książki dla dzieci

 • To najlepsze książki dla dzieci - są nominacje do konkursu 'Przecinek i Kropka'

  To najlepsze książki dla dzieci - są nominacje do konkursu "Przecinek i Kropka"

  Zapoznanie z łaciną, odkrywanie tajników ludzkiej psychiki, pokazanie dzieciom, w jaki sposób produkcja żywności oddziałuje na środowisko - to tylko niektóre tematy poruszane przez autorów tytułów nominowanych w tym roku w konkursie "Przecinek i Kropka" na najlepszą książkę dziecięcą. A oprócz tego są i przygody, i piękne ilustracje - po prostu, dużo dobra dla młodych czytelników.

  Marta Korycka
 • Dorośli Polacy kochają kryminały, ale okazuje się, że dzieci też! Oto najfajniejsi detektywi dla najmłodszych

  Dorośli Polacy kochają kryminały, ale okazuje się, że dzieci też! Oto najfajniejsi detektywi dla najmłodszych

  Ja sama uwielbiam czytać kryminały i wiem, że nie jestem w tym osamotniona. Gdy mój syn miał jakieś pięć lat, wpadła nam w ręce pierwsza powieść detektywistyczna dla dzieci - przygody Lassego i Mai. Wsiąkliśmy i do dziś jesteśmy wielkimi fanami gatunku. Jest naprawdę wiele fantastycznych tytułów, do których właśnie dołącza kolejny - "Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi".

  Marta Korycka
 • Książki dla dzieci, które bawią, uczą i rozbudzają wyobraźnię

  Książki dla dzieci, które bawią, uczą i rozbudzają wyobraźnię

  Książki dla dzieci niosą ze sobą wartość edukacyjną - pomagają rodzicom pokazać maluchowi, jak wyglądają zwierzęta gospodarskie czy co się kryje w lesie. Starszemu dziecku pokażemy kosmos lub uwielbiane przez wielu dinozaury. Oprócz nauki, książki rozbudzają również wyobraźnię i kreatywność. Pozwalają rozwijać się dziecku, a także wspomagać naukę języków obcych. Przedstawiamy książki dla dzieci, w które warto wyposażyć dziecięcą bibliotekę.

  Justyna Kłos
Więcej o:

książki dla dzieci