ebook
-
"Miałam czternaście lat, kiedy zabiłam matkę" - Jessie Burton powraca z nową powieścią!
Autorka światowych bestsellerów "Miniaturzystka" i "Muza" powraca z powieścią o tęczowych barwach. "Wyznanie" jest poruszającą opowieścią o napięciu pomiędzy byciem muzą a macierzyństwem, jakie ujawnia się w romantycznym związku dwóch kobiet.
-
Plagi - jak nas zabijały? Trąd miały leczyć kąpiele we krwi dziewic [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Jak próbowaliśmy się z nich leczyć? Komu zawdzięczamy, że się ich pozbywaliśmy, często raz na zawsze? Historia przedstawiona w książce "Plagi" jest jedną z najbardziej fascynujących w dziejach ludzkości. Ta historia wcale się nie skończyła.
-
Morderstwo na rajskiej wyspie i klimat niczym u Agathy Christie - nowy tom wakacyjnej serii kryminałów
- To czysta Agatha Christie - mówi Sylvie, jedna z bohaterek nowej powieści M. L. Longworth "Morderstwo na Ile Sordou". I rzeczywiście, tak jest. Tyle że w o wiele bardziej wakacyjnym klimacie niż u angielskiej królowej kryminału.
-
Wciągnęła cię "Pacjentka"? Nie oderwiesz się od "Psychoterapeutki". Mamy fragment powieści
Najnowszy bestsellerowy thriller psychologiczny z Norwegii już w Polsce. Przeczytaj przedpremierowy fragment "Psychoterapeutki".
-
Ta książka porusza jedno z naszych największych tabu. O molestowaniu wciąż mówimy za mało [FRAGMENT]
Miały 3 latka, 5 lat, 12... Robił to ojciec, wujek, dziadek, siostra, matka, ktoś obcy. Dziś idą własnymi ścieżkami, ale łączy je jedno. Odważyły się opowiedzieć o tym, że w dzieciństwie były wykorzystane seksualnie, lecz nikt nie dawał wiary ich słowom.
-
Wojciech Chmielarz - mistrz kryminału czy thrillera?
Zadebiutował w wieku 28 lat powieścią "Podpalacz". Zaledwie osiem lat później Wojciech Chmielarz ma tak wierne grono fanów, że jego najnowszy thriller "Wyrwa" tuż po premierze znalazł się na pierwszym miejscu topki Empiku.
-
"Wspominałem już, że zabiłem ojczyma?". Ten Typ Mes napisał powieść o współczesnych patologiach [FRAGMENT]
"Dwa psy przeżyły" to trafiająca w punkt odtrutka na czyhającą zewsząd nudę. Powieść dla indywidualistów, buntowników, fanów rapu, osób uczulonych na przeciętność, nonkonformistów, literaturomaniaków! Soczysta, trafna i znakomicie absurdalna.
-
Czy II wojnie światowej można było zapobiec? Wywiad z Radosławem Wiśniewskim o książce "Apokalipsa 1939. Początek"
Wojnę obronną 1939 roku opisywano już wielokrotnie, jednak książka "Apokalipsa 1939. Początek" autorstwa Radosława Wiśniewskiego, pisarza, poety i krytyka literackiego, wznosi tę dramatyczną opowieść na zupełnie nowy poziom.
-
Jaki jest koreański sekret dobrych relacji z ludźmi?
Dlaczego niektórzy brylują w towarzystwie, doskonale dogadują się z innymi, a ty wchodzisz do pokoju pełnego ludzi i nagle wszyscy milkną? Oto strategia życia na miarę XXI wieku, która otworzy przed Tobą drogę do sukcesu. Skorzystaj z koreańskich korepetycji z inteligencji emocjonalnej i świadomości sytuacji
-
Przyczyną śmierci turystów była "potężna siła". Fragment książki "Tragedia na Przełęczy Diatłowa"
Książka Alice Lugen to rewelacja! Czyta się ją jak horror. I jak w horrorze ma się ochotę krzyczeć do bohaterów: "Nie idźcie tam".
-
Zaśpiewała w "The Voice" i wszyscy zaniemówili. Zginęła z rąk psychofana
-
"Milionerzy". Po tym pytaniu uczestnik poszedł do sądu. "Nie zgadzałem się z tą decyzją"
-
Tam, gdzie muzyka łączy się z wolnością. Idą za głosem serca i talentuMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Są pierwsze zagraniczne recenzje "Znachora". Sprawdzamy, jak oceniają film poza Polską
-
Były szef straży granicznej obejrzał "Zieloną granicę". Mówi o złych decyzjach przełożonych
- Grała u boku Bodo, podziwiał ją Kiepura. Robiła makijaż nawet przed zejściem do schronu
- Nie żyje były basista zespołu "Cradle of Filth". 46-latek zginął w wypadku samochodowym
- Gwiazdor TVP jest ojczymem posłanki PO. Wypowiedział się o Marszu Miliona Serc
- BEYOND LABELS - Twoja unikalność jest Twoją siłą
- Po roli w "Grze o tron" fani go znienawidzili. Zszokował ich powrotem w "Sex Education"
-
"Wierzę w to, że nie da się uciec przed przeszłością" - rozmowa z Karoliną Macios
Napisać dobry thriller to sztuka, a thriller psychologiczny, to już wyższy poziom wtajemniczenia. W każdym calu udało się to Karolinie Macios, której "Czarne Morze" jest książką ze wszech miar poruszającą i trzymająca w napięciu. Z autorką, o inspiracjach, zaufaniu i pojmowaniu fatum rozmawiał Mateusz Uciński
-
Przejażdżka do piekła. "Piętno" Przemysława Piotrowskiego jedną z najmocniejszych książek na wiosnę!
Kryminał, jako gatunek literacki, ma wiele twarzy. Może być wysublimowany i skupiony na zawiłościach intrygi albo też naszpikowany zwrotami akcji mocno podnoszącymi ciśnienie czytającego. Może także być brutalny i nieprzewidywalny w szaleństwie swojej fabuły. Flirtujący z granicami dobrego smaku i ocierający się o tematy tabu. Takie jest "Piętno" Przemysława Piotrowskiego. Mocno, ale to naprawdę mocno niepokojące, a przy tym wciągające i nie pozwalające się oderwać praktycznie od pierwszej do ostatniej strony.
-
"Ziemia zadrżała, rozstąpiła się, pochłonęła dziewczynę i jej pieska" [FRAGMENT]
Nowa powieść autorki nominowanej do Nagrody Literackiej "Nike". Ludzie zanurzeni w pamięci i historii. Historia zanurzona w zmieniającym się według odwiecznych prawideł świecie przyrody. Proza pulsująca w tym samym zniewalającym rytmie. Nikt dotychczas nie opowiadał w ten sposób o naszych najnowszych dziejach!
-
Kim jest zaginiona dziewczynka? Powieść o tajemnicach angielskiej prowincji
Folklor i cuda w wiktoriańskiej Anglii. Romantyzm i racjonalność. Historie, w których pobrzmiewa echo powieści Dickensa, Wilkiego Collisa i. dzieł Darwina. W powieści "Była sobie rzeka" Diane Setterfield po raz trzeci wykreowała atmosferę na granicy magii i rozumu.
-
Trylogia Białego Miasta już w komplecie. "Władcy Czasu" jeszcze mroczniejsi i bardziej nieprzewidywalni
Finał "Trylogii Białego Miasta", pełnej niepokojących rodzinnych tajemnic i dusznej atmosfery tradycyjnego baskijskiego miasta. "Władcy czasu" przynoszą spektakularne zwieńczenie wątków z dwóch poprzednich części cyklu - "Ciszy białego miasta" i "Rytuałów wody" - który stał się światowym fenomenem
-
Polscy himalaiści jako pierwsi weszli na Everest zimą. "Nie słyszę! Powtórz, powtórz, gdzie jesteście?!"
