Ewa Kaleta

Ewa Kaleta jest absolwentką filmoznawstwa i filologii polskiej. Oba kierunki ukończyła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od wczesnych lat wiązała swoją przyszłość ze słowem pisanym.

W 2011 roku została jedną z laureatek konkursu na Blogową Dbajkę, a jej bajka terapeutyczna ?Mały lęk Michałka? znalazła się na płycie z audiobookami, dołączonej do książeczki ?Blogowe Dbajki?. Trzy lata później rozpoczęła pracę jako copywriterka, podjęła się również wykonywania korekty i redakcji językowej beletrystyki. Z Gazeta.pl związana jest od 2019 roku, gdzie pisze treści związane z kulturą, stylem życia i parentingiem. Lubi włoską kawę i literaturę fantastyczną, w wolnych chwilach pracuje nad własną powieścią z tego gatunku.

Ewa Kaleta
 • Netflix: filmy świąteczne 2020. Najlepsza rozrywka na Boże Narodzenie dla całej rodziny
 • Książka na prezent świąteczny: co wybrać, by zrobić przyjemność drugiej osobie?
 • Komedie romantyczne. Top10 najpiękniejszych filmów o miłości
 • Filmy kostiumowe - które z nich warto obejrzeć?

  Filmy kostiumowe - które z nich warto obejrzeć?

  Filmy kostiumowe pozwalają poczuć wyjątkowy klimat zamierzchłych czasów, dając okazję do przyjrzenia się temu, jak wyglądało życie ludzi w minionych epokach. Zachwyć się wzruszającymi historiami pełnymi miłosnych uniesień i dramatów. Podpowiadamy, które filmy kostiumowe warto zobaczyć.

 • Filmy dreszczowce: trzymające w napięciu historie, które warto zobaczyć
 • Filmy przyrodnicze. Najlepsze propozycje, które warto zobaczyć

  Filmy przyrodnicze. Najlepsze propozycje, które warto zobaczyć

  Filmy przyrodnicze mogą być wspaniałą odskocznią od kina fabularnego, a także stać się idealną okazją do spędzenia miłego popołudnia w rodzinnym gronie. Podajemy tytuły propozycji, które zachwycą Cię wspaniałymi zdjęciami i podbiją serca Twoich pociech.

 • Uma Thurman. Najlepsze filmy z amerykańską aktorką

  Uma Thurman. Najlepsze filmy z amerykańską aktorką

  Trudno znaleźć drugą tak charakterystyczną postać kina, jak Uma Thurman. Najlepsze filmy z tą amerykańską aktorką to wielkie hity - wystarczy wspomnieć serię "Kill Bill", "Pulp Fiction" czy "Gattacę - szok przyszłości".

 • Netflix: wrzesień 2020. Sprawdź, czego nie możesz przegapić!

  Netflix: wrzesień 2020. Sprawdź, czego nie możesz przegapić!

  Netflix we wrześniu jak zwykle zaskoczy. Na platformie pojawi się wiele interesujących filmów i seriali, wśród których znalazły się zarówno oryginalne propozycje od Netflixa, jak i tytuły na licencji. Serwis przygotował także kilka ciekawych pozycji dla młodych widzów.

 • Najbardziej wciągające seriale ostatnich lat. Top 10 seriali Netflixa i HBO GO
 • Najlepsze komedie romantyczne. Co wybrać na wspólny wieczór?

  Najlepsze komedie romantyczne. Co wybrać na wspólny wieczór?

  Najlepsze komedie romantyczne wzruszają i bawią do łez. Wśród nich znajdziesz nieśmiertelne klasyki, jak ''Pretty Woman'' czy nieco nowsze produkcje, które reprezentować może film pt. ''Swatamy swoich szefów''. Szukasz propozycji na seans z ukochanym lub przyjaciółkami? Zobacz nasze TOP 10!