Ewa Kaleta

Ewa Kaleta jest absolwentką filmoznawstwa i filologii polskiej. Oba kierunki ukończyła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od wczesnych lat wiązała swoją przyszłość ze słowem pisanym.

W 2011 roku została jedną z laureatek konkursu na Blogową Dbajkę, a jej bajka terapeutyczna ?Mały lęk Michałka? znalazła się na płycie z audiobookami, dołączonej do książeczki ?Blogowe Dbajki?. Trzy lata później rozpoczęła pracę jako copywriterka, podjęła się również wykonywania korekty i redakcji językowej beletrystyki. Z Gazeta.pl związana jest od 2019 roku, gdzie pisze treści związane z kulturą, stylem życia i parentingiem. Lubi włoską kawę i literaturę fantastyczną, w wolnych chwilach pracuje nad własną powieścią z tego gatunku.

 • Uma Thurman. Najlepsze filmy z amerykańską aktorką

  Uma Thurman. Najlepsze filmy z amerykańską aktorką

  Trudno znaleźć drugą tak charakterystyczną postać kina, jak Uma Thurman. Najlepsze filmy z tą amerykańską aktorką to wielkie hity - wystarczy wspomnieć serię "Kill Bill", "Pulp Fiction" czy "Gattacę - szok przyszłości".

 • Netflix: wrzesień 2020. Sprawdź, czego nie możesz przegapić!

  Netflix: wrzesień 2020. Sprawdź, czego nie możesz przegapić!

  Netflix we wrześniu jak zwykle zaskoczy. Na platformie pojawi się wiele interesujących filmów i seriali, wśród których znalazły się zarówno oryginalne propozycje od Netflixa, jak i tytuły na licencji. Serwis przygotował także kilka ciekawych pozycji dla młodych widzów.

 • Najbardziej wciągające seriale ostatnich lat. Top 10 seriali Netflixa i HBO GO
 • Najlepsze komedie romantyczne. Co wybrać na wspólny wieczór?

  Najlepsze komedie romantyczne. Co wybrać na wspólny wieczór?

  Najlepsze komedie romantyczne wzruszają i bawią do łez. Wśród nich znajdziesz nieśmiertelne klasyki, jak ''Pretty Woman'' czy nieco nowsze produkcje, które reprezentować może film pt. ''Swatamy swoich szefów''. Szukasz propozycji na seans z ukochanym lub przyjaciółkami? Zobacz nasze TOP 10!