Wiktoria Szydło

Redaktorka serwisu podroze.gazeta.pl

Warsztat dziennikarski szlifowałam na Uniwersytecie Wrocławskim, studiując dziennikarstwo i komunikację społeczną. Poza godzinami pracy rozstaję się z prawdą. Zastępują ją twory wyobraźni, które nierzadko ewoluują w wiersz lub krótkie formy prozatorskie. Niektóre z nich ukazały się w tygodniku kulturalnym Nowy Napis. Lubię słowa; jeśli akurat nie piszę, to mówię, dlatego od dłuższego czasu jestem związana z wrocławskim Radiem LUZ i UniRadiem. Pisanie artykułów o tematyce podróżniczej jest punktem wspólnym wielu moich pasji. Biegam za wschodami słońca, łapię burze, oddech i zapach ziemi po deszczu. Piję litry czarnej kawy i jeżdżę na rowerze po Polsce, zakochując się w wioskach, małych miasteczkach i zapomnianych szlakach. Email: wiktoria.szydlo@agora.pl

 • Robert Pattinson szczerze o postaci z Harry'ego Pottera. 'Nienawidziłem go'
 • Była dziecięcą gwiazdą 'Rodzinki.pl'. Dziś rozwija się jako fotomodelka
 • TVP cenzuruje nawet skecze kabaretowe? Jest cała lista 'tematów zakazanych'
 • Kelnerka z 'Kuchennych rewolucji' szczerze o programie. 'Oni szukają sensacji'

  Kelnerka z "Kuchennych rewolucji" szczerze o programie. "Oni szukają sensacji"

  Jakiś czas temu jedna z kelnerek restauracji, której właściciele zgłosili się do programu "Kuchenne rewolucje", opowiedziała o tym, jak w rzeczywistości wygląda telewizyjne show za kulisami i czy wszystko odbywa się naturalnie. Kobieta skomentowała również zachowanie Magdy Gessler. Jej słowa niektórych mogą zaskakiwać.

 • Jego widok przeraził jurora 'Mam Talent'. Takiego finału się nie spodziewał

  Jego widok przeraził jurora "Mam Talent". Takiego finału się nie spodziewał

  Trwają przesłuchania do kolejnej edycji "America's Got Talent". Chętnych nie brakuje - nagrodą dla zwycięzcy jest bowiem milion dolarów. Uczestnicy prześcigają się w kreatywności i nieszablonowych pomysłach. Do tego stopnia, że gdy przed jurorami stanął Papayaso, z własnym lękiem musiał zmierzyć się sam juror - Simon Cowell.

 • Były menadżer wyjawia całą prawdę o Natalii Janoszek. 'Robiła to przy mnie'
 • Adriana Kalska we wstrząsającym wyznaniu. Od 1,5 roku prześladuje ją stalker
 • Iza z 'M jak miłość' znowu zaskakuje. 'Byłby ze mnie całkiem ładny chłopak'
 • Tuż przed swoim koncertem utknęła w pokoju hotelowym. 'Halo. Kto mnie zamknął?!'
 • Politycy PiS śmieją się na antenie z oponenta. Prezenterka TVP Info nie reaguje

  Politycy PiS śmieją się na antenie z oponenta. Prezenterka TVP Info nie reaguje

  TVP Info już od dłuższego czasu wywołuje u niektórych skrajne emocje. Część posłów opozycji domaga się nawet zdelegalizowania kanału. Według nich jest on tubą propagandową rządu, którego przedstawiciele często zasiadają jako goście w programach stacji. Pytanie brzmi, czy mogą liczyć na równe traktowanie. Rąbka tajemnicy uchyliła sytuacja, która miała miejsce w programie "Minęła 20".

 • Rekordowe ceny na Pol'and'Rock Festival. Frytki za 20 zł to jeszcze nic

  Rekordowe ceny na Pol'and'Rock Festival. Frytki za 20 zł to jeszcze nic

  Słynny 29. Pol'and'Rock Festival właśnie się zakończył. W tym roku - w porównaniu z poprzednimi latami - impreza była rekordowo droga, a w ciągu kilku dni tłumy ludzi zostawiły tam mnóstwo pieniędzy. Sporym zaskoczeniem dla niektórych okazały się nawet ceny jedzenia i picia - za zwykłe frytki uczestnicy musieli zapłacić 20 zł.

