Wiktoria Szydło

Redaktorka serwisu podroze.gazeta.pl

Warsztat dziennikarski szlifowałam na Uniwersytecie Wrocławskim, studiując dziennikarstwo i komunikację społeczną. Poza godzinami pracy rozstaję się z prawdą. Zastępują ją twory wyobraźni, które nierzadko ewoluują w wiersz lub krótkie formy prozatorskie. Niektóre z nich ukazały się w tygodniku kulturalnym Nowy Napis. Lubię słowa; jeśli akurat nie piszę, to mówię, dlatego od dłuższego czasu jestem związana z wrocławskim Radiem LUZ i UniRadiem. Pisanie artykułów o tematyce podróżniczej jest punktem wspólnym wielu moich pasji. Biegam za wschodami słońca, łapię burze, oddech i zapach ziemi po deszczu. Piję litry czarnej kawy i jeżdżę na rowerze po Polsce, zakochując się w wioskach, małych miasteczkach i zapomnianych szlakach. Email: wiktoria.szydlo@agora.pl

 • To koniec słynnego show Kuby Wojewódzkiego? Wieści nie napawają optymizmem

  To koniec słynnego show Kuby Wojewódzkiego? Wieści nie napawają optymizmem

  Kuba Wojewódzki lata temu został nieoficjalnie okrzyknięty "królem TVN-u". Gwiazdor prowadzi bowiem swój talk-show, który cieszył się ogromną popularnością. W ostatnim czasie jednak to się zmieniło. Stacja - w porównaniu do zeszłego roku - zanotowała potężne spadki w wynikach oglądalności. Czy pozycja gwiazdora może być zagrożona?

 • 7-latka podbiła serca widzów i jurorów. Takiego występu się nie spodziewali
 • Ewa Gawryluk nie dostała roli przez... swój wiek. 'Byłam za stara'

  Ewa Gawryluk nie dostała roli przez... swój wiek. "Byłam za stara"

  Ewa Gawryluk jest jedną z najsłynniejszych polskich aktorek. Mimo że wystąpiła w wielu produkcjach, widzowie znają ją przede wszystkim z serialu "Na Wspólnej". 55-letniej artystce trudno odmówić urody i talentu - tym trudniej uwierzyć w to, że niegdyś powodem nieotrzymania przez nią roli był... jej wiek.

 • 'Przyjaciele'. Dlaczego żona Rossa tak szybko zniknęła z serialu? Powód zaskakuje

  "Przyjaciele". Dlaczego żona Rossa tak szybko zniknęła z serialu? Powód zaskakuje

  Widzowie, którzy kibicowali związkowi Rachel Green i Rossa Gellera z "Przyjaciół", początkowo byli rozczarowani, kiedy bohater wziął ślub z Emily Waltham. Aktorka nie zagościła jednak długo w obsadzie produkcji - po zaledwie kilkunastu odcinkach zniknęła. Wiele osób zastanawiało się wówczas, dlaczego - odpowiedzi można szukać we wspomnieniach Jamesa Burrowsa - jednego z reżyserów "Przyjaciół".

 • Gelner w 'DDTVN' zażartował ze śmierci Jana Pawła II. 'Dobra, już, wystarczy'

  Gelner w "DDTVN" zażartował ze śmierci Jana Pawła II. "Dobra, już, wystarczy"

  Bartosz Gelner i Piotr Trojan byli gośćmi niedzielnego wydania "Dzień Dobry TVN", w którym opowiadali o nowym sezonie serialu "Szadź", w którym występują. W pewnym momencie jeden z aktorów pokusił się o kontrowersyjny żart, nawiązujący do śmierci Jana Pawła II. Prowadzący programu po słowach Gelnera złapał się za głowę.

 • Robert Pattinson szczerze o postaci z Harry'ego Pottera. 'Nienawidziłem go'
 • Była dziecięcą gwiazdą 'Rodzinki.pl'. Dziś rozwija się jako fotomodelka
 • TVP cenzuruje nawet skecze kabaretowe? Jest cała lista 'tematów zakazanych'
 • Kelnerka z 'Kuchennych rewolucji' szczerze o programie. 'Oni szukają sensacji'

  Kelnerka z "Kuchennych rewolucji" szczerze o programie. "Oni szukają sensacji"

  Jakiś czas temu jedna z kelnerek restauracji, której właściciele zgłosili się do programu "Kuchenne rewolucje", opowiedziała o tym, jak w rzeczywistości wygląda telewizyjne show za kulisami i czy wszystko odbywa się naturalnie. Kobieta skomentowała również zachowanie Magdy Gessler. Jej słowa niektórych mogą zaskakiwać.

