audiobook
-
Mówią, że jest najlepszym polskim lektorem i ma najseksowniejszy głos. "Chowam nagrody, żeby nie popaść w samouwielbienie"
O Filipie Kosiorze mówi się, że ma najseksowniejszy lektorski głos w Polsce. Jest na pewno jednym z najczęściej nagradzanych, choć podkreśla: - Chowam nagrody, żeby nie popaść w przesadne samouwielbienie - zaznacza skromnie. My go zapytaliśmy m.in. o to, jak się czuje jako polski głos księcia Harry'ego, jak karałby autorów kiepskich książek, czy często wykorzystuje swoje zdolności, żeby robić żarty znajomym i co najtrudniejszego przyszło mu w lektorskiej karierze czytać. Przeczytał też dla nas hit Shakiry - i to jak! Mili państwo uwierzcie - słuchanie tego wywiadu to będzie czysta przyjemność.
-
Najseksowniejszy lektorski głos w Polsce czyta dla nas kontrowersyjny hit Shakiry po polsku
Filip Kosior nie dość, że jest świetnym aktorem, to także jeden z najlepszych, najbardziej lubianych i najczęściej nagradzanych polskich lektorów. Mało kto tak pięknie czyta audiobooki - nie bez powodu Olivier Janiak powiedział, że Filip posiada najseksowniejszy głos w Polsce. My poprosiliśmy go, żeby przeczytał dla nas tłumaczenie słynnej piosenki Shakiry i Bizarrapa, w której piosenkarka skrytykowała byłego partnera. Efekt jest piorunujący.
-
W jego książkach faszyści kopulują w lesie, a baby są pełne mocy. "To forma zemsty na rzeczywistości"
- To jest trochę forma zemsty na rzeczywistości. To, czego doświadczam, budzi moją niezgodę i chciałbym się jakoś zemścić na tym - mówi o swoich opowieściach Mirosław Miniszewski. Maciej Stuhr już po raz drugi czyta jego książkę - najpierw powstał audiobook "Opowieści ze wsi obok", teraz premierę ma kontynuacja: "Różnia i inne opowieści ze wsi obok".
-
Mieszka 800 metrów od granicy z Białorusią. "Każdego dnia mam myśl, żeby stamtąd uciec, ale tam jestem"
"Różnia i inne opowieści ze wsi obok" to już drugi czytany przez Macieja Stuhra audiobook z opowiadaniami Mirosława Miniszewskiego. Przy okazji premiery rozmawiamy z pisarzem.
-
Maciej Stuhr czyta "Różnię i inne opowieści ze wsi obok". "Co stronę wybuchałem gromkim śmiechem"
Maciej Stuhr specjalnie dla czytelników Gazeta.pl przeczytał dwa opowiadania Mirosława Miniszewskiego z książki "Różnia i inne opowieści ze wsi obok". Audiobook zbioru w interpretacji Stuhra miał premierę 19 grudnia.
-
Mieczysław Gorzka: Pisarz kryminałów nie jest psychopatą, który patrzy na krew i zbrodnię bez emocji
Mieczysław Gorzka, jeden z najpopularniejszych polskich twórców kryminałów, zdradza nam m.in., jak doszło do powstania jego najnowszej książki "Lilie" i że nie zawsze, siadając do pisania kolejnego kryminału, wie, kto jest mordercą.
-
Jego kryminał to nr 1. Mieczysław Gorzka: Po co mam wymyślać nowe postaci, skoro Zakrzewski się podoba?
Z wykształcenia ekonomista, prowadzi firmę zajmującą się podatkami i księgowością, ale Mieczysław Gorzka jest też autorem niezwykle popularnej serii "Cienie przeszłości". Teraz jego Marcin Zakrzewski powraca w zupełnie nowej historii. Autor "Lilii" przyznaje, że na początku policjant miał być bohaterem trylogii, ale został z nim na dłużej.
-
Małgorzata Musierowicz długo nie chciała się na to zgodzić. Kultowa "Jeżycjada" już nie tylko do czytania
Po wielu latach wątpliwości Małgorzata Musierowicz zgodziła się na cyfryzację swojego dorobku - i sama nagrywa swoje audiobooki. Do końca tego roku ukażą się także w formie ebooków wszystkie książki "Jeżycjady".
-
Znamy zwycięzców Best Audio Empik Go! Większość statuetek powędruje do kobiet
Katastroficzny serial audio od Remigiusza Mroza, audio autobiografia znanego z Warsaw Shore Stiflera i niezwykły głos Anety Todorczuk znalazły się wśród wyróżnień drugiej edycji Nagród Best Audio Empik Go. W tej odsłonie plebiscytu fani audiobooków, słuchowisk i podcastów oddali ponad dwa razy więcej głosów niż w roku ubiegłym. Potwierdza to ogólnoświatowy trend, iż rynek rozrywki audio nadal dynamicznie rośnie.
-
Krzysztof Czeczot: Film to partnerzy, ujęcia, montaż i muzyka. W przypadku audio nie ma za co się schować
- Robimy film bez obrazu. To musi tak brzmieć, że gdy wkładasz słuchawki na uszy, masz mieć poczucie, że jesteś w środku tego filmu, mają być uczestnikami tej opowieści, a nie tylko wysłuchiwać jakąś treść - tłumaczy Krzysztof Czeczot, aktor i reżyser, którego studio jest w tym roku nominowane do siedmiu nagród Best Audio Empik Go.
-
Neo-Nówka dała czadu w Niemczech. Po wszystkim niemiło się zaskoczyli
-
Mirosława Krajewska nie żyje. Aktorka grała w "M jak miłość", "Plebanii" i "Barwach szczęścia"
-
Można je rozwijać, jeść, chrupać albo żuć. Te owocowe zawijasy to pyszna przekąskaMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Słowo Roku 2023 już wybrane. Nie wszyscy w Polsce mogą je znać
-
Młodzieżowe Słowo Roku 2023 wybrane, padł rekord. Jury przyznało też nagrodę specjalną
- Dorota Wellman wcieliła się w Panią Mikołaj. "Mamy równość płci również tutaj. Przyszła pora na panie"
- Stacje Polsatu w potrzasku? KRRiT ma zastrzeżenia do ramówki. Chodzi o weselny paradokument
- Wielka Brytania ma swoją Lichocką. Prezenterka BBC w programie na żywo pokazała środkowy palec
- Pytanie króla Karola III zwaliło ją z nóg. Natalie Portman prawie złapała się za głowę
- To koniec "Wiadomości" TVP. Przyszłe szefostwo stacji planuje wielkie zmiany
-
10 lat Publio i polskiego rynku e-booków
9 maja 2012 roku ruszyła księgarnia Publio. To jeden z największych sklepów, w których kupimy e-booki, audiobooki i prasę elektroniczną. Znajdziemy w nim dziesiątki tysięcy tytułów. Jak przez ten czas zmienił się polski rynek e-booków?
-
Specjalne promocje na 10. urodziny księgarni Publio
Publio wystartowało 10 lat temu, kiedy polski rynek książek elektronicznych dopiero raczkował. Od tego czasu zmieniło się wiele - zarówno jeśli chodzi o szeroko pojętą konsumpcję kultury w sieci i formatach cyfrowych, jak i podejście Polaków do zakupów w internecie. Z okazji 10. urodzin przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla zwolenników e-booków i audiobooków oraz wszystkich, którzy są ciekawi książek w formatach cyfrowych, ale do tej pory nie mieli okazji z nich korzystać.
-
W jego "wsi obok" faszyści kopulują, a mądrość pochodzi od szeptuch. "Z pasją czytają to prawicowcy i wielu księży"
- W naszej rzeczywistości mój głos wyborczy jest nieskuteczny. Jedyne co mogę zrobić, to z tej frustracji chociaż coś jeszcze wydobyć - mówi Mirosław Miniszewski. Tak powstały m.in. "Opowieści ze wsi obok", które ukazały się jako audiobook czytany przez Macieja Stuhra.
