Wiktoria Szydło

Redaktorka serwisu podroze.gazeta.pl

Warsztat dziennikarski szlifowałam na Uniwersytecie Wrocławskim, studiując dziennikarstwo i komunikację społeczną. Poza godzinami pracy rozstaję się z prawdą. Zastępują ją twory wyobraźni, które nierzadko ewoluują w wiersz lub krótkie formy prozatorskie. Niektóre z nich ukazały się w tygodniku kulturalnym Nowy Napis. Lubię słowa; jeśli akurat nie piszę, to mówię, dlatego od dłuższego czasu jestem związana z wrocławskim Radiem LUZ i UniRadiem. Pisanie artykułów o tematyce podróżniczej jest punktem wspólnym wielu moich pasji. Biegam za wschodami słońca, łapię burze, oddech i zapach ziemi po deszczu. Piję litry czarnej kawy i jeżdżę na rowerze po Polsce, zakochując się w wioskach, małych miasteczkach i zapomnianych szlakach. Email: wiktoria.szydlo@agora.pl

 • Lawina kontrowersji po słowach znanego kabareciarza. Porównał TVN24 do TVP Info

  Lawina kontrowersji po słowach znanego kabareciarza. Porównał TVN24 do TVP Info

  Minął miesiąc, odkąd Robert Górski postanowił odejść ze "Szkła kontaktowego". Jakiś czas temu słynny polski kabareciarz w końcu zabrał głos i udzielił wywiadu, w którym przypomniał głośną aferę po słowach Krzysztofa Daukszewicza. Jego wypowiedź, w której porównał TVP Info do TVN24, wywołała lawinę kontrowersji.

 • Polski film wywołał prawdziwą burzę we Francji. 'Kina boją się go wyświetlać'

  Polski film wywołał prawdziwą burzę we Francji. "Kina boją się go wyświetlać"

  - Właściciele kin nie chcą go nawet obejrzeć. Mówią, że lepiej nie umieszczać go w repertuarze. Wygląda na to, że to powrót do czasów makkartyzmu i polowania na czarownice - mówi Michele Halberstadt, dyrektor ARP cytowany przez Filmweb. Okazuje się bowiem, że polski dokument "Polański, Horowitz. Hometown" w reżyserii Mateusza Kudły i Anny Kokoszki-Romer podzielił francuskie społeczeństwo.

 • Burza po słowach Cezarego Pazury o LGBT. Aktor wprawił wielu w osłupienie
 • Niebywałe, co zrobił prezenter podczas programu na żywo. 'Czas ochłonąć'

  Niebywałe, co zrobił prezenter podczas programu na żywo. "Czas ochłonąć"

  Do nietypowej sytuacji doszło w poniedziałek w austriackiej telewizji publicznej ORF. Wówczas jeden z programów informacyjnych prowadził Armin Wolf - znany w całej Austrii prezenter telewizyjny. Tym razem mężczyzna postanowił pożegnać się z widzami programu emitowanego na żywo w dość niecodzienny sposób.

 • W 'Ranczu' był wielką gwiazdą. W życiu prywatnym aktor strzeże swojej prywatności

  W "Ranczu" był wielką gwiazdą. W życiu prywatnym aktor strzeże swojej prywatności

  W "Miodowych latach" pojawił się jako elegancki, nieśmiały mężczyzna poszukujący miłości. W "Ranczu" zagrał Tomasza Witebskiego - elokwentnego polonistę i redaktora. Widzów, którzy przywykli do takiego wizerunku, Jacek Kawalec w życiu prywatnym może zaskoczyć. Choć na co dzień strzeże swojej prywatności, czasami pojawia się na różnych imprezach i specjalnych wydarzeniach. Jakiś czas temu artysta wziął nawet udział w zawodach wędkarskich.

 • Kabaret K2 zakpił z Kaczyńskiego i Rydzyka. Brawa mieszały się z głośnymi gwizdami
 • Britney Spears uderzona przez ochroniarza gwiazdy NBA. 'Aż osunęła się na ziemię'
 • Przez wiele lat była kochanką znanego aktora. 'Dorota bardzo to przeżyła'

  Przez wiele lat była kochanką znanego aktora. "Dorota bardzo to przeżyła"

  Rok 1979. Na planie filmu "Ojciec królowej" szarmancki i przystojny Jan Englert, który już wtedy miał powodzenie u kobiet, dostrzega Dorotę Pomykałę. Młodsza o 13 lat aktorka niemal natychmiast kradnie mu serce bystrym spojrzeniem i charyzmą. Zresztą z wzajemnością. Początkowo spotykali się w ukryciu, a Englert dzielił uczucia po równo - między żoną a kochanką.

