365 dni

 • 'Małą syrenkę' i serię '365 dni' łączy jeden szczegół. Blanka Lipińska zdradziła ciekawostkę z planu
 • '365 dni'. 4 część nikogo nie zdziwi

  "365 dni". 4 część nikogo nie zdziwi

  Już jakiś czas temu przekonaliśmy się, że powieści Blanki Lipińskiej to nietypowa trylogia. Jednym z dowodów jest to, że - jak powiedziała autorka - trylogia (sic!) "365 dni" dostanie 4 część.

  Marta Korycka
 • Muzyka do filmu 'Heaven in Hell' ma wiele wspólnego z soundtrackiem '365 dni'

  Muzyka do filmu "Heaven in Hell" ma wiele wspólnego z soundtrackiem "365 dni"

  "Heaven in Hell" to niewątpliwie jedna z głośniejszych polskich premier tego roku. Trudno się dziwić, to nowy film twórców kontrowersyjnego "365 dni". Choć pod względem fabularnym i aktorskim filmowcy poszli zupełnie inną ścieżką, to przy opracowywaniu ścieżki dźwiękowej postanowili skorzystać z pomocy muzyków, którzy pracowali nad soundtrackiem do ich wcześniejszej erotycznej trylogii.

  Justyna Bryczkowska
 • Magdalena Boczarska o udziale w 'Heaven in Hell': Usłyszałam, że jeśli się nie zgodzę, film nie powstanie

  Magdalena Boczarska o udziale w "Heaven in Hell": Usłyszałam, że jeśli się nie zgodzę, film nie powstanie

  - Już po pierwszej rozmowie miałam poczucie, że spotykam się z bardzo świadomymi twórcami, którzy nie chcieli być do końca życia kojarzeni tylko z "365". Mieli plan (...). Po kilku spotkaniach dotarło do mnie, że mam szansę wyruszyć z nimi w naprawdę fajną przygodę. Intuicja podpowiadała mi, że jeśli w tę drogę nie wyruszę, będę tego żałować - opowiada w wywiadzie dla Gazeta.pl Magdalena Boczarska, która zagrała główną rolę w najnowszym filmie twórców "365 dni". Tłumaczy także, jakie ma podejście do kręcenia scen intymnych, jak się grało z Simone Susinną, co to znaczy "przeciuchrać" i które z jej pomysłów trafiły do scenariusza.

  Justyna Bryczkowska
 • Złote Maliny 2023. Tom Hanks z pierwszą nominacją. Na liście aż dwa polskie filmy

  Złote Maliny 2023. Tom Hanks z pierwszą nominacją. Na liście aż dwa polskie filmy

  Jak co roku, chwilę przed ogłoszeniem nominacji do Oscarów, poznaliśmy nominowanych do Złotych Malin. Wśród kandydatów do filmowych antynagród znalazły się polskie produkcje i to tej samej pary reżyserkiej, której film wygrał statuetkę dwa lata temu. Natomiat największą liczbą nominacji zdobył film "Blondynka" Andrew Dominika, który przedstawia burzliwą historię Marilyn Monroe.

  Bartłomiej Marcinkowski
 • Polski film został ogłoszony najgorszym filmem roku. 'Obraża krytyków z licznych powodów'

  Polski film został ogłoszony najgorszym filmem roku. "Obraża krytyków z licznych powodów"

  "365 Dni: Ten Dzień" zyskał tytuł najgorszego filmu roku od portalu Metacritic. "Obraża krytyków z licznych powodów, ale bynajmniej nie chodzi tu o nagość, a raczej mizoginię" - czytamy w uzasadnieniu. Co więcej, autorzy zestawienia tłumaczą, że "Kolejne 365 dni" nie ma na liście, bo żaden z krytyków nie był w stanie się zmusić do obejrzenia produkcji.

  Justyna Bryczkowska
 • Mocne polskie akcenty w rocznym zestawieniu Pornhuba. Jaki daliśmy wkład?

  Mocne polskie akcenty w rocznym zestawieniu Pornhuba. Jaki daliśmy wkład?

  Najbardziej rozpoznawalny serwis pornograficzny świata podsumował, jak jego użytkownikom minął 2022 rok, i podał zestawienia najpopularniejszych wyszukiwań w różnych krajach. W tym i dla Polski. Jak się okazuje, przez ostatnich 12 miesięcy nasi rodacy odsunęli na bok patriotyczne zainteresowania i przestali tak intensywnie oglądać produkcje okraszone terminem "Polska", ale za to podążają za światowymi trendami. Co więcej, także je w jakiś sposób kreują. Wystarczy dać tu przykład filmu "365 dni".

  Justyna Bryczkowska
 • Magdalena Boczarska nie potrafiła im odmówić. Twórcy '365 dni' nęcą zwiastunem 'Heaven in Hell'
 • Wystąpił na okładce '365 dni'. Teraz wydaje własną książkę! Lipińska będzie miała konkurencję?
 • 'Heaven in Hell' od twórców '365 dni'. Jest zwiastun, są 'momenty'
 • Złote Maliny 2021. Kogo nominowano? Ile nominacji dla filmu '365 dni'? [LISTA]

  Złote Maliny 2021. Kogo nominowano? Ile nominacji dla filmu "365 dni"? [LISTA]

  Rozdanie Złotych Maliny już wkrótce. Zanim poznamy zwycięzców tegorocznych Oscarów, dowiemy się, jakie filmy zasłużyły na miano najgorszych produkcji ostatniego roku. Po raz pierwszy wśród nominowanych znalazł się polski reprezentant. Na ile statuetek może liczyć film "365 dni"? Kto jeszcze znalazł się na liście nominowanych?

  oprac. Karolina Mianecka
 • Złote Maliny. Kim jest Anna-Maria Sieklucka? Dostała nominację za film '365 dni'
 • Złote Maliny. Barbara Białowąs - kim jest reżyserka '365 dni'?

  Złote Maliny. Barbara Białowąs - kim jest reżyserka "365 dni"?

  Barbara Białowąs zadebiutowała jako reżyserka prawie dekadę temu filmem "Big Love" z 2012 roku. Rozgłos wśród widzów zyskała po nakręceniu adaptacji powieści Blanki Lipińskiej pt. "365 dni", która została nominowana do tegorocznych Złotych Malin - filmowej antynagrody.

  oprac. Marta Burza
Więcej o:

365 dni