Netflix: najlepsze horrory dostępne na platformie

Netflix oferuje horrory równie często co doskonałe seriale. Wystarczy tylko nieco poszperać w bibliotece, aby znaleźć propozycje dobrych filmów grozy w sam raz na zbliżajace się Halloween.

Horror na Netflixie: duży wybór filmów i seriali, które mrożą krew w żyłach

Horror to specyficzny gatunek, na którym niejeden twórca filmowy poległ. Nie łatwo jest bowiem stworzyć odpowiedni klimat oraz poczucie strachu i grozy bez otarcia się o śmieszność i przesadzone efekty. Niemniej jednak istnieją takie przykłady filmów, które idealnie grają na emocjach widza, jednocześnie nie popadając w przesadę. Horrory takie można znaleźć również na Netflixie, który bazę filmów mrożących krew w żyłach ma mocno rozbudowaną, choć trzeba przyznać, że nie wszystkie warte są poświęcenia im czasu. Znajdziemy tu wiele propozycji filmów amerykańskich i europejskich, a także polski rodzynek - slasher "W lesie dziś nie zaśnie nikt" z 2020 roku w reżyserii Bartosza Kowalskiego, który ze względu na koronawirusa nie trafił do kin tylko wprost na platformę. 

Zobacz też: Filmy o zombie, czyli wieczór w mrocznym klimacie. Zobacz nasze TOP 3

Netflix: najlepsze horrory na platformie

Netflix jest jedną z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie, dlatego nie może na nim brakować propozycji dla osób preferujących kino grozy. Oto kilka horrorów, które każdy fan mocnych wrażeń powinien obejrzeć.

 • Anihilacja (2018), reż. A. Garland

Film powstał w oparciu o książkę Jeffa VanderMeera "Unicestwienie". Główną bohaterką obrazu jest Lena (w tej roli Natalie Portman), była żołnierka, która dołącza do misji kobiecej mającej wyruszyć do strefy X, z której poprzednia grupa ekspedycyjna nie powróciła... Ciekawym zabiegiem zastosowanym w filmie jest ukazanie na samym początku zakończenia fabuły, co sprawia, że widz inaczej patrzy na tematy poruszane w filmie.

 • Ciche miejsce (2019), reż. J. Krasinski

Debiut reżyserski Johna Krasinskiego to przykład idealnego horroru, który skupia się nie na wrażeniach wzrokowych a na słuchowych. Rodzina Abbotów stara się przetrwać w świecie pełnym potworów - możliwe jest to tylko dzięki zachowaniu zupełnej ciszy...

 • Nie oddychaj (2016), reż. F. Alvarez

Film opowiada o grupie nastolatków, którzy planują przestępstwo doskonałe - włamują się do domu weterana wojennego, który jest niewidomy. Nie zdają sobie sprawy, że jego teoretycznie słaby punkt zadziała na jego korzyść, gdy w domu zgasną wszystkie światła. Wówczas rozpocznie się gra o przetrwanie między włamywaczami a właścicielem domu, którzy zamienią się rolami - ofiara stanie się bezlitosnym katem...

Inne tytuły warte obejrzenia to:

 • Notatnik śmierci (2017), reż. A. Wingard
 • Hostel (2005), reż. E. Roth
 • Christine (1983), reż. J. Carpenter
 • Twin Peaks. Ogniu, krocz za mną (1992), reż. D. Lynch
 • Escape Room (2019), reż. A. Robitel
 • Zakonnica (2018), reż. C. Hardy
 • Klątwa laleczki Chucky (2013), reż. D. Mancini
Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

Netflix: horror na Halloween. Top 3

Halloween to najlepszy moment na zorganizowanie sobie wieczoru z horrorami. Wyjątkową atmosferę dnia spotęguje odpowiednio dobrany film. Oto trzy wyjątkowe propozycje horrorów na Halloween na Netflixie:

 • Lśnienie (1980), reż. S. Kubrick

Wieczór filmowy warto rozpocząć od klasyki. "Lśnienie" na pewno można zaliczyć do najlepszych horrorów. Film powstały na podstawie powieści Stephena Kinga do dziś ma swoich wiernych fanów. Jego zaletą jest bez wątpienia świetna kreacja Jacka Nicholsona. Także realizacja obrazu ciągle porusza, choć film ten ma już 40 lat!

 • Coś za mną chodzi (2014), reż. D. R. Mitchell

Film opowiada o 19-latce, która desperacko chce umówić się na randkę z kimś fajnym. Kiedy w końcu udaje się jej, nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji, które przyjdzie jej ponieść za chwilę przyjemności. Tajemniczy chłopak rzuca na nią klątwę, która sprawia, że za dziewczyną zaczyna podążać tajemnicza moc - jak się jej pozbyć? 

 • Ghostbusters (1984) reż. Ivan Reitman

Na koniec horror komediowy sprzed lat. Pogromcy duchów, czyli Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) i Spengler (Harold Ramis) zajmują się zwalczaniem duchów. Ich sukcesy nie podobają się wszystkim - trafiają do aresztu, a tymczasem miasto opanowuje starożytny duch. Jego burmistrz wzywa na pomoc pogromców...

Zobacz też: Filmy o wampirach, czyli wieczór z dreszczykiem emocji. TOP5 najlepszych

Więcej o: