arkadiusz jakubik

 • Arkadiusz Jakubik ma już gotową kwaterę na cmentarzu. 'To jest nasza ostatnia stacja'
 • O tym serialu powinno być głośno. 'Informacja zwrotna' z Arkadiuszem Jakubikiem zapowiada się świetnie

  O tym serialu powinno być głośno. "Informacja zwrotna" z Arkadiuszem Jakubikiem zapowiada się świetnie

  "Informacja zwrotna" to ekranizacja powieści o tym samym tytule, którą napisał Jakub Żulczyk. Nikt chyba nie będzie w stanie lepiej zapowiedzieć produkcji niż sam Arkadiusz Jakubik, który zagrał główną rolę. Aktor powiedział, że pierwszy raz w karierze zdarzyło mu się oglądając coś, w czym zagrał, zupełnie nie zwracać uwagi na to, jak wypada na ekranie i po prostu wciągnął się w fabułę.

  Justyna Bryczkowska
 • Netflix ogłosił polskie premiery na 2023 rok. 'Znachor' to dopiero początek

  Netflix ogłosił polskie premiery na 2023 rok. "Znachor" to dopiero początek

  Netflix na 2023 rok przygotował całkiem długą listę polskich produkcji oryginalnych - zarówno filmów, jak i seriali. "Znachor" z Leszkiem Lichotą to jedna z mocniejszych pozycji, ale warto będzie też czekać na serial "Informacja zwrotna" z Arkadiuszem Jakubikiem w roli głównej - to adaptacja naprawdę wstrząsającej książki Jakuba Żulczyka. Poza tym będziemy mogli m.in. zobaczyć Agnieszkę Grochowską w jej bodaj pierwszym filmie akcji czy też opowiadającą o młodej Romce "Infamię" oraz nowego "Pana Samochodzika". Co jeszcze?

  Justyna Bryczkowska
 • W latach 90. '13. posterunek' zrewolucjonizował polską telewizję. 'Mówili, że się nie przyjmie'

  W latach 90. "13. posterunek" zrewolucjonizował polską telewizję. "Mówili, że się nie przyjmie"

  Mały komisariat na peryferiach miasta, w którym krzyżują się losy grupy policjantów i odwiedzających ich interesantów. Dziś to format znany, całkiem lubiany i przerobiony na wiele sposobów, ale w latach 90. na rodzimym rynku telewizyjnym był nowością. 24 grudnia 1997 roku widzowie obejrzeli pierwszy odcinek kultowego już serialu komediowego "13. posterunek".

  Katarzyna Olejnik, Justyna Bryczkowska
 • Arkadiusz Jakubik gra dwie role w 'Weselu': Smarzowski na początku powiedział mi tylko o wokaliście disco polo

  Arkadiusz Jakubik gra dwie role w "Weselu": Smarzowski na początku powiedział mi tylko o wokaliście disco polo

  Arkadiusz Jakubik w najnowszym "Weselu" Wojciecha Smarzowskiego zagrał dwie różne postaci: wodzireja i wokalisty weselnego zespołu disco polo oraz niejakiego Wardonia, który przed wojną był uczestnikiem wydarzeń związanych z pogromem lokalnej ludności żydowskiej. W rozmowie z Gazeta.pl aktor wyjawił, że kiedy przyjmował propozycję zagrania w filmie, nie wiedział, że tak będzie.

  Justyna Bryczkowska
 • Jakubik: Dostałem od Smarzowskiego najbardziej oryginalną propozycję pod słońcem

  Jakubik: Dostałem od Smarzowskiego najbardziej oryginalną propozycję pod słońcem

  Arkadiusz Jakubik nie kryje, że propozycja, którą złożył mu Wojciech Smarzowski, kiedy zapraszał do udziału w najnowszym "Weselu", była czymś, co go szczerze zaskoczyło i jednocześnie ucieszyło. Obaj twórcy współpracują ze sobą od lat - zaczynali jeszcze przed fabularnym debiutem kinowym reżysera. W wywiadzie z Gazeta.pl aktor tłumaczy, dlaczego ten projekt jest dla niego taki wyjątkowy. Dzisiaj prezentujemy wycinek z naszego spotkania.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Wesele' Smarzowskiego zaliczyło najlepsze otwarcie roku w polskich kinach
 • Takiego 'Wodzireja' chciałaby mieć każda młoda para. Disco polo w wydaniu Arkadiusza Jakubika

  Takiego "Wodzireja" chciałaby mieć każda młoda para. Disco polo w wydaniu Arkadiusza Jakubika

  "Wesele" to przewrotna płyta z weselną muzyką disco polo do najnowszego dzieła Wojtka Smarzowskiego. Tytułowy "Wodzirej" to barwna postać z tego filmu, w którą wciela się Arkadiusz Jakubik. Na albumie słychać, że duet Smarzowski-Jakubik puszcza do nas oko, jednak - jak podkreśla wydawca - to sowizdrzalsko-gorzki żart.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • POPkultura odc. 86. Wojciech Smarzowski zaczynał jako operator. Po drodze dostał Fryderyka za teledysk dla Myslovitz
 • Wojciech Smarzowski o nowym 'Weselu': Może być zakazane w Polsce

  Wojciech Smarzowski o nowym "Weselu": Może być zakazane w Polsce

  Wojciech Smarzowski w swoim najnowszym "Weselu" porusza m.in. temat pogromów ludności żydowskiej, których dopuszczali się w czasie II wojny światowej także Polacy. W najnowszym wywiadzie podkreśla, że nakręcił ten film po to, by rozliczyć się z własną historią i miał świadomość tego, że spotka się z dużą krytyką. Nie wyklucza nawet, że dystrybucja produkcji może zostać zakazana w naszym kraju.

  oprac. Justyna Bryczkowska
Więcej o:

arkadiusz jakubik