fragment książki

 • W wieku 15 lat uciekła z Niemiec do Syrii, żeby służyć ISIS [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  W wieku 15 lat uciekła z Niemiec do Syrii, żeby służyć ISIS [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Wizerunek współczesnych Niemiec długo wydawał się nieskazitelny. Jednak pod powierzchnią równych szans, otwartości i chęci zadośćuczynienia nierzadko kryją się uprzedzenia, nieufność, dążenie do przeforsowania własnych interesów. Przeszłość ciąży, historia narzuca ton najważniejszym sporom. Niewidzialne granice wciąż trudno przekroczyć: wschód i zachód, rodowici mieszkańcy i imigranci, prawica i lewica, praworządność i hipokryzja, tolerancja i ksenofobia. Publikujemy fragment książki pt. "Rzeźnia numer jeden i inne reportaże z Niemiec" autorstwa Jerzego Haszczyńskiego.

  Fragment książki
 • 'Przeze mnie Nowy Jork stanął w płomieniach, przeze mnie świat płakał'. Fragment głośnej powieści
 • Olśniła jako Sisi. Po tym sukcesie Romy Schneider wyjechała z Niemiec w pogoni za miłością [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Olśniła jako Sisi. Po tym sukcesie Romy Schneider wyjechała z Niemiec w pogoni za miłością [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Michelle Marly przedstawia drogę, jaką Romy Schneider musiała przebyć, żeby uwolnić się od wizerunku słodkiej cesarzowej Sisi i stać się tą wersją siebie, którą zawsze chciała być. "Romy i droga do Paryża" to oparta na faktach powieść o fascynującej kobiecie, która u szczytu kariery odważyła się położyć na szali wszystko, by pójść własną drogą. Publikujemy przedpremierowo fragment.

  Fragment książki
 • Morderca dziecka proponował matce alkohol podczas 'poszukiwań' [FRAGMENT]

  Morderca dziecka proponował matce alkohol podczas "poszukiwań" [FRAGMENT]

  Gdy zaginął sześcioletni Jeremy Guillory, cała okolica zaangażowała się w poszukiwania. Dziećmi mieszkańców opiekował się w tym czasie jeden z sąsiadów, Ricky Langley. Nikt jeszcze nie wiedział, że trzy dni później policjanci znajdą w jego szafie zwłoki chłopca. Langley wyznał w czasie procesu, że sześcioletni Jeremy był jego prawdziwą miłością. Publikujemy fragment książki "Pamięć ciała. Przemoc seksualna, morderstwo i kara" napisaną przez Alex Marzano-Lesnevich. Książka pochodzi z serii "amerykańskiej" Wydawnictwa Czarne.

  Fragment książki
 • Jan Himilsbach stwierdził: 'Nie ma, k*a, dziadu, gorszej rzeczy niż pidżama'. Wyjaśnił, dlaczego [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Jan Himilsbach stwierdził: "Nie ma, k*a, dziadu, gorszej rzeczy niż pidżama". Wyjaśnił, dlaczego [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Miał ochrypły głos i cięty dowcip. Powtarzał, że alkohol pity z umiarem nie szkodzi. Włóczył się po Polsce, a potem po Nowym Świecie. Chwytał się różnych zawodów: był kamieniarzem, grabarzem, aktorem. Tym ostatnim na dłużej. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, m.in. w absolutnie kultowych "Rejsie" i "Wniebowziętych". Publikujemy fragment książki z anegdorami o nim, które zebrał znany z fanpejdża "Anegdoty teatralne, filmowe i muzyczne" Ryszard Abraham.

  Fragment książki
 • Spowiedź Himmlera. Wyrządził wiele złego, ale właśnie ten czyn uznał za swoje największe świństwo

  Spowiedź Himmlera. Wyrządził wiele złego, ale właśnie ten czyn uznał za swoje największe świństwo

  Heinrich Himmler. Wszechwładny szef SS, minister policji, nadzorca służb bezpieczeństwa, a przede wszystkim człowiek, który stworzył sieć obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. Dotychczas nikt nie miał pojęcia o tym, że kilka dni przed jego śmiercią odbyła się rozmowa, w trakcie której wyjawił prawdę o swojej biografii i zbrodniczej działalności, nie unikając mało znanych szczegółów. Do jej stenogramu dotarł Christopher Macht. Publikujemy fragment ksiązki, która ukaże się 26 października.

  Fragment książki
 • Jak to się zaczęło? 'U mnie wystarczyło wyjść na klatkę schodową z dyktafonem, żeby nagrać dialogi jak do 'Kiepskich''
 • Rolf przez wiele lat nie wiedział, że jest dzieckiem nazistowskiego zbrodniarza. Mengele był 'wujkiem'
 • Jan Peszek do córki: Kompletnie mnie nie uczą porażki czy zawody w życiu, tylko ciągle mam głupią nadzieję

  Jan Peszek do córki: Kompletnie mnie nie uczą porażki czy zawody w życiu, tylko ciągle mam głupią nadzieję

  "Kiedy Maria w kryzysie życiowym i twórczym przychodzi do Jana po pomoc, ten nagle ma zawał i prawie umiera. Zanim umrze, dobrze byłoby jednak dowiedzieć się kilku rzeczy..." - tak wydawca zapowiada książkę aktorki, wokalistki, performerki Marii Peszek. Publikujemy przedpremierowy fragment "Naku*wiam zen", która ukazuje się 12 października.

  Fragment książki
 • On uciekł z getta, ona ukryła się w stodole. 'Od razu wiedziałem, co tak spodobało mi się w Marcie'

  On uciekł z getta, ona ukryła się w stodole. "Od razu wiedziałem, co tak spodobało mi się w Marcie"

  Początek 1940 roku. Trzynastoletni żydowski chłopiec i jego jedenastoletni brat przedzierają się przez drut kolczasty otaczający łódzkie getto, by ukraść żywność dla swojej rodziny. Zauważa to niemiecki strażnik. Nie mają innego wyjścia. Starszy brat strzela, żołnierz pada martwy. Tak rozpoczyna się poruszająca historia niezwykłej ucieczki chłopca, który niejeden raz przechytrzył nazistów. To Chaim Herszman, znany później jako Henry Carr. Jego wspomnienia spisał syn, John.

  Fragment książki
 • Była sierotą z dwiema żyjącymi matkami. Jedna oddała ją po urodzeniu, druga - gdy miała 13 lat [FRAGMENT]

  Była sierotą z dwiema żyjącymi matkami. Jedna oddała ją po urodzeniu, druga - gdy miała 13 lat [FRAGMENT]

  "Byłam sierotą z dwiema żyjącymi matkami. Jedna oddała mnie, gdy jeszcze jej mleko nie wyschło na moim języku, druga - gdy miałam trzynaście lat". Dziewczyna nie rozumie, dlaczego jednego dnia ma piękny dom nad morzem i bezwarunkową miłość rodziców, a kolejnego zostaje bez słowa oddana biologicznej matce, o której istnieniu nie miała dotąd pojęcia. Publikujemy fragment książki "Porzucona córka", która ukaże się 12 października.

  Fragment książki
 • Pracowała dla Zełenskiego. 'Codziennie dostawałam od rodziców relacje o tym, że kończy im się żywność'

  Pracowała dla Zełenskiego. "Codziennie dostawałam od rodziców relacje o tym, że kończy im się żywność"

  Kiedy ukraińska dziennikarka Julia Mendel otrzymała telefon z propozycją pracy dla prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, nie miała pojęcia, co ją czeka. W swojej szczerej i poruszającej relacji była sekretarz prasowa Zełenskiego opowiada historię jego nieprawdopodobnej kariery od popularnego komika do prezydenta Ukrainy. I to z najbliższej perspektywy. Jako świadek siedzący w pierwszym rzędzie, Mendel uczestniczyła w wielu kluczowych wydarzeniach poprzedzających rosyjską inwazję w 2022 r. Publikujemy fragment książki "Walka naszego życia. Moja praca z Zełenskim, ukraińskie zmagania o demokrację i co to wszystko znaczy dla świata".

