Arkadiusz Jakubik

 • W latach 90. '13. posterunek' zrewolucjonizował polską telewizję. 'Mówili, że się nie przyjmie'

  W latach 90. "13. posterunek" zrewolucjonizował polską telewizję. "Mówili, że się nie przyjmie"

  Mały komisariat na peryferiach miasta, w którym krzyżują się losy grupy policjantów i odwiedzających ich interesantów. Dziś to format znany, całkiem lubiany i przerobiony na wiele sposobów, ale w latach 90. na rodzimym rynku telewizyjnym był nowością. 24 grudnia 1997 roku widzowie obejrzeli pierwszy odcinek kultowego już serialu komediowego "13. posterunek".

  Katarzyna Olejnik, Justyna Bryczkowska
 • Arkadiusz Jakubik gra dwie role w 'Weselu': Smarzowski na początku powiedział mi tylko o wokaliście disco polo

  Arkadiusz Jakubik gra dwie role w "Weselu": Smarzowski na początku powiedział mi tylko o wokaliście disco polo

  Arkadiusz Jakubik w najnowszym "Weselu" Wojciecha Smarzowskiego zagrał dwie różne postaci: wodzireja i wokalisty weselnego zespołu disco polo oraz niejakiego Wardonia, który przed wojną był uczestnikiem wydarzeń związanych z pogromem lokalnej ludności żydowskiej. W rozmowie z Gazeta.pl aktor wyjawił, że kiedy przyjmował propozycję zagrania w filmie, nie wiedział, że tak będzie.

  Justyna Bryczkowska
 • Jakubik: Dostałem od Smarzowskiego najbardziej oryginalną propozycję pod słońcem

  Jakubik: Dostałem od Smarzowskiego najbardziej oryginalną propozycję pod słońcem

  Arkadiusz Jakubik nie kryje, że propozycja, którą złożył mu Wojciech Smarzowski, kiedy zapraszał do udziału w najnowszym "Weselu", była czymś, co go szczerze zaskoczyło i jednocześnie ucieszyło. Obaj twórcy współpracują ze sobą od lat - zaczynali jeszcze przed fabularnym debiutem kinowym reżysera. W wywiadzie z Gazeta.pl aktor tłumaczy, dlaczego ten projekt jest dla niego taki wyjątkowy. Dzisiaj prezentujemy wycinek z naszego spotkania.

  Justyna Bryczkowska
 • 'Wesele' Smarzowskiego zaliczyło najlepsze otwarcie roku w polskich kinach
 • Takiego 'Wodzireja' chciałaby mieć każda młoda para. Disco polo w wydaniu Arkadiusza Jakubika

  Takiego "Wodzireja" chciałaby mieć każda młoda para. Disco polo w wydaniu Arkadiusza Jakubika

  "Wesele" to przewrotna płyta z weselną muzyką disco polo do najnowszego dzieła Wojtka Smarzowskiego. Tytułowy "Wodzirej" to barwna postać z tego filmu, w którą wciela się Arkadiusz Jakubik. Na albumie słychać, że duet Smarzowski-Jakubik puszcza do nas oko, jednak - jak podkreśla wydawca - to sowizdrzalsko-gorzki żart.

  inf. prasowa, opracowała Maja Piskadło
 • POPkultura odc. 86. Wojciech Smarzowski zaczynał jako operator. Po drodze dostał Fryderyka za teledysk dla Myslovitz
 • Wojciech Smarzowski o nowym 'Weselu': Może być zakazane w Polsce

  Wojciech Smarzowski o nowym "Weselu": Może być zakazane w Polsce

  Wojciech Smarzowski w swoim najnowszym "Weselu" porusza m.in. temat pogromów ludności żydowskiej, których dopuszczali się w czasie II wojny światowej także Polacy. W najnowszym wywiadzie podkreśla, że nakręcił ten film po to, by rozliczyć się z własną historią i miał świadomość tego, że spotka się z dużą krytyką. Nie wyklucza nawet, że dystrybucja produkcji może zostać zakazana w naszym kraju.

  oprac. Justyna Bryczkowska
 • 'Czarna owca'. Nowy film z Jakubikiem i Popławską zobaczyło już 100 tys. widzów

  "Czarna owca". Nowy film z Jakubikiem i Popławską zobaczyło już 100 tys. widzów

  "Czarna owca" po drugim weekendzie w kinie nadal króluje. Film zobaczyło już ponad 100 tysięcy widzów! To pierwszy taki wynik dla polskiego filmu od czasu otwarcia kin. Film Aleksandra Pietrzaka już podczas pierwszego weekendu wyświetlania odnotował najlepszą frekwencję wśród polskich filmów w tym roku. Wygląda na to, że widzowie pokochali "Czarną owcę", bo jej dobra passa trwa - cieszą się twórcy nowej produkcji TVN Grupy Discovery.

  karomian
 • Arkadiusz Jakubik najpierw był 'debilem z Polsatu', potem 'aktorem drugiego wyboru'. A teraz? To gwarancja dobrego filmu

  Arkadiusz Jakubik najpierw był "debilem z Polsatu", potem "aktorem drugiego wyboru". A teraz? To gwarancja dobrego filmu

  Arkadiusz Jakubik to dziś jeden z najbardziej cenionych polskich aktorów o tak wszechstronnym talencie, że trudno uwierzyć, iż jest coś, czego nie potrafiłby zagrać. Długo jednak był, jak sam to zdiagnozował, "aktorem drugiego wyboru". Kiedy odbierał Orła za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy, powiedział nawet ze sceny do reżyserów, że "generalnie ma zawsze dużo wolnego czasu", więc jeśli któryś z jego kolegów aktorów był zajęty, to do niego zawsze można śmiało dzwonić z propozycjami. Sporo się od tego czasu zmieniło.

  Justyna Bryczkowska
 • Arkadiusz Jakubik, Magdalena Popławska i Kamil Szeptycki w obsadzie. Kto w tej rodzinie jest 'Czarną owcą'?
Więcej o:

Arkadiusz Jakubik