"Gdyby to nie był Everest, tobyśmy chyba nie weszli" - to słynne zdanie wypowiedział Leszek Cichy 17 lutego 1980 roku. Tego dnia wraz z Krzysztofem Wielickim dokonał czegoś, co wydawało się niemożliwe. Jako pierwsi ludzie stanęli zimą na szczycie ośmiotysięcznika. I to od razu najwyższego!
-
Kandydat do nagrody Nobla zdradza: Jakie ślady zostawiają w nas światła i dźwięki miasta? [Fragment]
Pierwszy tom trylogii, być może najbardziej osobistego dzieła Larsa Saabye Christensena - prozaika i poety od lat wymienianego w gronie najważniejszych norweskich kandydatów do Nagrody Nobla.
-
Płaska Ziemia, czyli co się dzieje z teorią spiskową w epoce internetu
Antyszczepionkowcy, homeopatia, irydologia, radiestezja, powiększanie piersi w hipnozie, zaprzeczanie globalnemu ociepleniu - Łukasz Lamża, autor świetnie napisanych książek popularnonaukowych, tym razem prowadzi nas przez krainę szarlatanerii, meandry pseudonauki i szczyty teorii spiskowych
-
Włoszki nie mają sobie równych, świat leży u ich stóp. Czego mogą nas nauczyć? [FRAGMENT]
Przebojowe, pewne siebie, niezależne. Włoszki nie mają sobie równych, jeśli chodzi o temperament i fason. To one rządzą w domu, a gdy idą ulicą - roześmiane, seksowne i eleganckie - świat leży u ich stóp.
-
Martwi także mają prawa... Wywiad z Katarzyną Kobylarczyk, autorką reportażu "Strup. Hiszpania rozdrapuje rany"
W polskich podręcznikach historii wojna domowa w Hiszpanii jest epizodem. Można wręcz odnieść wrażenie, że ten leżący na uboczu Europy kraj wyszedł obronną ręką z ideologicznego szaleństwa, które w XX wieku pochłonęło miliony ofiar. Reportaż Katarzyny Kobylarczyk, "Strup. Hiszpania rozdrapuje rany", przeczy jednak temu obrazowi. Z autorką rozmawiamy o tym, dlaczego nawet po 80 latach od tamtych wydarzeń rozliczenie z przeszłością jest konieczne.
-
Jak przeżyć w Ameryce, kiedy jesteś samotną matką pracującą za grosze?
"Żadna praca nie hańbi" - słyszeliśmy to od dzieciństwa. Mówiono nam też, że każdy jest kowalem swojego losu. Czy uwierzyliśmy, że ubóstwo to rodzaj patologii, a biedni sami są sobie winni? Książka Stephanie Land skutecznie weryfikuje te sądy.
-
Marcin Ciszewski: Mam większą ochotę na penetrowanie relacji międzyludzkich niż snucie intryg kryminalnych [ROZMOWA]
Czy pisarz może być celebryta na miarę gwiazd sportu, filmu czy muzyki? A czemu by nie? Przecież branża wydawnicza także kręci się wokół pieniędzy i zysków. Doskonale pokazuje to Marcin Ciszewski w swojej najnowszej powieści - "Autor Bestsellerów". Z autorem, o cenie sławy, literackim show - biznesie i o uwikłaniu w sukces, rozmawiał Mateusz Uciński.
-
Michał R. Wiśniewski: Pierwszy Internet był tak naprawdę Internetem fetyszy [WYWIAD]
Czy potrafimy jeszcze żyć bez dostępu do sieci? Jak nas i miejsce gdzie żyjemy zmienił Internet? Na te i wiele innych pytań odpowiada Michał R. Wiśniewski w swojej nowej książce "Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak Internet zmienił Polskę". Trzeba przyznać, że robi to w sposób porywający. Z autorem o wolności w sieci, ewolucji polskiego Internetu i granicach pomiędzy światem realnym, a wirtualnym rozmawiał Mateusz Uciński.