Polskie komedie świąteczne - produkcje, które wprowadzą Cię w bożonarodzeniowy nastrój

Polskie komedie świąteczne potrafią wzruszać i bawić. Jeśli chcesz odpocząć na chwilę od amerykańskich produkcji, wybierz coś z kina rodzimego. Zobacz, które polskie filmy umilą Ci bożonarodzeniowy wieczór.

Polska świąteczna komedia: "To musi być miłość", reż. Michał Rogalski (2021)

Polska świąteczna komedia, którą warto obejrzeć? Wybierz się do kina na "To musi być miłość". Lekka, zabawna produkcja skupia się na losach trzech sióstr: Romy (Małgorzata Kożuchowska), Violi (Ina Sobala) i Agaty (Anna Smołowik), które zawsze mogą na siebie liczyć. Matka bohaterek, Helena (Małgorzata Zajączkowska), ucieka z miasta, aby przemyśleć decyzję o ślubie. Z niespodziewaną wizytą zjawiają się u niej córki. Każda z bohaterek przeżywa własne miłosne rozterki.

W obsadzie filmu "To musi być miłość" pojawiają się również: Tomasz Karolak, Rafał Królikowski, Mateusz Rusin i Jan Englert.

Najlepsze polskie komedie świąteczne: co obejrzeć? 

Najlepsze polskie komedie świąteczne to głównie historie romantyczne, wśród których znalazły się "Planeta Singli 2" i "Miłość jest wszystkim".

"Planeta Singli 2", reż. Sam Akina (2018)

Zabawna komedia z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą przedstawia sytuację w związku Tomka i Ani. Bohaterowie właśnie mierzą się z kryzysem – każde z nich ma inne plany wobec siebie. Na dodatek Anną interesuje się Aleksander, milioner i twórca aplikacji Planeta Singli. Mężczyzna jest przekonany, że nauczycielka muzyki idealnie do niego pasje.

W filmie występują także: Danuta Stenka, Piotr Głowacki, Weronika Książkiewicz, Tomasz Karolak, Aleksandar Milićević, Joanna Jarmołowicz, Izabella Miko, Karol Strasburger i Kamil Kula.

"Miłość jest wszystkim", reż. Michał Kwieciński (2018)

Akcja tej komedia romantycznej rozgrywa się w czasie przedświątecznej gorączki. Do miasta przyjeżdża Święty Mikołaj, co wywołuje prawdziwą lawinę niezwykłych wydarzeń. 

W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Olaf Lubaszenko, Aleksandra Adamska, Julia Wyszyńska, Agnieszka Grochowska, Joanna Kulig, Michał Czernecki, Maciej Musiał, Jan Englert i Mateusz Damięcki.

Zobacz wideo Świąteczne filmy. Jakie lubimy najbardziej?

Kultowe polskie świąteczne komedie: "Listy do M.", reż. Mitja Okorn (2011)     

Kultowe polskie świąteczne komedie? "Listy do M." to produkcja, do której warto wrócić również w tym roku, by ponownie spotkać się z ulubionymi bohaterami. Pierwsza część świątecznego polskiego hitu o historiach pięciu kobiet i pięciu mężczyzn, którzy przekonują się, jaką moc skrywają w sobie święta Bożego Narodzenia.

W filmie występują m.in.: Tomasz Karolak, Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant, Agnieszka Wagner, Wojciech Malajkat, Paweł Małaszyński, Katarzyna Zielińska.

Zobacz również pozostałe filmy z serii "Listy do M.":

  • "Listy do M. 2", reż. Maciej Dejczer (2015)
  • "Listy do M. 3", reż. Tomasz Konecki (2017)
  • "Listy do M. 4", reż. Patrick Yoka (2020)

Jaką polską świąteczną komedię obejrzeć: "Cicha Noc", reż. Piotr Domalewski (2017)

Jaką polską świąteczną komedię obejrzeć? Wśród filmów w tej tematyce znajduje się również obraz w reżyserii Piotra Domalewskiego – "Cicha Noc".

Adam (Dawid Ogrodnik) wyjechał do Holandii w celach zarobkowych, jednak w Wigilię Bożego Narodzenia zjawia się w Polsce i odwiedza swój rodzinny dom. Krewni mężczyzny nie podejrzewają, jaki jest prawdziwy cel tej wizyty.

Polskie komedie świąteczne: "Last Minute", reż. Patryk Vega (2013)

Najlepsze polskie komedie świąteczne? Lista rodzimych filmów w tej tematyce byłaby niekompletna bez zabawnej produkcji w reżyserii Patryka Vegi –  "Last Minute".

Tomek (Wojciech Mecwaldowski) wygrywa wycieczkę do Egiptu, na którą zabiera swoją rodzinę: matkę i dwójkę dzieci. Początek wycieczki zaczyna się jednak niespodziewanie. Po przylocie do egzotycznego kraju okazuje się, że ich bagaże zaginęły. Na domiar złego, bohaterowie otrzymują zły pokój. Tomasz spotyka w Egipcie swoją dawną miłość z liceum, której, ku rozczarowaniu mężczyzny, towarzyszy mąż. Takiego urlopu nikt nie mógł przewidzieć. Gdy organizator wycieczki plajtuje, rodzina Tomasza zostaje uwięziona w Egipcie, a do świąt coraz bliżej!

Zobacz też: Polskie świąteczne komedie romantyczne - wybierz film na seans i wczuj się w bożonarodzeniowy klimat!

Więcej o: