koronawirus

 • Ice Cube stracił rolę wartą miliony dolarów. Powodem brak szczepionki przeciwko koronawirusowi
 • 19 dni wcześniej ogłosił: 'Lekarstwo na niektóre nowotwory może być w zasięgu ręki'. Wtedy usłyszał o Wuhan [FRAGMENT]

  19 dni wcześniej ogłosił: "Lekarstwo na niektóre nowotwory może być w zasięgu ręki". Wtedy usłyszał o Wuhan [FRAGMENT]

  Latami pracowali nad przełomowym lekarstwem na raka - dzięki temu stworzyli szczepionkę na COVID - 19 w kilka tygodni. Wieloletni partnerzy naukowi i małżonkowie Ugur Sahin i Özlem Türeci dokonali tego, bazując na nowatorskiej technologii mRNA, nad którą pracowali wspólnie od dziesięcioleci. Musieli przy tym przekonać wielkie firmy farmaceutyczne, aby wsparły ich projekt, a także zręcznie omijać wtrącających swoje trzy grosze polityków Unii Europejskiej i administracji Donalda Trumpa. Publikujemy fragment książki, w której wracają do tej historii.

  Fragment książki
 • Budżet 'Mission: Impossible 7' niebotycznie spuchł. Film jeszcze nie jest skończony, a już kosztuje więcej niż miał

  Budżet "Mission: Impossible 7" niebotycznie spuchł. Film jeszcze nie jest skończony, a już kosztuje więcej niż miał

  Produkcja filmu "Mission: Impossible 7" okazuje się trudniejszym, a także droższym przedsięwzięciem, niż zakładali twórcy. Nie chodzi tylko o to, że wybuchła awantura o potencjalne wysadzanie zabytkowego mostu w Polsce. Reżyser i odtwórca głównej roli mają ambitne założenia, zależy im na tym, żeby kręcić w terenie, a nie na tle zielonego ekranu. Tymczasem przestoje w zdjęciach spowodowane przez pandemię kosztują coraz więcej - możliwe, że nawet więcej niż samo kręcenie. Tak przynajmniej wynika z raportu na temat produkcji, który przygotowało "Variety".

  jab
 • Czechy. Wokalistka Hana Horka nie żyje. Zakaziła się koronawirusem dla statusu ozdrowieńca
 • Nowe obostrzenia - jak imprezy, zamknięcie klubów czy nie? Co z kinami?
 • Holandia. Pojechali na 'festiwal bez koronawirusa' i się zakazili. Ponad tysiąc osób z COVID-19

  Holandia. Pojechali na "festiwal bez koronawirusa" i się zakazili. Ponad tysiąc osób z COVID-19

  Na dwudniowym "festiwalu bez koronawirusa" Verknipt Outdoor Festival w Utrechcie bawiło się 20 tys. osób. Aby uzyskać zgodę na wstęp, należało przedstawić negatywny wynik testu lub kod QR, który potwierdzi pełne zaszczepienie. Mimo obowiązujących zasad bezpieczeństwa, u ponad tysiąca osób, które bawiły się na festiwalu, odnotowano zakażenie koronawirusem.

  oprac. Izabela Nestioruk
 • MKDNiS: Od soboty więcej osób będzie mogło uczestniczyć w koncertach i wydarzeniach sportowych
 • Dr Grzesiowski odpowiada na oświadczenie Kultu ws. koncertów. 'Zapraszam na szkolenie'

  Dr Grzesiowski odpowiada na oświadczenie Kultu ws. koncertów. "Zapraszam na szkolenie"

  - Panów z Kultu zapraszam na szkolenie. Może zrozumieją, co to jest apartheid. Rozmawiamy o bezpieczeństwie i o tym, aby koncert nie skończył się w szpitalu - powiedział dr Paweł Grzesiowski. W ten sposób ekspert ds. COVID-19 odniósł się do oświadczenia zespół Kult, który oznajmił, że nie weźmie udziału w koncertach i festiwalach, na które wejść będą mogły tylko osoby zaszczepione.

  oprac. Magdalena Bojanowska
 • Od 4 czerwca wracają koncerty. Widownia ograniczona, ale limity nie dotyczą zaszczepionych
 • Gildia reżyserów do rządu: Decyzja niezrozumiała. Żądamy pilnych konsultacji

  Gildia reżyserów do rządu: Decyzja niezrozumiała. Żądamy pilnych konsultacji

  "Wobec licznych badań i wypowiedzi ekspertów zapewniających, że instytucje takie jak teatr są bezpieczne i przestrzegane są w nich wszelkie reżimy sanitarne jest to decyzja niezrozumiała" - piszą członkowie Gildii Reżyserek i Reżyserów Polskich po tym, jak rząd podczas środowej konferencji prasowej poinformował m.in. o trzyetapowym planie otwierania instytucji kultury.

  oprac. Marta Korycka
Więcej o:

koronawirus