ebook
-
Autorka "Smażonych, zielonych pomidorów" zapowiedziała, że kończy z pisaniem. A jednak wraca do Whistle Stop
W 2016 roku Fannie Flagg, autorka kultowych "Smażonych, zielonych pomidorów" zapowiedziała, że kończy pisanie. Okazało się, że zrobiła wyjątek. Na księgarskie półki trafia jej najnowsza powieść, w której ponownie zabiera nas do Whistle Stop.
-
Anna Tomaszewicz po studiach wraca do Warszawy. Towarzystwo Lekarskie widzi w niej kogoś, kto nigdy nie powinien leczyć
Jak wyglądał szpital pod koniec lat 70. XIX wieku? Dlaczego tylko nieliczne kobiety studiowały wtedy medycynę? W drugim tomie serii "Uczniowie Hippokratesa" Ałbeny Grabowskiej przełomowe odkrycia światowej medycyny przeplatają się z historią rodzinną barwie przedstawionych bohaterów. "Doktor Anna" to oparta na faktach opowieść o pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich.
-
Roberto Saviano: "Przeczytałem powieść delikatną i poetycką, powieść pastelową". Mamy fragment "Wszystkich barw marzeń"
Jakie barwy mają poranne marzenia? Czy proste historie mogą uleczyć zranione dusze? "Wszystkie barwy marzeń" to opowieść o magii wyobraźni i wdzięczności za każdy nowy dzień. Natascha Lusenti w ujmująco subtelny sposób opowiada historię nas wszystkich, gdy zaczynamy coś od zera, przerażeni i zarazem szczęśliwi.
-
"Władysławowo. Drugą, w zasadzie już oficjalną nazwą jest Januszowo". Oto Joanna, Bareję w spódnicy [FRAGMENT]
Mistrzyni ciętego humoru, słownej szermierki i jechania po bandzie! Ebook Joanny Mokosy-Rykalskiej, autorki popularnego bloga "Matka siedzi z tyłu", to opowieści cudownie absurdalne, jak dzień z życia każdego rodzica.
-
Walka, miłość, rozpacz i samotność. To powieść pełna prawdziwych bohaterów i wydarzeń
"Studnie Norymbergi" to książka o relacji pomiędzy wiedzą historyczną, pamięcią świadków i wyobraźnią kolejnych pokoleń. Wyobraźnią, która jest niezbędnym elementem prawdziwej empatii.
-
Dzień Matki oczami Izy Kuny: Ze stresu dostałam okres i zimno na buzi, Wronka miała biegunkę
Kontunuacja bestsellerowej powieści "Klara" właśnie się pojawiła. Iza Kuna stworzyła świat, w którym spotykają się wielkomiejskie troski i małomiasteczkowe szajby. Tym razem "Klara jedzie na pogrzeb".
-
"Oblicza śmierci", czyli książka dla odważnych
Czym była Księga Umarłych? Dokąd po śmierci wędrowali Grecy? Jak długo Żydzi obchodzą Sziwę, czyli żałobę? Na kogo czekają dziewice w raju muzułmanów? Kto może bliskim zdobyć odpust? Grzegorz Kapla - dziennikarz i podróżnik - zabiera nas w fascynującą podróż do świata śmierci, wierzeń i rytuałów.
-
Wojciech Chmielarz wraca z nieprzewidzianym zakończeniem, które wbija w fotel [FRAGMENT KSIĄŻKI]
Powieść Wojciecha Chmielarza "Wilkołak" to wielki powrót detektywa Dawida Wolskiego, którego losy wielbiciele literatury kryminalnej znają z tomów "Wampir" i "Zombie".
-
Tych 10 autorów i autorek czytaliśmy najchętniej w ubiegłym roku
Według raportu Biblioteki Narodowej najchętniej sięgamy po literaturę popularną: kryminały, powieści obyczajowe i romanse. A czyje książki czytamy? Sprawdź, kto znalazł się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych autorów w Polsce.
-
"Wszystkie pomysły przetestowałam w domu z rodziną" - zapewnia autorka i twierdzi, że ma sposób na niejadki i łakomczuchy
Macierzyństwo inspiruje!Jennifer L. Scott, autorka kultowych "Lekcji Madame Chic" jako mama czwórki - Arabelli, Georginy, Williama i Thomasa - napisała parentingowy poradnik o dobrych manierach.
-
Zaśpiewała w "The Voice of Poland", trener od razu poznał, że coś jest nie tak. Nie dożyła kolejnego etapu
-
Nakręcił ten film, bo nalegała jego partnerka. Dostali za niego nominację do Oscara
-
Wojewódzki do 16-letniej Grzeszczak: Ta piosenka to wyrok śmierci. Zawstydziła go
-
"Familiada": Zabawna wpadka uczestniczki. "Szła w zaparte"
-
Nowości Netflix - kwiecień 2023. Dwie głośne polskie produkcje i Tarantino
- Ilu ludzi zabił John Wick w trzech pierwszych filmach? Średnio ktoś ginie co minutę
- Lubisz zwierzęta? To ten quiz nie powinien sprawić ci trudności
- Vito Bambino i sanah łączą siły po raz trzeci! Śpiewają porywającego "Mustanga"
- Wyprzedał trasę w 24 godziny. Jann wyrusza na pierwsze koncerty
- Był gwiazdą "Podróży za jeden uśmiech". Prywatnie los go nie oszczędzał
-
"Riot Baby". Ta historia płonie rewolucyjnym ogniem, a jednocześnie niemal szeptem opowiada o miłości
"Riot Baby" to dystopijna narracja o Ameryce i zarazem intymna historia rodzinna.