-
Maciej Stuhr w sobotę o 19 na Gazeta.pl. "Najśmieszniejsza rzecz, jaką czytałem"
Maciej Stuhr w sobotę 30 kwietnia od godziny 19 przeczyta fragmenty "Opowieści ze wsi obok". Od 19:10 Stuhr wraz z autorem książki Mirosławem Miniszewskim i producentem Pawlickim weźmie udział w rozmowie o literaturze, Podlasiu i o losie uchodźców na granicy polsko-białoruskiej.
-
"Najśmieszniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek czytałem". Maciej Stuhr i audiobook "Opowieści ze wsi obok"
"Najoryginalniejsza audiobookowa premiera tej wiosny" - tak o audiobooku "Opowieści ze wsi obok" pisze wydawca. I w tym przypadku to zdecydowanie nie jest po prostu chwyt marketingowy. 30 kwietnia o 19 Maciej Stuhr przeczyta dwa opowiadania ze wsi obok dla czytelników Gazeta.pl.
-
Aktor nagrał 654 strony audiobooka. Przy 655. odmówił czytania o Janie Pawle II. "Zrobił Rejtana"
Autor biografii "Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana" opisał zajście z aktorem, który został zatrudniony do przeczytania książki w formie audiobooka. Kiedy przeczytał już większość, doszło do akapitu, w którym pojawiła się krytyczna opinia wobec Jana Pawła II. Lektor odmówił czytania zdania, w którym pada sformułowanie, że papież wygłosił "niedorzeczną tezę".
-
Radziecka fantastyka nie rdzewieje! Literatura fantastyczna z tamtego regionu po prostu musiała być na poziomie
Wreszcie najlepsze utwory Arkadija i Borysa Strugackich zebrane w jednym tomie.
-
Polacy biorą się za Biblię, będą nagrywać w Hollywood. 130 aktorów, w tym nazwisko nagrodzone Oscarem
"Tworzona przez znanego polskiego aktora, producenta i reżysera Krzysztofa Czeczota, Biblia Audio Superprodukcja zebrała na inwestycje 6 mln zł" - dowiedział się serwis money.pl. To oznacza, że twórcy będą mogli rozpocząć prace nad nagraniem słuchowiska w Hollywood.
-
Audiobook dla dzieci - sprawdź propozycje audiobooków dla najmłodszych pociech
Audiobooki dla dzieci świetnie sprawdzają się w trakcie zabawy, podczas odpoczynku i w przygotowaniu do snu. Tak jak tradycyjne książki, pobudzają one wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, pozwalają dziecku wyciszyć się i skoncentrować. Wybraliśmy kilka tytułów, które mogą zaciekawić najmłodszych słuchaczy.
-
"Lód" Jacka Dukaja jako audiobook to 50-godzinna podróż na mroźny i mroczny wschód
Wszystkie dzieła autorstwa Jacka Dukaja w formie audio. Przed takim wyzwaniem stanęła Audioteka ramię w ramię z Wydawnictwem Literackim. Zadanie jest niełatwe, bo książki Dukaja są obszerne i pełne językowych zawiłości.
-
Najciekawsze audiobooki - top 5 propozycji, które umilą ci czas w domu
Audiobooki, czyli książki w wersji audio, z roku na rok zyskują na popularności. Korzystają z nich zarówno dzieci jak i seniorzy - są doskonałe dla niedowidzących czy zapracowanych osób. To doskonała oszczędność czasu, wzroku oraz pieniędzy.
-
"Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk do słuchania. Audiobook czytają m.in. Agata Kulesza i Wiktor Zborowski
Ponad 40 godzin słuchania! "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk trafiają na rynek w formie audiobooka. Wśród lektorów znaleźli się m.in. Agata Kulesza, Wiktor Zborowski czy Danuta Stenka. Posłuchaj fragmentu.
-
Premiera "Psy 2.5. W imię miłości" w Walentynki!
Tego jeszcze nie było! "Psy 2.5. W imię miłości" to audiobook wyprodukowany przez Storytel we współpracy z twórcami kultowej serii Władysława Pasikowskiego oraz książka wydana przez Świat Książki. Fabularny pomost między filmami "Psy 2. Ostatnia krew" i "Psy 3. W imię zasad" będzie do wysłuchania na platformie Storytel już w Walentynki. Dla miłośników wersji papierowej, książka "Psy 2.5" na rynku już 19 lutego.