kazik staszewski

 • To Kazik zabiegał o duet z Violettą Villas. 'Zrozumiałem, co to znaczy legenda gwiazdy'

  To Kazik zabiegał o duet z Violettą Villas. "Zrozumiałem, co to znaczy legenda gwiazdy"

  Gdy gitarzysta Kultu wpadł na pomysł zaproszenia do współpracy Violetty Villas, wszyscy członkowie zespołu byli na tak. Jednakże diva polskiej estrady początkowo nie było do tego pomysłu pozytywnie nastawiona. "Pojechałem do jej domu w Magdalence i przetrzymała mnie przy furtce około 40 minut. W końcu wyszła - w białym futrze" - tak Kazik Staszewski wspominał ich pierwsze spotkanie w jednym z wywiadów sprzed lat.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Kult po 35 latach opublikował teledysk. 'Ta piosenka nigdy się nie zestarzeje'
 • 'Nie oddamy żywym trupom domu naszego'. Kazik i Żadan nagrali piosenkę o wojnie w Ukrainie

  "Nie oddamy żywym trupom domu naszego". Kazik i Żadan nagrali piosenkę o wojnie w Ukrainie

  Kazik Staszewski połączył siły z pisarzem oraz tłumaczem Serhijem Żadanem i wspólnie stworzyli dwujęzyczny utwór "Ukraina", w którym śpiewają o ataku rosyjskich wojsk. "Dzień żywej śmierci, dookoła mrok, żywe trupy uczyniły swój pierwszy krok. Palą się wioski, walą się miasta, żywe trupy atakują, groza narasta" - zaczyna swoją zwrotkę Staszewski. Piosenka powstała po ty, by wspierać m.in. mieszkańców Charkowa. Twórcy apelują o wpłaty.

  Justyna Bryczkowska
 • Kazik Staszewski do Roberta Mazurka: 'Nie mieszaj do tego aborcji, bo to zabójstwo'

  Kazik Staszewski do Roberta Mazurka: "Nie mieszaj do tego aborcji, bo to zabójstwo"

  Kazik Staszewski był gościem Roberta Mazurka w programie "Hejt Park". Podczas dwugodzinnego spotkania rozmowa niespodziewanie zahaczyła o temat aborcji. Zaczęło się od rozmowy o narkotykach i o tym, że każdy powinien wyrobić sobie poglądy przez nabyte doświadczenia. Od słowa do słowa doszło do tego, że frontman Kultu otwarcie przyznał się, że jest przeciwnikiem aborcji.

  Justyna Bryczkowska
 • Marek Niedźwiecki wycofał pozew przeciwko Polskiemu Radiu. 'Strony zrzekły się wzajemnych zarzutów'

  Marek Niedźwiecki wycofał pozew przeciwko Polskiemu Radiu. "Strony zrzekły się wzajemnych zarzutów"

  Były dziennikarz radiowej Trójki Marek Niedźwiecki wycofał złożony w ubiegłym roku pozew o ochronę dóbr osobistych skierowany przeciwko Polskiemu Radiu, Agnieszce Kamińskiej i Tomaszowi Kowalczewskiemu - dowiedział się portal Gazeta.pl. Doszło do zawarcia ugody pozasądowej. Pozew miał związek z ubiegłorocznym wydaniem Listy Przebojów Trójki, w którym zwyciężył utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Dotarliśmy do szczegółów sprawy.

  Marcin Kozłowski
 • Muniek Staszczyk o udarze: Byłem w sytuacji granicznej

  Muniek Staszczyk o udarze: Byłem w sytuacji granicznej

  Muniek Staszczyk, wokalista i frontman zespołu T.Love, gościł w piątkowej Porannej rozmowie na antenie RMF FM. Mówił m.in. o udarze, który przeszedł w 2019 r., tytule nowego albumu T.Love, a także o znajomości z Kazikiem Staszewskim z Kultu.

  oprac. Karolina Mianecka
 • Kult z nowym teledyskiem. A w nim mama Kazika

  Kult z nowym teledyskiem. A w nim mama Kazika

  Zespół Kult udostępnił teledysk do najnowszego utworu "Plan zagospodarowania przestrzennego dla Białołęki". To kolejny już klip promujący wydaną pod koniec maja "Ostatnią płytę".

  oprac. Marta Korycka
 • Menedżer Kultu o stanie zdrowia Kazika: Ludzie żyją w szaleństwie
 • Kult odwołuje koncerty z powodu stanu zdrowia Kazika. Jest podłączony do aparatury

  Kult odwołuje koncerty z powodu stanu zdrowia Kazika. Jest podłączony do aparatury

  Kazik Staszewski wraz z zespołem Kult wrócił do koncertowania. Niestety, radość fanow nie trwała długo, ponieważ stan zdrowia piosenkarza pogorszył się. Został podłączony do specjalnej aparatury, która pomaga mu w oddychaniu, ale nie wiadomo, czy na jego stan zdrowia ma wpływ COVID-19.

  Izabela Nestioruk-Narojek
 • 'W Trójce tego nie puszczą'. Kult wypuścił nowy teledysk. 'Wiara' uderza w kler

  "W Trójce tego nie puszczą". Kult wypuścił nowy teledysk. "Wiara" uderza w kler

  W sieci pojawił się najnowszy teledysk zespołu Kult do piosenki "Wiara". Kazik Staszewski w tekście poruszył temat wiary, kleru i między innymi sprawy pedofilii i tuszowania jej przypadków wśród księży. Słuchacze przewidują, że singiel raczej nie trafi na anteny takich rozgłośni jak Trójka czy Radio Maryja.

  aj
Więcej o:

kazik staszewski