Koncert Taco Hemingway 2024. Muzyk wystąpi aż w 6 miastach. Wiadomo, kiedy rusza sprzedaż biletów

Taco Hemingway znów podbija branżę muzyczną. Za kilka dni ukaże się jego najnowszy album "1-800-OŚWIECENIE", a już teraz zapowiedział promującą go trasę koncertową. By posłuchać jego piosenek na żywo, fani będą musieli jednak trochę poczekać, bo pierwszy występ odbędzie się dopiero w maju 2024 roku.

Filip Szcześniak debiutował w branży muzycznej już w 2011 roku, wydając pod pseudonimem Foodvillain anglojęzyczny mixtape "Who Killed JFK". Rok później przyjął pseudonim Taco Hemingway, lecz wciąż tworzył w języku angielskim. Dopiero w 2014 roku na rynku fonograficznym ukazał się minialbum "Trójkąt warszawski", którym zwrócił na siebie uwagę polskich słuchaczy.

Zobacz wideo "Czterdziestkę spędziłem z Taco Hemingwayem", czyli Maciej Rock wspomina urodziny

To będzie kolejna w karierze Taco trasa koncertowa. Jakie sukcesy ma na swoim koncie?

Kariera Taco nabrała błyskawicznie tempa. Rozgłos przyniósł mu kontrakt z wytwórnią Asfalt Records, a to zaowocowało wydaniem reedycji "Trójkąta" i nowego minialbumu "Umowa o dzieło". Dziś ma na swoim koncie 6 solowych pełnowymiarowych płyt i tyle samo minialbumów, które sprzedały się łącznie w prawie półmilionowym nakładzie, co czyni go jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce. Jego muzyka była wielokrotnie nagradzana, w tym aż pięć razy otrzymał Fryderyka, lecz żadnej ze statuetek nie odebrał osobiście. Od lat ma rzesze wiernych fanów, którzy tłumnie gromadzą się pod sceną podczas jego występów. Niebawem będzie kolejna okazja, by posłuchać jego największych hitów na żywo. Artysta zapowiedział właśnie przyszłoroczną trasę koncertową, która będzie promować jego najnowszy krążek "1-800-OŚWIECENIE". W jakich miastach wystąpi?

Koncert - Taco Hemingway 2024. W harmonogramie nie tylko Letnia Scena Progresji

Już 22 września 2023 roku odbędzie się premiera długo wyczekiwanej płyty Taco Hemingwaya "1-800-OŚWIECENIE", na której znajdują się utwory t.j. "Gelato" czy "Makarena Freestyle", które od tygodni podbijają platformy streamingowe. Fani najwyraźniej nie mogli się doczekać jego nowego materiału, bo preorder w zaledwie dobę po rozpoczęciu sprzedaży uzyskał złoty nakład. To jednak nie koniec niespodzianek. Raper ogłosił właśnie przyszłoroczną trasę koncertową, zatytułowaną "1-800-TOUR", w ramach której wystąpi w wielu miastach w Polsce. Obecnie harmonogram jego występów przedstawia się następująco:

  • 17.05 MCK – Katowice
  • 19.05 MTP 5 – Poznań
  • 24.05 Ergo Arena – Gdańsk
  • 07.06 Hala Stulecia – Wrocław
  • 15.06 Tauron Arena – Kraków
  • 22.06 Letnia Scena Progresji – Warszawa

Jak wynika z zapowiedzi, bilety do regularnej sprzedaży trafią dzień przed premierą najnowszej płyty, 21 września 2023 roku. Niektórzy będą mogli je nabyć jednak nieco wcześniej. Mowa o użytkownikach programu Empik Premium, którzy będą mieć taką możliwość już 20 września.

Więcej o: