fragment książki

 • Współwięźniarkom opisywała morderstwo Sharon Tate z makabrycznymi szczegółami. Po latach kategorycznie wyparła się winy [FRAGMENT]

  Współwięźniarkom opisywała morderstwo Sharon Tate z makabrycznymi szczegółami. Po latach kategorycznie wyparła się winy [FRAGMENT]

  "W areszcie Atkins opowiadała Virginii Graham, że trzymała Sharon z tyłu za ramiona, a aktorka odwróciła się ku niej i płacząc, błagała: >Proszę, nie zabijajcie mnie. Proszę, nie zabijajcie mnie. Nie chcę umierać. Chcę żyć. Chcę urodzić moje dziecko. Chcę mieć dziecko. Susan powiedziała, że spojrzała Sharon prosto w oczy i rzekła: >Słuchaj, dziwko. Nic mnie nie obchodzisz. Nie interesuje mnie, czy chcesz mieć dziecko. Lepiej się przygotuj. Umrzesz, a mnie jest to zupełnie obojętne." Po dokonaniu zbrodni ze szczegółami opowiadała o niej koleżankom z celi, a kilkadziesiąt lat później twierdziła, że to byłą nieprawda i wierzyła w to, że Jezus uwolni ją z więzienia. Prezentujemy fragment eseju prof. Jacka Leosiaka pt. "Zapraszamy do nieba. O nawróconych zbrodniarzach".

  Bartłomiej Marcinkowski
 • 'Szkoła szpiegów'. 'Ciekawe, czy tym razem ktoś spróbuje zabić nas wszystkich'. Tyle zdradzimy: na pewno

  "Szkoła szpiegów". "Ciekawe, czy tym razem ktoś spróbuje zabić nas wszystkich". Tyle zdradzimy: na pewno

  To jedna z najbardziej dynamicznie napisanych i ekscytujących serii książkowych dla dzieci, jakie czytałam. Na kolejne części czekam nie mniej niż mój syn. 23 listopada ukazała się czwarta część zatytułowana "Szkoła szpiegów na nartach". Przeczytajcie fragment i zobaczcie ilustracje, jakich nie ma żadne inne wydanie, stworzone przez Mariusza Andryszczyka, zachwycające nie tylko samego autora powieści.

  Marta Korycka
 • Nieliczni wiedzą, że pierwszym właścicielem LEGO była kobieta. 'Sofie była dla nas naprawdę dobrą matką'
 • 'Nawet gdy są w dżinsach, bluzach, zapłakane, to te zrobione dłonie takie piękne'. Przekonuje: jesteście dość!

  "Nawet gdy są w dżinsach, bluzach, zapłakane, to te zrobione dłonie takie piękne". Przekonuje: jesteście dość!

  "Przydarza mi się dokładnie to, co tobie. Raz zaśpię i zrywam się jak poparzona, biegnąc gdzieś w czapce zupełnie niepasującej do outfitu, a raz wstanę jak skowronek i mam energię na umycie ośmiu okien. Innym zaś razem biorę wolne od życia i przez brudne okna wyglądam lepszego jutra, a ono nadchodzi. Lub nie" - przekonuje autorka "Jestem dość". Przedpremierowo publikujemy fragment książki.

  Marta Korycka
 • Przez morderstwo rodziców trafili do domu dziecka. Teraz za wszelką cenę chcą odkryć prawdę [FRAGMENT KSIĄŻKI]
 • Kim jesteśmy i skąd się tu wzięliśmy? Harari tłumaczy, skąd sapiensi mają supermoc [FRAGMENT]

  Kim jesteśmy i skąd się tu wzięliśmy? Harari tłumaczy, skąd sapiensi mają supermoc [FRAGMENT]

  Jak dzięki ogniowi udało nam się zmniejszyć żołądki? Co gra w piłkę nożną mówi o byciu człowiekiem? I dlaczego spośród wszystkich bajek najwięcej osób uwierzyło w tę o pieniądzach? Dowiecie się tego, podążając śladami pradawnych ludzi, którzy wyruszyli tysiące lat temu z Afryki. Izraelski historyk Yuval Noah Harari - autor m.in. "Sapiens" - w "Niepowstrzymanych" tym razem pisze przede wszystkim dla dzieci, ale nie tylko.

  Marta Korycka
 • Po śmierci Kurta Cobaina nie umiał grać dalej. Pomógł mu przypadkowy autostopowicz [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Po śmierci Kurta Cobaina nie umiał grać dalej. Pomógł mu przypadkowy autostopowicz [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Dave Grohl w autobiografii, która ukazuje się 9 listopada 2022 roku, w swoim stylu - i z ogromnym poczuciem humoru - wspomina swoją pierwszą trasę koncertową z zespołem Scream, opowiada o czasie spędzonym w Nirvanie i tragicznym końcu zespołu związanym ze śmiercią Kurta Cobaina, o powstaniu Foo Fighters, o graniu z Iggym Popem, tańczeniu z chłopakami z AC/DC, a także życiu rodzinnym, zwłaszcza bliskiej relacji z trzema córkami. Publikujemy fragment książki "The Storyteller. Opowieści o życiu i muzyce" w przekładzie Adama Zdrodowskiego.

  Marta Korycka
 • Ich rówieśnicy dostaliby parę miesięcy w zawiasach, one bezterminowo trafiły do szpitala psychiatrycznego

  Ich rówieśnicy dostaliby parę miesięcy w zawiasach, one bezterminowo trafiły do szpitala psychiatrycznego

  O milczących bliźniaczkach świat usłyszał w 1982 roku, gdy toczył się ich proces o podpalenie i kradzież. Siostry, drobne i kruche, nie odezwały się ani słowem, wydały z siebie tylko kilka pomruków, które sąd uznał za przyznanie się do winy. Za kilka aktów wandalizmu, za które ich rówieśnicy dostaliby najwyżej parę miesięcy w zawieszeniu, te wystraszone nastolatki zostały skazane na bezterminowe przymusowe leczenie w Broadmoor, otoczonym złą sławą szpitalu psychiatrycznym o zaostrzonym rygorze - dożywocie wśród morderców, gwałcicieli i pedofilów. Dlaczego do tego doszło? Ponieważ milczały. Prezentujemy fragment książki pt. "Milczące bliźniaczki" autorstwa Marjorie Wallace.

  Fragment książki
 • 'Czy ja umarłem? A co to w ogóle jest śmierć?' 'Tygrys' jest dla dzieci, ale nie boi się ważnych pytań
 • W radzieckiej Gruzji przydzielano mieszkania tak, żeby odciążyć państwo [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  W radzieckiej Gruzji przydzielano mieszkania tak, żeby odciążyć państwo [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Rok 1987. Związek Radziecki trzęsie się w posadach. W Gruzji coraz wyraźniej słychać głosy nawołujące do oddzielenia się od wszechwładnego niegdyś olbrzyma. W zmieniającym się, ogarniętym chaosem, ale też tętniącym życiem Tbilisi dorastają cztery przyjaciółki: spragniona wolności, pełna życia Dina, rozsądna i pragmatyczna Ira, romantyczna Nene, siostrzenica najpotężniejszego przestępcy w mieście, oraz wrażliwa, wychowująca się bez matki Keto. Różni je niemal wszystko, łączą marzenia o miłości, akceptacji i lepszym życiu. W czasie burzliwych zmian politycznych i społecznych przyjaciółki dojrzewają, stają się kobietami, przeżywają pierwsze zauroczenia, muszą dokonywać trudnych wyborów. Ich przyjaźń wydaje się niezniszczalna - aż do dramatycznych wydarzeń, które na zawsze odmienią ich życie. Publikujemy fragment książki pt. "Coraz mniej światła" autorstwa Nino Haratischwili.

  Fragment książki
 • Sprawdź, jak w naszym kraju czują się najmłodsi uchodźcy [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Sprawdź, jak w naszym kraju czują się najmłodsi uchodźcy [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Książka "Zadomowieni. O dzieciach uchodźczych, które zamieszkały w Polsce" to wzruszająca historia drogi, jaką musiała przebyć czwórka dzieci: Nadzieja z Białorusi, Taras z Ukrainy, Zala z Afganistanu i Manu z Kamerunu, aby dotrzeć do Polski. Codzienne życie bohaterów płynie zgodnie z dziecięcą naturą, gdy nagła konieczność opuszczenia kraju pozbywa ich wszystkiego, co do tej pory było dla nich najważniejsze i co kochały. Muszą uciekać z ojczyzny, przebyć długą i wyczerpującą drogę do Polski, nie wiedząc co je tam czeka. Publikujemy fragment książki "Zadomowieni. O dzieciach uchodźczych, które zamieszkały w Polsce" autorstwa Magdy Pytlakowskiej-Wasielewskiej.

  Fragment książki
 • Polski dentysta: Czasem pacjentowi tak wali z buzi zgnilizną, że nawet podwójna maseczka nie pomaga [FRAGMENT KSIĄŻKI]
 • Dorota Kolak: Moda na aktora przychodzi i odchodzi. Za chwilę może się okazać, że znowu będzie pod wozem

  Dorota Kolak: Moda na aktora przychodzi i odchodzi. Za chwilę może się okazać, że znowu będzie pod wozem

  O strachu przed czerwonym dywanem, o niewymawialnym "r", o nalewkach męża i domu wśród sosen. A przede wszystkim o aktorstwie i rolach nie tylko tych na scenie, ale też w życiu. O byciu żoną, matką i babcią, o kąpielach w jeziorze i odnawianiu mebli. Publikujemy fragment książki "Skąd ja panią znam" - rozmowy Katarzyny Ostrowskiej z aktorką Dorotą Kolak.

  Marta Korycka
Więcej o:

fragment książki