 • Nie tylko Natalia Janoszek. 'Zmyślonych' karier jest więcej? Krupa podała przykład

  Nie tylko Natalia Janoszek. "Zmyślonych" karier jest więcej? Krupa podała przykład

  Po filmach Krzysztofa Stanowskiego, na których przedstawił dowody na temat zmyślonej kariery Natalii Janoszek, rozpętała się prawdziwa burza medialna. Internauci zaczęli wręcz zastanawiać się, czy niektórzy współcześni celebryci nie posunęli się niegdyś do tego samego, skoro - jak się okazuje - z łatwością można wykreować swój sukces i sprawić, by inni w niego uwierzyli. Głos w tej sprawie zabrała Joanna Krupa.

 • Przed rzeszą widzów zdradziła sekret 'Milionerów'. 'Nie powinnam tego mówić'
 • 'Jeden z dziesięciu'. Sznuk wprowadził gracza w błąd. Widzowie szybko zareagowali

  "Jeden z dziesięciu". Sznuk wprowadził gracza w błąd. Widzowie szybko zareagowali

  "Jeden z dziesięciu" pojawił się na antenie TVP w 1994 roku. Na przestrzeni lat grono fanów wcale nie zmalało, wręcz przeciwnie. Widzowie doceniają przede wszystkim wysoki poziom programu, za którym stoją nie tylko błyskotliwe odpowiedzi uczestników, ale i elokwentny prowadzący - Tadeusz Sznuk. Jak się jednak okazuje, nawet jemu sporadycznie zdarzają się wpadki.

 • 250 mln dolarów przeszło mu koło nosa. 'Jestem najgłupszym aktorem w historii'

  250 mln dolarów przeszło mu koło nosa. "Jestem najgłupszym aktorem w historii"

  Dla wielu aktorów zagranie w filmie "Avatar" Jamesa Camerona byłoby spełnieniem marzeń. Dzieło zyskało bowiem miano produkcji kultowej i jednej z najbardziej dochodowych w historii światowej kinematografii. Tymczasem Matt Damon odrzucił propozycję zagrania w filmie, a tym samym - jak przyznał - największą wypłatę w historii aktorstwa.

 • Marta Manowska zaskoczyła widzów. Nie przyszła na ślub Ady i Michała z 'Rolnika'
 • Poprosił ChatGPT o pomoc w napisaniu scenariusza. Odpowiedź odebrała mu mowę

  Poprosił ChatGPT o pomoc w napisaniu scenariusza. Odpowiedź odebrała mu mowę

  Od pewnego czasu o strajku scenarzystów i hollywoodzkich aktorów mówi niemal cały świat. Jednym z jego ważnych aspektów jest kwestia sztucznej inteligencji i wykorzystywania jej w procesie tworzenia filmów. Tymczasem Nicolas Winding Refn - duński reżyser, producent filmowy i scenarzysta - wyznał, że próbował napisać scenariusz przy pomocy chatbota ChatGPT. Odpowiedź AI odebrała mu mowę.

 • Aktor głodził się dla roli w 'Oppenheimerze'. Mógł zjeść 1 migdał dziennie
 • Te odcinki 'Przyjaciół' były zbyt kontrowersyjne. Zakazano ich wyświetlania

  Te odcinki "Przyjaciół" były zbyt kontrowersyjne. Zakazano ich wyświetlania

  "Przyjaciół" raczej nie trzeba już nikomu przedstawiać - na przestrzeni lat serial był bowiem wielokrotnie wyświetlany niemal na całym świecie. Z czasem zyskał miano dzieła kultowego. Nie wszyscy fani wiedzą jednak, że nawet ta komediowa perła nie uniknęła kontrowersji, Pewnych odcinków zakazano nawet wyświetlać.

 • Paczka 'Przyjaciół' prawie się rozpadła. Serial o mały włos nie został skasowany