Komedia romantyczna na walentynki: najciekawsze propozycje na seans we dwoje

Komedia romantyczna na walentynki dla wielu jest idealną opcją na spędzenie wieczoru w święto zakochanych. Aby spędzić miło czas we dwoje, wystarczy przygotować ulubione jedzenie, zadbać o odpowiedni nastrój i wybrać jeden z wielu zabawnych filmów o miłości. A jest z czego wybierać.

Komedie romantyczne - najlepsze propozycje na walentynki

Komedie romantyczne mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Dlatego zanim wybierzecie film, przy którym zamierzacie spędzić wspólny wieczór, zastanówcie się, czy właśnie ten rodzaj kina wam odpowiada. Jeśli tak, to wybór jest ogromny i na pewno uda wam się znaleźć film, który trafi w wasze gusta. Oto kilka propozycji:

"Notting Hill" (1999, reż. Roger Michell)

Rozwiedziony William Thacker (Hugh Grant) prowadzi spokojne życie w londyńskiej dzielnicy Notting Hill. Utrzymuje się z prowadzenia księgarni, której jest właścicielem. Pewnego dnia w jego sklepie zjawia się popularna aktorka, Anna Scott (Julia Roberts). To spotkanie sprawia, że pomiędzy niepozornym sklepikarzem i gwiazdą filmową rodzi się uczucie.

Program TV: 'Notting Hill'Program TV: 'Notting Hill' fot. mat. pras.

"Na pewno, być może" ("Definitely, Maybe", 2008, reż. Adam Brooks)

Will Hayes (Ryan Reynolds) to mężczyzna po trzydziestce, który właśnie się rozwodzi. Jego 10-letnia córka Maya (Abigail Breslin) chce poznać jego przeszłość i dowiedzieć się, jak doszło do tego, że jej rodzice się pobrali. Will opowiada córce o trzech kobietach, które były w jego życiu ważne, używając fikcyjnych imion. Maya poznaje historię Emily (Elizabeth Banks), miłości ojca z czasów studenckich, April (Isla Fisher), koleżanki z pracy, a także Summer (Rachel Weisz), ambitnej dziennikarki z nowojorskiej gazety. Zadaniem córki jest ustalenie, która z tych kobiet jest jej matką.

"Walentynki" ("Valentine’s Day", 2010, reż. Garry Marshall)

Film, który krzyżuje losy wielu osób w dniu zakochanych. Wydarzenia opowiedziane są z perspektywy różnych osób, które znajdują się w różnych momentach swojego życia. Są więc początki zauroczenia, pierwsze randki, zaręczyny i długoletnie związki. Wszystko to w gwiazdorskiej obsadzie, na ekranie pojawiają się: Jessica Alba, Bradley Cooper, Jessica Biel, Julia Roberts, Patrick Dempsey, Anne Hathaway, Jamie Foxx, Jennifer Garner, Ashton Kutcher i wielu innych.

Polskie komedie romantyczne

Polskie komedie romantyczne nie cieszą się zbyt wielką popularnością. Choć korzystają z dobrych, amerykańskich wzorców, to jednak są zdecydowanie częściej krytykowane, niż ich zagraniczne odpowiedniki. Niemniej warto spróbować znaleźć interesujące tytuły w rodzimych historiach miłosnych. Na uwagę mogą zasłużyć następujące tytuły:

"Zakochani" (2000, reż. Piotr Wereśniak)

Zosia (Magdalena Cielecka) to młoda, piękna i inteligentna dziewczyna. Świadoma swojej wartości, skrzętnie wykorzystuje swe atuty, by rozkochać w sobie bogatych mężczyzn. Sama nigdy nie zaznała prawdziwej miłości. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy Zosia poznaje Mateusza (Bartosz Opania). Młody i przystojny fotograf okazuje się dla dziewczyny prawdziwym wyzwaniem.

"Tylko mnie kochaj" (2006, reż. Ryszard Zatorski)

Michał (Maciej Zakościelny) to młody i przystojny architekt, współwłaściciel dużej firmy. Wiedzie poukładane życie, romansuje co prawda z Agatą (Agnieszka Dygant), koleżanką z pracy, ale jest w gruncie rzeczy bardzo samotny. Pewnego dnia w drzwiach jego mieszkania staje siedmioletnia Michalina (Julia Wróblewska), twierdząc, że jest córką Michała.

Kadr z filmu 'Tylko mnie kochaj'Kadr z filmu "Tylko mnie kochaj" Fot. materiały prasowe

"Facet (nie)potrzebny od zaraz" (2014, reż. Weronika Migoń)

Zosia (Katarzyna Maciąg) przyłapuje swojego chłopaka (Łukasz Garlicki) na zdradzie. Zamiast jednak rozpaczać po rozstaniu musi zrobić wszystko, by nie przegrać starego zakładu: nie może pojawić się na ślubie Anny (Anna Czartoryska) jako singielka. Przyjaciółka Patrycja (Joanna Kulig) namawia Zosię, by ta odnalazła swoich byłych chłopaków – być może przegapiła wielką miłość i któryś z nich jest właśnie tym jedynym.

Zobacz wideo Szalone lata 90. powracają? T-raperzy znad Wisły pojawili się w klipie. Przypominamy ich telewizyjną historię [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Najlepsze komedie romantyczne - propozycje dla każdego 

Najlepsze komedie romantyczne na walentynki to z reguły filmy, które dobrze znamy. Wielbiciele tego gatunku na pewno mają swoje ulubione tytuły. Być może jednak warto wybrać któryś z następujących obrazów:

"Bezsenność w Seattle" ("Sleepless in Seattle", 1993, reż. Nora Ephron)

Sam Baldwin (Tom Hanks) jest pogrążony w głębokim smutku po śmierci swojej żony. Jonah (Ross Malinger), jego syn, dzwoni w wigilijny wieczór do radia i opowiada historię swego taty, wyrażając życzenie, by znalazł on nową partnerkę. Apel chłopca robi ogromne wrażenie na słuchającej audycji Annie Reed (Meg Ryan).

Bezsenność w SeattleBezsenność w Seattle reż. Nora Ephron, prod. TriStar Pictures

"Ja cię kocham, a ty śpisz" ("While You Were Sleeping", 1995, reż. Jon Turteltaub)

Lucy (Sandra Bullock) jest kasjerką w metrze. Skrycie podkochuje się w przystojnym mężczyźnie, który codziennie kupuje u niej bilety. Pewnego dnia obiekt jej westchnień zostaje okradziony i zepchnięty na tory. Lucy w ostatniej chwili ratuje mężczyznę przed nadjeżdżającą kolejką i towarzyszy mu w drodze do szpitala. Okazuje się, że nieznajomy zapadł w śpiączkę, a jego rodzina bierze Lucy za narzeczoną mężczyzny.

"Dziennik Bridget Jones" ("Bridget Jones’s Diary", 2001, reż. Sharon Maguire)

Bridget Jones (Renee Zellweger) u progu nowego roku postanawia prowadzić intymny dziennik oraz wiązać się tylko z porządnymi facetami. Jej plan szybko legnie w gruzach, gdy zacznie flirtować ze swoim szefem, Danielem (Hugh Grant), zaś jej matka zechce zeswatać ją z Markiem (Colin Firth).

Dziennik Bridget JonesDziennik Bridget Jones kadr z filmu 'Dziennik Bridget Jones' reż. Sharon Maguire / screen youtube.com/StudiocanalCinemaClub

Zobacz też: "Bridgertonowie" sezon 3 - kiedy premiera nowych odcinków hitowego serialu Netflixa?

Więcej o: