elvis presley

 • Zakonnica, która głosuje na Oscary. Na ekranie namiętnie całowała Elvisa - rzuciła Hollywood dla Boga

  Zakonnica, która głosuje na Oscary. Na ekranie namiętnie całowała Elvisa - rzuciła Hollywood dla Boga

  Dolores Hart hollywoodzką karierę rozpoczęła z hukiem i bardzo młodo. Jako 19-latka zadebiutowała u boku Elvisa Presleya w filmie "Kochając ciebie". Zagrała jego ukochaną i tym samym jako pierwsza aktorka pocałowała króla rock'n'rolla na ekranie. Błyskawicznie stała się ulubienicą Ameryki: kolejne propozycje sypały się jak z rękawa, a wytwórnie o nią rywalizowały. Wielkim szokiem dla wszystkich było to, że Dolores dosłownie tuż przed swoim ślubem wszystko rzuciła i choć nie pojechała w Bieszczady, to wstąpiła do zakonu.

  Justyna Bryczkowska
 • Czego nie pokazali w 'Elvisie', o tym opowie 'Priscilla'. Kłopoty z biografiami są ogromne
 • Spytaliśmy, jaki konkretny album wziąłbyś ze sobą na bezludną wyspę [SONDA]

  Spytaliśmy, jaki konkretny album wziąłbyś ze sobą na bezludną wyspę [SONDA]

  Większość z nas ma taką płytę, którą mógłby słuchać na okrągło. Czyli taką, którą wzięlibyśmy ze sobą na bezludną wyspę, gdy moglibyśmy wziąć ze sobą tylko jeden krążek. Postanowiłem dowiedzieć się, jakie typy mają mieszkańcy Warszawy w różnym wieku. Niektórzy mieli problem ze wskazaniem konkretnego tytułu, ale i tak podzielili się sporą dawką muzycznych inspiracji.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Gdy się poznali, on miał 24 lata, ona 14. Ich ślub trwał 8 minut. 'Był miłością mojego życia'
 • Jest już pierwszy plakat filmu 'Priscilla'. W roli Elvisa wystąpi znany z 'Euphorii' Jacob Elordi
 • Gdy Presley odsypiał koncerty, on trwonił jego majątek w kasynie. Prawda wyszła na jaw wiele lat później

  Gdy Presley odsypiał koncerty, on trwonił jego majątek w kasynie. Prawda wyszła na jaw wiele lat później

  Za sukcesem wielu artystów zwykle stoi sztab ludzi. Elvis Presley miał tylko jedną osobę, której w kwestii kariery ufał bezgranicznie. Był to Pułkownik Tom Parker, który wykreował jego postać w branży i sprawił, że wokalista stał się legendą. Choć menadżer dał mu sławę i sprawił, że wszyscy go pokochali, to odebrał mu znacznie więcej niż mogłoby się wydawać.

  Roksana Pamuła
 • Brał 25 tabletek dziennie, mówiono o nim 'chodząca apteka'. Elvis miał wiele obliczy, w tym te mroczne

  Brał 25 tabletek dziennie, mówiono o nim "chodząca apteka". Elvis miał wiele obliczy, w tym te mroczne

  W tym roku minęło 45 lat od śmierci króla rock and rolla Elvisa Presleya. Wtedy, w latach 70., dla fanów piosenkarza był to niewyobrażalny cios. Nie wszyscy uwierzyli, że przyczyną zgonu było zatrzymanie akcji serca. Zaczęło pojawiać się wiele teorii spiskowych: od samobójstwa po morderstwo. Niektórzy są zaś zdania, że Elvis wciąż żyje.

  Aleksandra Pawłowska
 • Tajemnica śmierci Lisy Marie Presley. Koroner właśnie przeprowadził sekcję

  Tajemnica śmierci Lisy Marie Presley. Koroner właśnie przeprowadził sekcję

  Lisa Mare Presley, jedyna córka Elvisa Presleya, zmarła niespodziewanie w wieku 54 lat. Piosenkarka trafiła 12 stycznia do szpitala po tym, jak doszło u niej do zatrzymania akcji serca. Pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować jej życia - sekcja zwłok miała wyjaśnić dlaczego. Po rozważnej analizie przedstawiciele biura koronera przekazali, że wyniki badania były niejednoznaczne, a przyczyna zgonu ciągle jest nieznana. Jakie są następne kroki?

  Justyna Bryczkowska
 • Kiedy Elvis zmarł, miał 42 lata. Jego córka 54, a matka 46. 'Klątwa zaczęła się 8 stycznia 1935 roku'

  Kiedy Elvis zmarł, miał 42 lata. Jego córka 54, a matka 46. "Klątwa zaczęła się 8 stycznia 1935 roku"

  12 stycznia 2023 roku w wyniku nagłego zatrzymania akcji serca zmarła jedyna córka Elvisa Presleya, Lisa Marie. Podobnie jak jej ojciec i jego matka, którzy również mieli problemy kardiologiczne, odeszła bardzo wcześnie - miała tylko 54 lata. Niektórzy wielbiciele widzą w tym kolejny dowód na to, że rodzina Presleyów jest obciążona podobną klątwą, co klan Kennedych. Biografka króla rock'n'rola wskazuje raczej na genetykę.

  Justyna Bryczkowska
 • Nicolas Cage po śmierci byłej żony Lisy Marie Presley: Miała najwspanialszy śmiech

  Nicolas Cage po śmierci byłej żony Lisy Marie Presley: Miała najwspanialszy śmiech

  Nicolas Cage był trzecim mężem Lisy Marie Presley. Poznali się, kiedy on był jeszcze mężem Patricii Arquette, a ona dla niego zerwała zaręczyny z poprzednim narzeczonym. Ślub wzięli w 2002 roku, jednak związek nie trwał długo. Cage jest wstrząśnięty nagłą śmiercią Presley. "Mam złamane serce" - przekazał mediom.

  Justyna Bryczkowska
Więcej o:

elvis presley