-
Ta nagrodzona Bookerem powieść zmieni wasze wyobrażenia na temat kobiet
Nagrodzona Bookerem powieść Bernardine Evaristo "Dziewczyna, kobieta, inna" łamie stereotypowe wyobrażenia na temat kobiet. Tego, co daje nam szczęście i do czego dążymy.
-
Jaki naprawdę był Jerzy Pilch? Ta biografia jest inna niż wszystkie
Książka "Pilchu. Na rogu Wiślnej i Hożej" to wyjątkowy portret jednego z najbardziej znanych współczesnych pisarzy - pokazujący Jerzego Pilcha poprzez jego teksty, także do tej pory niepublikowane. Biografia, która w doskonały sposób oddaje ducha twórczości niedawno zmarłego autora.
-
Radziecka fantastyka nie rdzewieje! Literatura fantastyczna z tamtego regionu po prostu musiała być na poziomie
Wreszcie najlepsze utwory Arkadija i Borysa Strugackich zebrane w jednym tomie.
-
Zdobyła olimpijskie złoto. "Dostałam w życiu tak wiele, że chociaż tyle mogę, do cholery, zrobić - zabierać głos"
Autobiografia mistrzyni gry w piłkę nożną Megan Rapinoe jest opowieścią o dążeniu do celu - zarówno na boisku, jak i poza nim. Celu, którego nie pojmuje jako zdobywanie nowych medali i wielkich pieniędzy. Rapinoe opowiada swoją historię szczerze, z poczuciem humoru, nie omijając spraw kontrowersyjnych, bo często to właśnie one decydują o tym, jacy naprawdę jesteśmy.
-
W jej ogrodach odnajdziemy pradawną Irlandię - dziką, nieokiełznaną. Jej najsłynniejsze dzieło inspirował Yeats
Najsłynniejsza z ogrodowych prac Mary Reynolds, projekt do Królewskich Ogrodów Botanicznych w Kew, była inspirowana wierszem "Skradzione dziecko" W.B. Yeatsa. Irlandzka architektka krajobrazu i ekolożka opowiada o tym w książce "Ogrodowe przebudzenie. W trosce o ziemię i nas samych".
-
Czy na pewno wiemy, co jemy?
Jak nie dać się nabrać i świadomie wybierać zdrową żywność? Czy eko jest eko, a gluten jest szkodliwy? O tym w książce "Przeciw naturze. Prawdy i mity o GMO, żywności ekologicznej, glutenie i o tym, co się kryje w naszym jedzeniu" Beatrice Mautino i Dario Bressaninieg.
-
Ten mord polityczny odmienił oblicze całego narodu. Wciągający obraz współczesnej Kolumbii [RECENZJA]
Mord w centrum Bogoty - jego zagadkowym tropem podąża Juan Gabriel Vásquez, pisarz, dziennikarz i tłumacz, który w swojej książce "Kształt Ruin" stworzył efemeryczny, ale zarazem wspaniały i wciągający obraz współczesnej Kolumbii. Kraju który chociaż tak odległy, to momentami wydaje się jednak bardzo bliski.
-
"W Wielkiej Brytanii mówimy o 'najwspanialszym pokoleniu'. Tworzyli je nie tylko mężczyźni, ale i kobiety" - wywiad z A. J. Pearce
Brytyjczycy pokochali tę powieść! Opowiadająca o II wojnie światowej, londyńskim Blitzu i odwadze ludności cywilnej stawiającej czoło niemieckim nalotom "Droga Pani Bird" została uznana za wspaniały hołd oddany ówczesnym kobietom, które imponowały wyjątkowym hartem ducha. W przygotowaniu serial telewizyjny oraz powieściowy sequel. Rozmawiamy z autorką, A. J. Pearce.
-
Bycie kobietą bywa przerażające. Pięć powieści o kobiecości i odwadze
Jedna z bohaterek "Mojej znikającej połowy" jest dość odważna, żeby uciec z domu, ale nie na tyle, aby przyznać przed najbliższymi, skąd pochodzi. Z kolei bohaterki opowiadań Carmen Marii Machado muszą testować swoją odwagę codziennie, bo bycie kobietą bywa równie przerażające, jak horror. Oto odwaga w opisywaniu rzeczywistości i odwaga potrzebna, by o niej czytać. Polecamy pięć powieści o dzielnych kobietach, dziewczynach, dziewuchach.
-
Sensacyjny XIV-wieczny manuskrypt. Dzieło odkryte w podziemiach klasztoru w Tyńcu [Recenzja serii książek]
Jego autorem jest Witelon: astrolog, alchemik i truciciel w jednej osobie. Osaczony przez wrogów, w chwili śmiertelnego zagrożenia opisuje świat swego dzieciństwa i młodości. Świat spod znaku mrocznej gwiazdy: pięknej pani Wenus, dumnego Lucyfera.
-
"Nie wierzyłam, że to się kwalifikuje jako gwałt" [Fragment książki]
Jeannie Vanasco od wielu lat śni ten sam koszmar. Zawsze jest o nim: jednym z jej najbliższych licealnych przyjaciół. Chłopaku, który ją zgwałcił? Czy to, co zrobił, można tak określić? Kto lub co o tym decyduje?
-
Jak to jest należeć do gorszej części ludzkości? Recenzja powieści "Moja znikająca połowa"
Rasizm, odkrywanie własnej tożsamości, przemoc domowa, przemiany obyczajowe w USA na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Brit Bennett podejmuje w powieści "Moja znikająca połowa" kontrowersyjne kwestie - jedną po drugiej. I opisuje je z elegancją i opanowaniem właściwym najlepszym pisarzom.