Piotr Gliński

 • Polska - Hiszpania. Piotr Gliński: Mamy dobre relacje, one mogą się rozwijać i zacieśniać
 • Ministerstwo o Funduszu Wsparcia Artystów Zawodowych. Czym jest opłata reprograficzna?

  Ministerstwo o Funduszu Wsparcia Artystów Zawodowych. Czym jest opłata reprograficzna?

  Nawet 400 mln złotych ma być przeznaczonych na Fundusz Wsparcia Artystów Zawodowych w ramach rozszerzonej opłaty reprograficznej. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przedstawiło projekt ustawy o uprawnieniach artysty zawodowego. Kto może liczyć na dofinansowanie ze strony polskiego urzędu?

  Aleksandra Chłapińska
 • Ministerstwo Kultury zgubiło istotny przecinek w nowym logo. 'Wstyd i pośmiewisko'

  Ministerstwo Kultury zgubiło istotny przecinek w nowym logo. "Wstyd i pośmiewisko"

  W nowym logotypie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zabrakło przecinka po "kulturze". Ministerialni graficy zdecydowali się z niego zrezygnować, by zostawić na końcu nazwy kropkę. Projekt jest szeroko krytykowany - zarówno przez specjalistów, jak i użytkowników sieci. "To jest kompromitacja na poziomie ministerialnym. Robicie wstyd i pośmiewisko, z siebie i z Polski" - czytamy.

  aj
 • Odwołany szef FINA zapowiada pozew. 'Medialne wrzutki ministerstwa to ogólniki i insynuacje'
 • Ministerstwo kultury w sprawie 'dymisji za wibratory': Nikt z kierownictwa nie znał w ogóle treści filmów

  Ministerstwo kultury w sprawie "dymisji za wibratory": Nikt z kierownictwa nie znał w ogóle treści filmów

  Według publikacji "Gazety Wyborczej" Dariusz Wieromiejczyk został zdymisjonowany przez Piotra Glińskiego ze stanowiska szefa Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego w związku z filmami przeglądu Herstorie - m.in. o fabryce wibratorów. Najpierw ministerstwo kultury wydało krótkie oświadczenie, teraz dłuższe, w którym przekonuje, że "na żadnym etapie i w żadnym stopniu" nie ingerowało w treści filmów.

  oprac. Marta Korycka
 • 'GW': Gliński zdymisjonował dyrektora FINA za film o wibratorach. Zdjęto też cały festiwal

  "GW": Gliński zdymisjonował dyrektora FINA za film o wibratorach. Zdjęto też cały festiwal

  4 marca minister kultury Piotr Gliński odwołał Dariusza Wieromiejczyka ze stanowiska dyrektora Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Jak podała "Gazeta Wyborcza", powodem dymisji było włączenie do przeglądu filmów "Herstorie na Dzień Kobiet" dokumentu o produkcji wibratorów oraz filmu o przemocy seksualnej wobec kobiet. Stanowisko Wieromiejczyka objął czasowo Robert Kaczmarek, który w przeszłości produkował filmy o katastrofie smoleńskiej oraz dokumenty Grzegorza Brauna.

  oprac. Michał Litorowicz
 • Piotr Gliński niespodziewanie tłumaczył się w Sejmie, wniosek poparła Solidarna Polska

  Piotr Gliński niespodziewanie tłumaczył się w Sejmie, wniosek poparła Solidarna Polska

  Posłowie zdecydowali w czwartek, że wysłuchają informacji ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego w sprawie procedury przyznawania rekompensat w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Niespodziewanie zagłosowało za tym 17 posłów Solidarnej Polski, wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy. Wicepremier Gliński nie krył zdziwienia.

  Marta Korycka
 • Gliński odwołał dyrektora SFR w Bielsku-Białej. Wg TVN24 wątpliwości budziła m.in. 'faktura za ormiański dubbing'

  Gliński odwołał dyrektora SFR w Bielsku-Białej. Wg TVN24 wątpliwości budziła m.in. "faktura za ormiański dubbing"

  Tomasz Małodobry został odwołany z funkcji p.o. dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Piotr Gliński powołał go zaledwie dwa miesiące temu. Skąd taka szybka zmiana decyzji? W oświadczeniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pisze krótko: "Powodem odwołania była utrata zaufania ze strony MKiDN". Reporterzy "Polska i świat" ustalili jednak, że w grę mogą wchodzić m.in. podejrzenia wyprowadzania publicznych pieniędzy.

  oprac. Marta Korycka
 • Poprosiliśmy resort Glińskiego o listę z dotacjami dla artystów. Nie wiedzieliśmy, co nas czeka

  Poprosiliśmy resort Glińskiego o listę z dotacjami dla artystów. Nie wiedzieliśmy, co nas czeka

  Lista artystów i instytucji z dotacjami z Funduszu Wsparcia Kultury wciąż jest niejawna. Po fali krytyki, która spadła na resort Piotra Glińskiego po listopadowej prezentacji pierwszej listy, ministerstwo kultury kolejnej już nie opublikowało. Nasze kontakty z urzędnikami dowodzą, że FWK stał się dla rządu kwestią niewygodną. Oto, jak wyglądała nasza korespondencja z resortem.

  Marcin Kozłowski
 • Gliński w maju organizował naradę z władzami Trójki. Teraz twierdzi, że nie może ingerować w jej decyzje

  Gliński w maju organizował naradę z władzami Trójki. Teraz twierdzi, że nie może ingerować w jej decyzje

  Emisja programów i audycji, kształtowanie kwestii zatrudnienia bądź współpracy z dziennikarzami, należą do wyłącznej kompetencji zarządu - tak sytuację w radiowej Trójce komentuje w odpowiedzi na jedną z poselskich interpelacji minister kultury Piotr Gliński. Szef resortu dodaje, że "nie ma instrumentów", by wpływać na decyzje zarządu. A jeszcze kilka miesięcy wcześniej - w maju - sam zwoływał naradę z udziałem władz Polskiego Radia i Rady Mediów Narodowych.

  Marcin Kozłowski
Więcej o:

Piotr Gliński