till lindemann

 • Lindemann z Rammstein w Polsce. Gdzie i kiedy wystąpi? Nie każdy wejdzie na koncert
 • To koniec Rammstein? Fani zaniepokojeni postem gitarzysty zespołu. 'Nie podoba mi się to'
 • Rammstein wywołał trzęsienie ziemi w Chorzowie. Planetarium Śląskie potwierdza
 • Prawnicy wokalisty Rammsteina dopięli swego. Zdobyli od sądu zakaz

  Prawnicy wokalisty Rammsteina dopięli swego. Zdobyli od sądu zakaz

  Niemiecka gazeta "Spiegel" dostała od sądu oficjalny zakaz pisania "w sposób wzbudzający podejrzenia", że Till Lindemann na koncertach grupy Rammstein miał odurzać kobiety za pomocą alkoholu lub narkotyków, by w ten sposób próbować wymusić czynności seksualne.

  Justyna Bryczkowska
 • Prawnicy wokalisty Rammsteina grożą pozwami. Niemieckie media: Chcą nas zakneblować

  Prawnicy wokalisty Rammsteina grożą pozwami. Niemieckie media: Chcą nas zakneblować

  Prawnicy reprezentujący Tilla Lindemanna, wokalistę Rammstiena, zapowiadają, że podejmą kroki prawne wobec osób, które rzucają poważne - ich zdaniem nieprawdziwe - oskarżenia wobec muzyka o odurzanie i napaści seksualne. Grożą też postępowaniami przeciwko nieobiektywnym publikacjom dziennikarskim. Przedstawiciele niemieckich mediów uważają, że w ten sposób próbuje się ich zastraszyć i "zakneblować".

  Justyna Bryczkowska
 • Wokalista zespołu Rammstein odcina się od zarzutów, a pierwsze firmy zrywają z nim współpracę

  Wokalista zespołu Rammstein odcina się od zarzutów, a pierwsze firmy zrywają z nim współpracę

  W Niemczech trwa burzliwa dyskusja po oskarżeniach w kierunku wokalisty zespołu Rammstein przez jedną z uczestniczek wileńskiego koncertu grupy. W czwartek 8 czerwca Till Lindemann zabrał głos i stanowczo odrzucił oskarżenia kobiet, zarzucających mu m.in. odurzanie w celu podejmowania czynności seksualnych, jako "bez wyjątku nieprawdziwe". Jak informuje dziennik "Welt", jego prawnicy planują podjąć kroki prawne, ale pierwsze firmy i tak postanowiły przerwać współpracę z muzykiem.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Rammstein po cichu reaguje na oskarżenia. Menadżer podjął drastyczne kroki

  Rammstein po cichu reaguje na oskarżenia. Menadżer podjął drastyczne kroki

  Rammstein zatrudnił prawników i współpracuje z agencją PR specjalizującą się w zarządzaniu kryzysowym. Ponadto menadżer zespołu zdecydował, że ze skutkiem natychmiastowym Alena Makeeva ma zakaz przebywania na koncertach kapeli - donosi niemiecki "Welt". Rosjanka była odpowiedzialna za wyszukiwanie uczestniczek zakulisowych imprez z wokalistą. Mowa także o zakazanych afterparties w Monachium.

  Justyna Bryczkowska
 • Na imprezach Rammsteina odurzają dziewczyny? Tysiące nie powinny zagłuszać głosu najsłabszej ofiary
 • Niemcy wystawili urodzinowy pomnik wokalisty Rammsteina. Ktoś go zaraz ukradł

  Niemcy wystawili urodzinowy pomnik wokalisty Rammsteina. Ktoś go zaraz ukradł

  Wokalista Rammsteina Till Lindeman 4 stycznia skończył równo 60 lat. Z tej okazji przed domem, w którym mieszkał w dzieciństwie, lokalny artysta wystawił mu pomnik. Dzieło jednak nie cieszyło długo oczu przechodniów, bo jeszcze przed upływem 24 godzin zostało skradzione. Co jeszcze dziwniejsze, ten sam los w 2019 roku spotkał inny pomnik tego samego twórcy.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Wracamy odzyskać Lewandowskiego!'. Rammstein z drugim koncertem w Polsce
 • Jak zarobić na niszowej muzyce ciężarówkę pieniędzy? Rammstein opanował to do perfekcji