 • Jego widok przeraził jurora 'Mam Talent'. Takiego finału się nie spodziewał

  Jego widok przeraził jurora "Mam Talent". Takiego finału się nie spodziewał

  Trwają przesłuchania do kolejnej edycji "America's Got Talent". Chętnych nie brakuje - nagrodą dla zwycięzcy jest bowiem milion dolarów. Uczestnicy prześcigają się w kreatywności i nieszablonowych pomysłach. Do tego stopnia, że gdy przed jurorami stanął Papayaso, z własnym lękiem musiał zmierzyć się sam juror - Simon Cowell.

 • Były menadżer wyjawia całą prawdę o Natalii Janoszek. 'Robiła to przy mnie'
 • Adriana Kalska we wstrząsającym wyznaniu. Od 1,5 roku prześladuje ją stalker
 • Iza z 'M jak miłość' znowu zaskakuje. 'Byłby ze mnie całkiem ładny chłopak'
 • Tuż przed swoim koncertem utknęła w pokoju hotelowym. 'Halo. Kto mnie zamknął?!'
 • Politycy PiS śmieją się na antenie z oponenta. Prezenterka TVP Info nie reaguje

  Politycy PiS śmieją się na antenie z oponenta. Prezenterka TVP Info nie reaguje

  TVP Info już od dłuższego czasu wywołuje u niektórych skrajne emocje. Część posłów opozycji domaga się nawet zdelegalizowania kanału. Według nich jest on tubą propagandową rządu, którego przedstawiciele często zasiadają jako goście w programach stacji. Pytanie brzmi, czy mogą liczyć na równe traktowanie. Rąbka tajemnicy uchyliła sytuacja, która miała miejsce w programie "Minęła 20".

 • Rekordowe ceny na Pol'and'Rock Festival. Frytki za 20 zł to jeszcze nic

  Rekordowe ceny na Pol'and'Rock Festival. Frytki za 20 zł to jeszcze nic

  Słynny 29. Pol'and'Rock Festival właśnie się zakończył. W tym roku - w porównaniu z poprzednimi latami - impreza była rekordowo droga, a w ciągu kilku dni tłumy ludzi zostawiły tam mnóstwo pieniędzy. Sporym zaskoczeniem dla niektórych okazały się nawet ceny jedzenia i picia - za zwykłe frytki uczestnicy musieli zapłacić 20 zł.

 • Nie tylko Natalia Janoszek. 'Zmyślonych' karier jest więcej? Krupa podała przykład

  Nie tylko Natalia Janoszek. "Zmyślonych" karier jest więcej? Krupa podała przykład

  Po filmach Krzysztofa Stanowskiego, na których przedstawił dowody na temat zmyślonej kariery Natalii Janoszek, rozpętała się prawdziwa burza medialna. Internauci zaczęli wręcz zastanawiać się, czy niektórzy współcześni celebryci nie posunęli się niegdyś do tego samego, skoro - jak się okazuje - z łatwością można wykreować swój sukces i sprawić, by inni w niego uwierzyli. Głos w tej sprawie zabrała Joanna Krupa.

 • Przed rzeszą widzów zdradziła sekret 'Milionerów'. 'Nie powinnam tego mówić'
 • 'Jeden z dziesięciu'. Sznuk wprowadził gracza w błąd. Widzowie szybko zareagowali

  "Jeden z dziesięciu". Sznuk wprowadził gracza w błąd. Widzowie szybko zareagowali

  "Jeden z dziesięciu" pojawił się na antenie TVP w 1994 roku. Na przestrzeni lat grono fanów wcale nie zmalało, wręcz przeciwnie. Widzowie doceniają przede wszystkim wysoki poziom programu, za którym stoją nie tylko błyskotliwe odpowiedzi uczestników, ale i elokwentny prowadzący - Tadeusz Sznuk. Jak się jednak okazuje, nawet jemu sporadycznie zdarzają się wpadki.

 • 250 mln dolarów przeszło mu koło nosa. 'Jestem najgłupszym aktorem w historii'

  250 mln dolarów przeszło mu koło nosa. "Jestem najgłupszym aktorem w historii"

  Dla wielu aktorów zagranie w filmie "Avatar" Jamesa Camerona byłoby spełnieniem marzeń. Dzieło zyskało bowiem miano produkcji kultowej i jednej z najbardziej dochodowych w historii światowej kinematografii. Tymczasem Matt Damon odrzucił propozycję zagrania w filmie, a tym samym - jak przyznał - największą wypłatę w historii aktorstwa.