kuba badach

 • Badach wywołał u Jolanty Kwaśniewskiej łzy w jej 60. urodziny. 'Ja ryczałam'
 • Kuba Badach z nowym teledyskiem. Po raz pierwszy pracował z bratem
 • Matt Dusk po raz kolejny bierze na warsztat Sinatrę. Wyjątkowi goście w utworze 'That's Life/Żyć Tak'

  Matt Dusk po raz kolejny bierze na warsztat Sinatrę. Wyjątkowi goście w utworze "That's Life/Żyć Tak"

  Pierwsza zapowiedź nadchodzącego albumu Matta Duska, utwór "One Note Samba / Samba Na Jedną Nutę", był dopiero początkiem współpracy z Natalią Kukulska. Matt zaśpiewał piosenkę na kolejną płytę artystki, a następnie poprosił ją o napisanie polskiego tekstu do "That's Life" Franka Sinatry. Do wspólnego wykonania tego szlagieru Dusk zaprosił Kubę Badacha i Andrzeja Piasecznego.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • Zaucha nie śpiewa na 'Żeby inaczej, piękniej raczej' sam. Czasem towarzyszy mu drugi głos. To Kuba Badach

  Zaucha nie śpiewa na "Żeby inaczej, piękniej raczej" sam. Czasem towarzyszy mu drugi głos. To Kuba Badach

  Andrzeja Zaucha rozkochał w sobie polskich słuchaczy przebojami takimi jak "Byłaś serca biciem", "Baw się lalkami", "C'est la vie - Paryż z pocztówki". Był postacią nietuzinkową - z zawodu zecer i zapalony kajakarz, który trzy razy zdobył tytuł mistrza Polski, zrezygnował ze sportu dla muzyki. A w tej dziedzinie był samoukiem - ale jakim! Rewelacyjnie sprawdzał się też jako aktor i kabareciarz, nie bał się żadnych wyzwań. Jego tragiczna śmierć w 1991 roku poruszyła całą Polskę.

  Jarek Szubrycht, Materiał promocyjny
 • Young Leosia rapuje: 'Wszystko, co zrobiłam, to było dopiero intro'. Nie możemy się doczekać dalszego ciągu [PŁYTY TYGODNIA]
 • Kuba Badach: 'Wiedziałem, że nie mogę się ścigać z Zauchą'. Plan na tę płytę był inny

  Kuba Badach: "Wiedziałem, że nie mogę się ścigać z Zauchą". Plan na tę płytę był inny

  Na albumie z 2009 roku znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. 24 września premierę będzie miało nowe wydanie, z dwoma dodatkowymi utworami oraz nową okładką. - Wiedziałem, że nie mogę się ścigać z Zauchą, z wersjami 1:1 - wspomina w rozmowie z Gazeta.pl Badach i opowiada o pomyśle na tę płytę, o tym, jaki jest jego zdaniem jej największy sukces, i nie tylko.

  Marta Korycka
 • 'Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha'. We wrześniu reedycja albumu Kuby Badacha

  "Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha". We wrześniu reedycja albumu Kuby Badacha

  Na krążku wydanym w 2009 roku znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy, m.in. "Byłaś serca biciem", "Bądź moim natchnieniem", "C'est la vie" czy "Siódmy rok", zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. Edycja specjalna została wzbogacona o dwa dodatkowe utwory: "W złotych kroplach deszczu" - nagrany podczas koncertu w Filharmonii Koszalińskiej oraz "Czarny Ali Baba" - nagrany podczas koncertu w Filharmonii Częstochowskiej.

  inf. prasowa, opracowała Marta Korycka
 • Redaktorzy RNŚ stworzyli zespół i prezentują pierwszy wspólny utwór

  Redaktorzy RNŚ stworzyli zespół i prezentują pierwszy wspólny utwór

  Wojciech Waglewski, Fisz, Monika Borzym, Kuba Badach, Krzysztof Grabowski i Marek Napiórkowski - to zespół The Redaktors, orkiestry muzyków związanych z Radiem Nowy Świat. Można ich posłuchać w premierowym utworze zatytułowanym "Chodź tu".

  inf. prasowa, opracowała Marta Korycka
 • Kuba Badach: Pewnie bardziej opłacałoby mi się pójść na skróty, ale prawda jest dla mnie w tworzeniu nadrzędna [WYWIAD]

  Kuba Badach: Pewnie bardziej opłacałoby mi się pójść na skróty, ale prawda jest dla mnie w tworzeniu nadrzędna [WYWIAD]

  Zanim Kuba Badach podjął się stworzenia piosenki do nowego filmu Disneya "Co w duszy gra", miał już za sobą kilka epizodów z animacją w tle. Zafundowały mu one np. "najbardziej karkołomną studyjną przygodę w życiu" i telefon z wieściami od Eltona Johna. Teraz wraz z żoną, Aleksandrą Kwaśniewską, napisał dla Disneya utwór "Liczy się tylko to", który powstawał w trudnych pandemicznych okolicznościach. - To były cholernie ciężkie trzy miesiące - wspomina artysta w rozmowie z Gazeta.pl.

  Maja Piskadło
 • Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska stworzyli piosenkę do nowego filmu Pixara. Wyszło czarująco

  Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska stworzyli piosenkę do nowego filmu Pixara. Wyszło czarująco

  Kuba Badach i Aleksandra Kwaśniewska to zgrany duet nie tylko w życiu prywatnym - ona pisze świetne teksty, on tworzy przepiękną muzykę, do której równie pięknie śpiewa. Tym razem w wyniku połączenia ich kreatywnych sił powstała wzruszająca piosenka "Liczy się tylko to", która promuje film Pixara "Co w duszy gra". Jego polską premierę zaplanowano na 5 marca.

  oprac. Maja Piskadło
Więcej o:

kuba badach