fragment książki

 • Satyra na Hollywood od jednego z twórców 'Westworld'. Przeczytaj fragment 'Ucieczki z Chinatown'
 • Wierzy, że w reality show można znaleźć miłość. Przeczytaj fragment 'Długo i szczęśliwie'
 • 'Od 1988 roku amerykańskie szkoły się uwsteczniają' [FRAGMENT]

  "Od 1988 roku amerykańskie szkoły się uwsteczniają" [FRAGMENT]

  W sondażu przeprowadzonym niedawno w Stanach Zjednoczonych poproszono respondentów, by znaleźli słowo, które ich zdaniem najlepiej opisuje obecne czasy. Wśród ośmiu najczęściej wymienianych określeń znalazły się: "niepokojące", "chaotyczne", "wyczerpujące" i "nerwowe". Jak to możliwe, że Amerykanie stracili wiarę w przyszłość? Co sprawiło, że w jednym z najbogatszych krajów świata nierówności społeczne są porównywalne do tych, z którymi mierzono się w XIX wieku? I dlaczego "amerykański sen" coraz częściej staje się "amerykańskim mirażem"? Publikujemy fragment książki "Biedni w bogatym kraju. Przebudzenie z amerykańskiego snu" autorstwa Nicholasa D. Kristofa i Sheryl WuDunn w przekładzie Anny Gralak.

  Fragment książki
 • 'Z Budką Suflera było grzecznie, nie miało to nic wspólnego z tym co dzicz z Lady Pank robiła po koncertach' [FRAGMENT]

  "Z Budką Suflera było grzecznie, nie miało to nic wspólnego z tym co dzicz z Lady Pank robiła po koncertach" [FRAGMENT]

  "Mniej obcy" to pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza. Fascynujący wywiad rzeka z legendą polskiej sceny muzycznej, który poprowadził jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce - Marcin Prokop. - Nie interesuje mnie stawianie Borysewiczowi pomnika - zapowiadał Prokop. Publikujemy fragment książki, która ukaże się 28 września.

  Fragment książki
 • Nie szkodzi mu żadna krytyka. Przeczytaj zanim znów wejdziesz na TikToka [FRAGMENT KSIĄŻKI]
 • Broad Peak - w oficjalnej relacji Polskiego Związku Alpinizmu wszystko wyglądało łatwo. Dwóch nie wróciło
 • 'Burmistrz przyznał, że często się budzi, bo ktoś buszuje w jego kubłach na śmieci' [FRAGMENT]
 • 'Znam tę laskę z telewizora. To córka kobiety, którą zamordowałem trzydzieści lat temu' [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Znam tę laskę z telewizora. To córka kobiety, którą zamordowałem trzydzieści lat temu" [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Pisarka bierze udział w programie telewizyjnym z okazji wydania swojej debiutanckiej powieści. Nie ma pojęcia, że program ogląda pracownik zieleni miejskiej, który - patrząc na twarz autorki na ekranie - doznaje wstrząsu. Niespodziewanie zostaje skonfrontowany z przeszłością, okrutnym czynem i poczuciem winy. "Do pralni" Sophie Daull to powieść konstruowana na dwugłosie głównych postaci i ambiwalencji przebaczenia. W Gazeta.pl prezentujemy fragment przekładu Doroty Hartwich.

  Fragment książki
 • 'Zawsze kogoś wku****sz'. 'Johnny. Powieść o ks. Janie Kaczkowskim' [FRAGMENT]

  "Zawsze kogoś wku****sz". "Johnny. Powieść o ks. Janie Kaczkowskim" [FRAGMENT]

  Prawdziwa historia przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego, łamiącego stereotypy charyzmatycznego duchownego, i Patryka Galewskiego, recydywisty, a dziś szefa kuchni, chwyta za serce i inspiruje. Przedstawiamy fragment książki "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim" autorstwa Macieja Kraszewskiego. Już 23 września do kin trafi film o Janie Kaczkowskim, który również będzie nazywał się "Johnny".

  Fragment książki
 • Zaczęło się od złych snów. Potem w sprawę zamieszani byli egzorcyści, arabski mag, ksiądz, szeptunka i medium

  Zaczęło się od złych snów. Potem w sprawę zamieszani byli egzorcyści, arabski mag, ksiądz, szeptunka i medium

  "Gdzie i jak szkolą się egzorcyści? Jak wygląda mrożący krew w żyłach rytuał wypędzenia demona? Kto może zostać egzorcystą i kto zatwierdza wybór takiej osoby? Dokąd prowadzi najpoważniejsze śledztwo profesjonalnej grupy łowców duchów? Czy satanista może zostać opętany?" - Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udziela Michał Stonawski w swojej nowej książce "Paranormalne. Egzorcyzmy. Prawdziwe historie opętań". Możecie przeczytać u nas jej fragment.

  Fragment książki
Więcej o:

fragment książki