i Telewizji podsumowującym audyt, że "zakomunikowane opinii publicznej nieprawidłowości są faktami". Odpowiedzialni za listę byli już dziennikarze Trójki - Marek Niedźwiecki i Bartosz Gil - wielokrotnie utrzymywali, że głosy były liczone uczciwie.

  Marcin Kozłowski
 • Marek Niedźwiecki wycofał pozew przeciwko Polskiemu Radiu. "Strony zrzekły się wzajemnych zarzutów"

  Marek Niedźwiecki wycofał pozew przeciwko Polskiemu Radiu. "Strony zrzekły się wzajemnych zarzutów"

  Były dziennikarz radiowej Trójki Marek Niedźwiecki wycofał złożony w ubiegłym roku pozew o ochronę dóbr osobistych skierowany przeciwko Polskiemu Radiu, Agnieszce Kamińskiej i Tomaszowi Kowalczewskiemu - dowiedział się portal Gazeta.pl. Doszło do zawarcia ugody pozasądowej. Pozew miał związek z ubiegłorocznym wydaniem Listy Przebojów Trójki, w którym zwyciężył utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Dotarliśmy do szczegółów sprawy.

  Marcin Kozłowski
 • Artur Orzech wraca do radia. Poprowadzi audycję "Nutanata"

  Artur Orzech wraca do radia. Poprowadzi audycję "Nutanata"

  Artur Orzech poinformował, że wraca do radia i od 14 czerwca będzie prowadził audycję w rockserwis.fm. - Dlaczego rockserwis.fm? Dlatego, że to jest właściwa antena dla muzyki rockowej, którą ja prezentuję, dla muzyki niezależnej, także szeroko pojętej muzyki, która ma walory artystyczne - mówił dziennikarz na swoim kanale na YouTube.

  oprac. Marta Burza
 • Mirosław Rogalski ogłaszał, że wyniki LP3 były fałszowane. O pracy w Trójce mówi: "Trafiłem w oko cyklonu"

  Mirosław Rogalski ogłaszał, że wyniki LP3 były fałszowane. O pracy w Trójce mówi: "Trafiłem w oko cyklonu"

  "Tam toczyła się wojna między zespołem a prezes Kamińską. Trafiłem w oko cyklonu. Rządziły koterie, nie było jednomyślności. To było straszne" - opowiada w najnowszym wywiadzie Mirosław Rogalski, który wicedyrektorem Trójki został na początku kwietnia 2020 roku, a od początku kwietnia 2021 roku nie jest już pracownikiem Polskiego Radia w ogóle - nie przedłużono mu umowy.

  aj
 • RPO pyta prezeskę Polskiego Radia, dlaczego usunęła z jury konkursu jego założycielkę. "To budzi wątpliwości"

  RPO pyta prezeskę Polskiego Radia, dlaczego usunęła z jury konkursu jego założycielkę. "To budzi wątpliwości"

  Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zdecydowała, żeby z jury i komisji artystycznej Konkursu stypendialnego im. Jacka Stwory dla młodych reportażystów wykreślić Janinę Jankowską i Irenę Piłatowską-Mądry. O ironię zakrawa fakt, że pierwsza z nich była pomysłodawczynią plebiscytu. W sprawie tej interweniuje Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk.

  aj
 • Polskie Radio w 2020 roku wydało ponad 400 tys. na pensje dla zarządu. Zasiada w nim tylko Agnieszka Kamińska
 • Prezeska Polskiego Radia wykreśliła pomysłodawczynię konkursu z jego jury. "Decyzja jest nikczemna"

  Prezeska Polskiego Radia wykreśliła pomysłodawczynię konkursu z jego jury. "Decyzja jest nikczemna"

  Decyzją prezeski Agnieszki Kamińskiej z jury i komisji artystycznej Konkursu stypendialnego im. Jacka Stwory dla młodych reportażystów wykreślono Janinę Jankowską i Irenę Piłatowską-Mądry. Sęk w tym, że to Jankowska wymyśliła i zorganizowała ten konkurs jeszcze w 1998 roku. "Decyzja Polskiego Radia jest nikczemna i uważam, że właśnie tak powinno się ją nazwać" - komentuje Anna Sekudewicz, która do tego samego jury należała.

  aj
Więcej o:

Trójka