neil gaiman

 • Tom Ellis zagrał Lucyfera tak, że nie dało się go obsadzić w 'Sandmanie'. 'Nikt by w to nie uwierzył'

  Tom Ellis zagrał Lucyfera tak, że nie dało się go obsadzić w "Sandmanie". "Nikt by w to nie uwierzył"

  Jedną z największych kontrowersji wokół serialu "Sandman" był fakt, że w roli władcy piekieł nie wystąpił znany z serialu "Lucyfer" Tom Ellis. Postać Gwiazdy Zarannej przypadła doskonale znanej z "Gry o tron" Gwendoline Christie, a wielu widzów nie mogło zrozumieć, dlaczego doszło do tej zmiany. Postać teoretycznie jest ta sama, obie serie powstały na podstawie komiksów tego samego autora Neila Gaimana, a do tego "Sandman" zapoczątkował "Lucyfera". Pisarz cierpliwie tłumaczy, skąd taka decyzja.

  Justyna Bryczkowska
 • Kulisy serialu 'Sandman'. Tom Sturridge godzinami siedział nagi w szklanej kuli

  Kulisy serialu "Sandman". Tom Sturridge godzinami siedział nagi w szklanej kuli

  Neil Gaiman może już żartować, że przez 30 lat prób zaadaptowania "Sandmana" jego głównym zadaniem było niedopuszczenie do tego, żeby powstała zła ekranizacja jego komiksu. W jednym z najnowszych wywiadów podkreśla, że przesłuchania do głównej roli były koszmarnie długie - on sam obejrzał nagrania 1500 kandydatów. Z kolei grający główną rolę Tom Sturridge przyznał, że na potrzeby scen, w których gra nagi w szklanej kuli, porządnie się przegłodził.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Sandman'. Autor 'Gry o tron' jest teraz fanem Gaimana, ale lata temu odprawił go z kwitkiem. Na szczęście

  "Sandman". Autor "Gry o tron" jest teraz fanem Gaimana, ale lata temu odprawił go z kwitkiem. Na szczęście

  Mało który komiks cieszy się takim uznaniem i miłością czytelników jak "Sandman" Neila Gaimana. Tytuł uważany jest za przełomową dla gatunku pozycję, a autor "Gry o tron" teraz podkreśla, że to jedna z najlepszych powieści graficznych wszech czasów. Ale zanim "Sandman" stał się przebojem, George R.R. Martin odmówił Gaimanowi jego publikacji. Okazuje się, że jednak wyszło mu to na dobre.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Sandman'. Autor 'Gry o tron' zachwala nowy serial Netfliksa: Myślę, że to będzie ogromny sukces

  "Sandman". Autor "Gry o tron" zachwala nowy serial Netfliksa: Myślę, że to będzie ogromny sukces

  George R.R. Martin złapał ostatnio koronawirusa i siedzi zamknięty na kwarantannie. Nie nudzi się jednak, bo dostał jednak przedpremierowy dostęp do pierwszego sezonu serialu "Sandman" na podstawie kultowego już komiksu Neila Gaimana. Autor bestsellerowej serii "Gra o tron" uważa, że Netflix bardzo dobrze się spisał, ekranizując twórczość jego kolegi po fachu i serdecznie produkcję poleca.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Sandman'. W serialu Netfliksa zagrał Mark Hamill. Możecie się nie zorientować, kogo zagrał
 • Komiks 'dla intelektualistów' szybko stał się kultowy. Po 25 latach prób ekranizacji właśnie 'Sandman' wkracza na Netflix

  Komiks "dla intelektualistów" szybko stał się kultowy. Po 25 latach prób ekranizacji właśnie "Sandman" wkracza na Netflix

  5 sierpnia Netflix pokaże nareszcie wyczekiwany serial "Sandman" na podstawie kultowych komiksów Neila Gaimana. W żadnym z tych słów nie ma ani grama przesady - wydawana od 1989 roku powieść graficzna w latach 90. stała się fenomenem kulturowym i ugruntowała pozycję pisarza jako jednej z najbardziej wpływowych postaci świata popkultury. Podchody do zrobienia ekranizacji "Sandmana" zaczęły się już 25 lat temu, ale wszelkie próby były tak nietrafione, że sam autor mówił, że woli, żeby nie powstał żaden film, niż żeby miał być to film nieudany.

  Justyna Bryczkowska
 • Gwiazda 'Gry o tron' zastąpiła dotychczasowego Lucyfera. Jej transformacja robi wrażenie

  Gwiazda "Gry o tron" zastąpiła dotychczasowego Lucyfera. Jej transformacja robi wrażenie

  Gwendoline Christie, którą widzowie mogą najlepiej kojarzyć z "Gry o tron", gdzie wcieliła się w Brienne z Tarthu, w najnowszym serialu Netfliksa na podstawie kultowych powieści graficznych autorstwa Neila Gaimana - "Sandmanie" - wciela się w Lucyfera. Nie wszystkim to się spodobało. W również opierającym się o twórczość Gaimana serialu "Lucyfer" tę samą postać gra uwielbiany przez widzów Tom Ellis.

  Justyna Bryczkowska
 • Netflix. Powiększyła się obsada serialu 'The Sandman'. To ekranizacja znanego komiksu
 • Tom Ellis nie zagra Lucyfera w nowym serialu Netfliksa. Dlaczego zamiast niego pojawi się aktorka z 'Gry o tron'?

  Tom Ellis nie zagra Lucyfera w nowym serialu Netfliksa. Dlaczego zamiast niego pojawi się aktorka z "Gry o tron"?

  Tom Ellis podbił serca widzów dzięki głównej roli w popularnym serialu "Lucyfer". Jego postać pojawia się także w innej serii realizowanej przez Netflix, która w dodatku powstaje na bazie twórczości tego samego autora, czyli Neila Gaimana. Jednakże w "Sandmanie" Lucyfera zagra już nie Ellis, a znana z "Gry o tron" Gwendoline Christie. To zdziwiło jednego z czytelników tak bardzo, że zapytał pisarza, skąd taka decyzja.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Neil Gaiman oficjalnie potwierdził, że Netflix zrobi 'Sandmana'. Zdradza więcej szczegółów
Więcej o:

neil gaiman