  Jak zarobić na niszowej muzyce ciężarówkę pieniędzy? Rammstein opanował to do perfekcji

  Śpiewają głośno, ostro i po niemiecku. Nigdy się nie cenzurują i często sięgają po tematy mroczne: znajdziecie u nich teksty m.in. o przemocy psychicznej, dziecięcej pornografii, prostytucji, kanibalizmie i ludzkich perwersjach. Muzycy z Rammstein sami się śmieją, że choć są "zbyt niemieccy dla Niemców", to są też ambasadorami swojego ojczystego języka, bo ich nazwa czasem to jedyne niemieckie słowo, które znają ludzie z drugiego końca świata. Do tego grają z rozmachem koncerty wybuchowe i ogniste, starannie zaplanowane oraz uzależniające dla widzów. Jak się okazuje, to też świetny biznes.

  Justyna Bryczkowska
 • Wokalista Rammsteina znalazł i opłacił nocleg uchodźcom z Ukrainy. Ale nie tylko tak im pomaga

  Wokalista Rammsteina znalazł i opłacił nocleg uchodźcom z Ukrainy. Ale nie tylko tak im pomaga

  Till Lindeman, wokalista popularnej niemieckiej grupy Rammstein, zaangażował się w bezpośrednią pomoc osobom, które uciekają z Ukrainy przed wojną. Media obiegła historia o tym, jak zapłacił za nocleg dla kobiet, które spotkał na dworcu kolejowym w Berlinie. Poza tym artysta m.in. odwołał solowe koncerty w Rosji i licytuje obraz na rzecz pomocy humanitarnej.

  Justyna Bryczkowska
 • Czego potrzebuje Rammstein, by zagrać swój spektakularny koncert? Na początek 400 pracowników

  Czego potrzebuje Rammstein, by zagrać swój spektakularny koncert? Na początek 400 pracowników

  Koncerty zespołu Rammstein to spektakularne widowiska pełne wybuchów, miotaczy ognia i zmyślnych elementów scenograficznych, które ilustrują charakterystyczną muzykę o ciężkim brzmieniu. Niemieccy muzycy wyrobili sobie nimi markę i przy każdej kolejnej trasie koncertowej zaskakują słuchaczy nowymi pomysłami. Nikolai Sabottka jest człowiekiem, który odpowiada za organizację wszystkich tych atrakcji. W najnowszym wywiadzie wyjawił, jak to wygląda od zaplecza i np. ile potrzeba benzyny, żeby Rammstein mógł zagrać jeden koncert.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Wokalista Rammsteina został aresztowany w Rosji. Till Lindemann znowu ma na pieńku z władzami
 • 'Nienawidzę dzieci' i płaczący krwią Lenin. Wokalista Rammsteina z piosenką na Dzień Dziecka

  "Nienawidzę dzieci" i płaczący krwią Lenin. Wokalista Rammsteina z piosenką na Dzień Dziecka

  Till Lindemann, lider zespołu Rammstein, zapowiada swój najnowszy teledysk do solowej piosenki o wysoce kontrowersyjnym tytule "Ich Hasse Kinder", co w języku polskim oznacza wprost "nienawidzę dzieci". Poza tym w materiale wideo widać także przebitki na płaczące krwią popiersie Lenina, a także samego wokalistę spacerującego z papierosem po ulicach Moskwy.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • Wokalista Rammsteina wydaje 'Live in Moscow'. LINDEMANN już nigdy tak nie zagra na żywo

  Wokalista Rammsteina wydaje "Live in Moscow". LINDEMANN już nigdy tak nie zagra na żywo

  "Live in Moscow" formacji LINDEMANN to zapis jednego z ostatnich wielkich koncertów, który odbył się na chwilę przed tym, jak COVID-19 sparaliżował cały świat. Co więcej, to już w chwili wydania materiał o wartości kronikarskiej i historycznej - Till Lindemann i Peter Tägtgren zdecydowali, że zakończą wspólną działalność w ramach tego projektu. Taki koncert już nigdy się nie odbędzie!

  jab
 • Wokalista Rammsteina zaśpiewał w oryginale sowiecki szlagier. Teledysk nagrał w Ermitażu
Więcej o:

till lindemann