fragment książki

 • Nowe śledztwo Jakuba Kani zaprowadzi go do Chin. 'Chcesz wymierzyć sprawiedliwość?' [FRAGMENT]

  Nowe śledztwo Jakuba Kani zaprowadzi go do Chin. "Chcesz wymierzyć sprawiedliwość?" [FRAGMENT]

  W Terespolu przed kolekturą lotto omdlewa człowiek, a z jego rąk wypada kupon z sześcioma zwycięskimi liczbami. W tym samym czasie siedem tysięcy osiemset trzydzieści kilometrów dalej pewien mężczyzna opracowuje plan, który ma przynieść miliardowe zyski i zmienić układ sił w jednym z najważniejszych państw Europy. Co w tym czasie robi były prokurator IPN-u Jakub Kania? Publikujemy fragment powieści Macieja Siembiedy "Orient" (Wydawnictwo Agora).

  Magda Walma
 • Żołnierze często bardziej się bali narkozy niż samej operacji. Tak wyglądały początki anestezjologii [FRAGMENT]

  Żołnierze często bardziej się bali narkozy niż samej operacji. Tak wyglądały początki anestezjologii [FRAGMENT]

  W czasie I wojny światowej ludzkość osiągnęła niespotykaną dotąd skuteczność w zabijaniu i okaleczaniu. Rany, których doznawali żołnierze, wpłynęły znacząco na rozwój medycyny. Publikujemy przedpremierowo fragment książki "Facemaker. Historia człowieka, który stworzył chirurgię plastyczną" Lindsey Fitzharris, którą we wrześniu wydaje Znak w tłumaczeniu Łukasza Mullera.

  Marta Korycka
 • Śladem przodków wrócił do Polski. Nie spodziewał się, że odwiedzi nazistowski kompleks Riese [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Śladem przodków wrócił do Polski. Nie spodziewał się, że odwiedzi nazistowski kompleks Riese [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Menachem Kaiser to kanadyjski pisarz pochodzący z religijnej rodziny żydowskiej, która przed wojną mieszkała w Polsce. Później starała się wyprzeć to z pamięci wszystkich krewnych, ale młody pisarz postanawia odwiedzić kraj swoich babek i dziadków. To, co odkrył na miejscu było tak niezwykłe, że postanowił to opisać w książce "Grabież. Historia majątku rodzinnego i nazistowskiego skarbu", która w 2021 roku znalazła się na liście najlepszych książek non-fiction "The New York Times". Publikujemy fragment tej lektury.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Ten kryminał powinien zostać sfilmowany. Fragment książki 'Spirala'

  Ten kryminał powinien zostać sfilmowany. Fragment książki "Spirala"

  Igor Brejdygant w swojej najnowszej powieści "Spirala" wciąga czytelników w serię zdrad na najwyższym politycznym szczeblu. Ta historia z rasowego kryminału szybko przeobraża się w pełną napięcia i trzymającą w niepewności powieść szpiegowską. Prezentujemy poniżej jej fragment.

  Fragment promocyjny Publio.pl
 • Zabójstwa na wyspie Wolin. Nowy kryminał laureata Nagrody Wielkiego Kalibru [FRAGMENT]

  Zabójstwa na wyspie Wolin. Nowy kryminał laureata Nagrody Wielkiego Kalibru [FRAGMENT]

  Czy Nina Warwiłow należy już do najpopularniejszych bohaterek polskich kryminałów? Na pewno jest jedną z najbardziej udanych, o czym świadczy choćby Nagroda Wielkiego Kalibru dla Jędrzeja Pasierskiego za tom "Roztopy" czy nominacja do Nagrody Złotego Pocisku za "Czerwony świt". 5 kwietnia premierę miała szósta część bestsellerowej serii z komisarz Warwiłow, pt. "Martwy klif". Niepublikowany nigdzie indziej fragment książki przeczytacie poniżej.

  Fragment promocyjny Publio.pl
 • 'Skłamałabym, mówiąc, że nigdy nie czerpałam przyjemności z cierpienia matki' [FRAGMENT KSIĄŻKI]
 • ''Szok pokarmowy' może się okazać bardziej niebezpieczny niż sam post'. Tę historię sfilmował Netflix
 • Dzieci chorowały, matki załamywały ręce. To co odkryła doktórka z familioków nie spodobało się władzom PRL

  Dzieci chorowały, matki załamywały ręce. To co odkryła doktórka z familioków nie spodobało się władzom PRL

  Lata siedemdziesiąte, Szopienice - dzielnica Katowic. Do lokalnej przychodni pediatrycznej trafia kolejne niemowlę z niedokrwistością. Dzieci tu są mniejsze, gorzej rozwinięte od swoich rówieśników, a rejonowa szkoła specjalna pęka w szwach. Panuje powszechna opinia, że przyczyną są zaniedbania opiekunów i zły status materialny rodzin mieszkających w okolicznych familokach. Doktor Jolanta Wadowska-Król po rozmowie z cenioną profesor pediatrii zaczyna jednak podejrzewać, że prawda leży gdzie indziej. Nowa powieść Magdaleny Majcher inspirowana bohaterską postawą wyjątkowej lekarki i prawdziwą historią "śląskiego Czarnobyla".