 • Zwolnili ją, bo nie była wystarczająco ładna? Znana aktorka ujawnia prawdę

  Zwolnili ją, bo nie była wystarczająco ładna? Znana aktorka ujawnia prawdę

  Bonnie Morgan zasłynęła rolą w horrorze "Rings", ale na swoim koncie ma wiele innych produkcji. Aktorka jakiś czas temu w podcaście Pod Meets World wspomniała początki swojej kariery. Szczególnie zapadło jej w pamięć upokorzenie, którego doświadczyła na planie sitcomu "Chłopiec poznaje świat". Morgan została dość szybko odsunięta od produkcji, powodem miała być jej... uroda.

 • Netflix wprowadza kolejne ograniczenia. Tym razem złe wieści dla... podróżnych
 • Sunny Sandler na premierze przyćmiła nawet ojca. 14-latka zachwyciła nie tylko kreacją
 • Jennifer Lawrence chciała być Bellą ze 'Zmierzchu'. Po castingu 'nawet nie oddzwonili'
 • Lata temu Cleo wystąpiła w X-factorze. Wojewódzki nie miał dla niej litości

  Lata temu Cleo wystąpiła w X-factorze. Wojewódzki nie miał dla niej litości

  - W swojej nieprzeciętności jesteś jednak dość przeciętna. My szukamy kogoś, kto będzie odpaloną rakietą - taki komentarz usłyszała od Kuby Wojewódzkiego Cleo po występie w telewizyjnym show. Obecnie jest jedną z najsłynniejszych polskich wokalistek. Wiele lat temu zdecydowała się na udział w X-factorze. Biorąc pod uwagę opinie jurorów, występ nie poszedł po jej myśli.

 • Setki skarg do KRRiT za program w TVP. 'To kolejny sposób na wywarcie presji'

  Setki skarg do KRRiT za program w TVP. "To kolejny sposób na wywarcie presji"

  Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło ponad 800 skarg w związku z programami, które ukazały się w TVP po Marszu Równości w Zielonej Górze. W prezentowanych materiałach osoby LGBT+ ukazywano bowiem jako "zagrożenie dla środowiska" i sytuowano w bezpośrednim sąsiedztwie z treściami o charakterze pedofilskim.

 • Sława zrujnowała jej życie. 'Stanowi zagrożenie dla siebie i dla osób z jej otoczenia'
 • Niegdyś marzył o karierze piłkarskiej. Dziś robi karierę w Hollywood

  Niegdyś marzył o karierze piłkarskiej. Dziś robi karierę w Hollywood

  Jedna kontuzja - zerwane więzadła w kolanie - przekreśliła jego marzenia o karierze zawodowego piłkarza. Podobno grał tak dobrze, że do drużyny zapraszali go starsi koledzy. "Miałem takie sny, że strzelam najważniejszą bramkę na bardzo dużym stadionie przy bardzo dużej liczbie ludzi" - mówił Marcin Dorociński w rozmowie z portalem Dzikie Życie. Wówczas aktorstwo nie przeszło mu nawet przez myśl.

 • 'Nasz nowy dom'. Elżbieta Romanowska zdradziła, jak potraktowano ją na planie
 • Janoszek publikuje 'dowody', ale Stanowski nie odpuszcza. 'Lepsze rzeczy zostawiam na materiał z Indii'

  Janoszek publikuje "dowody", ale Stanowski nie odpuszcza. "Lepsze rzeczy zostawiam na materiał z Indii"

  Trzy tygodnie temu na Kanale Sportowym pojawił się materiał Krzysztofa Stanowskiego poświęcony Natalii Janoszek. Tytuł mówi sam za siebie: "Jak zmyślić karierę i trafić na szczyt?". Niedługo później na celebrytkę wylała się fala krytyki. Na jakiś czas aktorka postanowiła "zniknąć" z mediów społecznościowych. Teraz wraca - i to nie z pustymi rękami. Janoszek przygotowała bowiem materiały, które mają być dowodem na to, że Stanowski się mylił.

 • Tak skończył Pietrek z 'Rancza'. Aktor znalazł zaskakujący sposób na życie

  Tak skończył Pietrek z "Rancza". Aktor znalazł zaskakujący sposób na życie

  Widzowie pokochali go za rolę Pietrka z "Rancza"; charyzmatycznego, młodego człowieka, który uchyla swojej wybrance nieba i postanawia razem z nią rozpocząć karierę muzyczną. Los bywa jednak przewrotny, zacierając granicę między serialem a rzeczywistością. Po latach Piotr Pręgowski znalazł bowiem nowe źródło zarobków, które - choć w nieco innej odsłonie - wiąże się z zajęciem postaci, odgrywanej przez niego w "Ranczu".

 • Cezary Pazura zmienił podejście do '13 posterunku'. Po latach mówi wprost o serialu

  Cezary Pazura zmienił podejście do "13 posterunku". Po latach mówi wprost o serialu

  Rekordów popularności, po które lata temu sięgnął "13 posterunek", nie spodziewali się nawet jego twórcy. Jednak sława to nie tylko blaski, ale i cienie, o czym w pewnym momencie przekonali się aktorzy. Jeden z nich - Cezary Pazura - w rozmowie z serwisem Plejada wyznał, jak na przestrzeni lat zmieniło się jego podejście do produkcji.