  Marta Korycka
 • Anya Taylor-Joy znów z reżyserem 'Gambitu królowej'. Zekranizują powieść Nabokova

  Anya Taylor-Joy znów z reżyserem "Gambitu królowej". Zekranizują powieść Nabokova

  "Śmiech w ciemności" to historia o szaleństwie i destrukcji, której akcja toczy się w środowisku weimarskich gwiazd kina niemego, artystów i aspirantów. Albinus, podstarzały krytyk filmowy, pada ofiarą własnych pragnień do młodziutkiej, cynicznej dziewczyny. Owo spóźnione, ślepe na wszelkie sygnały uczucie staje się dla mężczyzny życiową katastrofą. Zanim na Netflix trafi ekranizacja, przeczytaj fragment książki.

  Marta Korycka
 • Jej pierwsza powieść pokonała prawie 500 innych. Teraz wraca z 'Dzikimi psami'

  Jej pierwsza powieść pokonała prawie 500 innych. Teraz wraca z "Dzikimi psami"

  Julia Łapińska i jej "Czerwone jezioro" zdobyły nagrodę w konkursie Wydawnictwa Agora na powieść sensacyjną - spośród prawie 500 tekstów wygrała debiutantka. Jej pierwsza powieść była świetna, 22 marca 2023 roku wraca z tymi samymi bohaterami w "Dzikich psach". Przedpremierowo publikujemy fragment książki.

  Marta Korycka
 • Bitwa o Kołobrzeg to największa bitwa miejska, w jakiej walczyły regularne jednostki Wojska Polskiego [FRAGMENT]
 • Zapowiadają romans, w którym z miłością może konkurować tylko nienawiść. Przeczytaj fragment 'Shameless'

  Zapowiadają romans, w którym z miłością może konkurować tylko nienawiść. Przeczytaj fragment "Shameless"

  Ava Green wiedzie na pozór idealne życie. Piękna córeczka najlepszego prawnika w Kalifornii, złota dziewczyna z Yale i właścicielka agencji PR w Nowym Jorku. Narzeczona Masona Browna, najbardziej pożądanego mężczyzny w Ameryce. Doskonała w każdym calu, poprawna do bólu, zna swoją wartość. Jednak każda księżniczka za luksus musi płacić wysoką cenę. Publikujemy fragment książki "Shameless".

  Marta Korycka
 • Zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru, teraz wchodzi w świat sław. Przeczytaj fragment 'Fejmu'

  Zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru, teraz wchodzi w świat sław. Przeczytaj fragment "Fejmu"

  KaliJeszcze poprzedniego wieczoru Alex Skorupsky świętował premierę filmu, rano budzi się w zupełnie innej rzeczywistości. Jego dziewczyna Agnieszka zniknęła, a kamery zarejestrowały, jak jej samochód potrąca kobietę, z którą Skorupsky'ego łączyło coś więcej niż tylko służbowa relacja. Jeśli Alex nie odnajdzie Agnieszki przed policją, jego budowana latami kariera będzie skończona. Tylko czy Alex jest równie krystaliczny, jak bohaterowie, których gra w filmach? I czy szuka zaginionej dziewczyny, aby ją ocalić? Czy może... chce ją uciszyć na zawsze? Przeczytaj fragment książki laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru.

  Marta Korycka
 • 'Może był prawdziwy tylko przed Bogiem'. Przyjaciółka Jana Pawła II nie kryje rozczarowania [FRAGMENT]

  "Może był prawdziwy tylko przed Bogiem". Przyjaciółka Jana Pawła II nie kryje rozczarowania [FRAGMENT]

  Z reportażu "Franciszkańska 3" Marcina Gutowskiego wynika, że metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła wiedział o przypadkach molestowania seksualnego dzieci, których dopuszczali się małopolscy duchowni. Publikujemy fragment jego książki "Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II", która ukazała się w październiku zeszłego roku nakładem Wydawnictwa Agora.

  Marta Korycka
 • Agent Ben Ripley powraca. W 'Szkole szpiegów w tajnej służbie' znowu wszystko stanie na głowie [FRAGMENT]

  Agent Ben Ripley powraca. W "Szkole szpiegów w tajnej służbie" znowu wszystko stanie na głowie [FRAGMENT]

  Styl, którym Stuart Gibbs pisze dla dzieci (teoretycznie 9+) sprawia, że cały czas czujesz się, jakbyś był w środku akcji. Nie ma tu dłużyzn, przestojów, każde zdanie posuwa historię do przodu - to naprawdę świetnie napisana powieść dla współczesnego czytelnika, przyzwyczajonego do szybkiego życia i absorbującego ciągle nowymi bodźcami świata. Tę zaskakującą serię uwielbia mój syn, uwielbiam i ja. Piąty tom właśnie pojawił się w księgarniach, a my publikujemy fragment.

  Marta Korycka
 • Ich głównym zadaniem było poślubić 'właściwych' mężczyzn i wydawać ich pieniądze. Capote zdradził ich sekrety
 • Błagał mamę, aby pozwoliła uczyć się z dala od domu. Nie spodziewała się, że ta decyzja będzie tak tragiczna

  Błagał mamę, aby pozwoliła uczyć się z dala od domu. Nie spodziewała się, że ta decyzja będzie tak tragiczna

  W 1966 roku dwunastoletni Chanie Wenjack uciekł ze szkoły z internatem i zamarzł na śmierć na torach kolejowych. Po przeprowadzonym dochodzeniu wydano cztery zalecenia, żeby zapobiec kolejnej tragedii. Żadne z zaleceń nie zostało zastosowane. Od 2000 do 2011 roku w kanadyjskim Thunder Bay zmarło siedmioro rdzennych uczniów szkół średnich. Wśród nich znalazła się m.in. wschodząca gwiazda hokeja - chłopak zniknął w noc przy minus dwudziestu stopniach. Publikujemy fragment książki "Siedem opadłych piór" Tanyi Talagi.

  Marta Korycka
 • Lockwood i spółka wracają. Hit Netfliksa nie powstałby bez tej książki

  Lockwood i spółka wracają. Hit Netfliksa nie powstałby bez tej książki

  Serial "Lockwood i spółka" z powodzeniem zadebiutował w styczniu 2023 roku w Netfliksie i chociaż nie ma na razie wiążącej decyzji co do sezonu drugiego, materiał na scenariusz jest. W Polsce ukzuje się już nawet trzeci tom książki, która zainspirowała filmowców. Publikujemy przedpremierowy fragment.

  Marta Korycka
 • Enola powraca. Tym razem rozwikła prawę czarnego powozu [FRAGMENT]

  Enola powraca. Tym razem rozwikła prawę czarnego powozu [FRAGMENT]

  Na podstawie książek Nancy Springer powstały już dwa filmy o Enoli Holmes, w których tytułową rolę zagrała Millie Bobby Brown. Tymczasem, w lutym ukazała się siódma odsłona przygód młodszej siostry Sharlocka Holmesa. Publikujemy fragment.

  Marta Korycka
 • Samotna matka siedmiorga dzieci wzięła do domu kolejne. Tak zaczęła się historia, która wstrząsnęła Ameryką

  Samotna matka siedmiorga dzieci wzięła do domu kolejne. Tak zaczęła się historia, która wstrząsnęła Ameryką

  Gdy ich matka za drobną kradzież trafiła do więzienia, a ojciec twierdzi, że nie ma warunków, by się nimi opiekować, Sylwia i Jenny trafiają pod opiekę Gertrude Baniszewski. Pozorny azyl szybko okazuje się największym koszmarem nastolatek. W domu rodziny Baniszewskich nie obowiązują żadne zasady, oprócz jednej: rządzi najsilniejszy, czyli Gertrude, a słabsi muszą się podporządkować. Już po kilku dniach dochodzi do sprzeczki między Sylvią a córką Gertrudy, Paulą. Nieporozumienie staje się początkiem makabrycznych wydarzeń. Przeczytaj fragment "Mamy od tortur".

  Marta Korycka
 • Jedyną nadzieją na ocalenie świata Zorzy jest całkiem zwyczajny chłopiec. Przeczytaj fragment 'Silli'

  Jedyną nadzieją na ocalenie świata Zorzy jest całkiem zwyczajny chłopiec. Przeczytaj fragment "Silli"

  W mroźnej krainie, nad którą świecą dwa księżyce, ludzie i zwierzęta od wieków żyją w przyjaźni. Jednak ostatnio zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Jedenastoletni Ari udaje się w daleką, pełną niebezpieczeństw podróż. Zanim odkryje mroczną tajemnicę, na swojej drodze spotka nowych przyjaciół oraz przeżyje coś, co na zawsze odmieni jego życie. Przyczytaj fragment pierwszego tomu nowej serii dla dzieci i młodzieży.

  Marta Korycka
 • Opowiada o świecie, który zna od babki. Czy ta historia wydarzyła się naprawdę, wiedzą tylko one [FRAGMENT]

  Opowiada o świecie, który zna od babki. Czy ta historia wydarzyła się naprawdę, wiedzą tylko one [FRAGMENT]

  1947. Na gruzach Warszawy wybucha życie. Gustawa Starewicz wojenne traumy leczy alkoholem, przypadkowym seksem i śpiewem. Bieda i brak perspektyw sprawiają, że pogrąża się w beznadziei. Kiedy jej mistrzyni - diwa znana jako Baden-Baden - umiera na oczach Gustawy, dziewczyna dostaje szansę, by zastąpić ją podczas koncertów inaugurujących scenę operową w Puszczy Białowieskiej. Sylwia Stano w "Operze na trzy śmierci" opowiada o świecie, który zna z opowieści swojej babki - Niny Stano. Czy ta historia wydarzyła się naprawdę, wiedzą tylko one. Publikujemy fragment.

  Marta Korycka
 • W Rosji jest ścigany listem gończym. Przeczytaj fragment nowej książki autora 'Metra 2033'
Więcej o:

fragment książki