  Fragment książki
 • Nie usiądzie tyłem do wejścia, wygląd zmienia błyskawicznie. Dzieci nie wiedzą, że jest agentką Mosadu [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Nie usiądzie tyłem do wejścia, wygląd zmienia błyskawicznie. Dzieci nie wiedzą, że jest agentką Mosadu [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Działalność lohemet, funkcjonariuszek operacyjnych Mosadu, przez wiele lat była utajniona. Mimo że wiele z nich miało niebywałe dokonania, były przedstawiane co najwyżej jako tło dla swych kolegów. W końcu jednak rząd Izraela zezwolił na publikowanie informacji na ich temat. Michael Bar-Zohar i Nissim Mishal opisali w "Amazonkach Mosadu", które ukazały się we wrześniu, burzliwe życie, miłości i niebezpieczne misje tych kobiet.

  Fragment książki
 • Satyra na Hollywood od jednego z twórców 'Westworld'. Przeczytaj fragment 'Ucieczki z Chinatown'
 • Wierzy, że w reality show można znaleźć miłość. Przeczytaj fragment 'Długo i szczęśliwie'
 • 'Od 1988 roku amerykańskie szkoły się uwsteczniają' [FRAGMENT]

  "Od 1988 roku amerykańskie szkoły się uwsteczniają" [FRAGMENT]

  W sondażu przeprowadzonym niedawno w Stanach Zjednoczonych poproszono respondentów, by znaleźli słowo, które ich zdaniem najlepiej opisuje obecne czasy. Wśród ośmiu najczęściej wymienianych określeń znalazły się: "niepokojące", "chaotyczne", "wyczerpujące" i "nerwowe". Jak to możliwe, że Amerykanie stracili wiarę w przyszłość? Co sprawiło, że w jednym z najbogatszych krajów świata nierówności społeczne są porównywalne do tych, z którymi mierzono się w XIX wieku? I dlaczego "amerykański sen" coraz częściej staje się "amerykańskim mirażem"? Publikujemy fragment książki "Biedni w bogatym kraju. Przebudzenie z amerykańskiego snu" autorstwa Nicholasa D. Kristofa i Sheryl WuDunn w przekładzie Anny Gralak.

  Fragment książki
 • 'Z Budką Suflera było grzecznie, nie miało to nic wspólnego z tym co dzicz z Lady Pank robiła po koncertach' [FRAGMENT]

  "Z Budką Suflera było grzecznie, nie miało to nic wspólnego z tym co dzicz z Lady Pank robiła po koncertach" [FRAGMENT]

  "Mniej obcy" to pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza. Fascynujący wywiad rzeka z legendą polskiej sceny muzycznej, który poprowadził jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce - Marcin Prokop. - Nie interesuje mnie stawianie Borysewiczowi pomnika - zapowiadał Prokop. Publikujemy fragment książki, która ukaże się 28 września.

  Fragment książki
 • Nie szkodzi mu żadna krytyka. Przeczytaj zanim znów wejdziesz na TikToka [FRAGMENT KSIĄŻKI]
 • Broad Peak - w oficjalnej relacji Polskiego Związku Alpinizmu wszystko wyglądało łatwo. Dwóch nie wróciło
 • 'Burmistrz przyznał, że często się budzi, bo ktoś buszuje w jego kubłach na śmieci' [FRAGMENT]
 • 'Znam tę laskę z telewizora. To córka kobiety, którą zamordowałem trzydzieści lat temu' [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  "Znam tę laskę z telewizora. To córka kobiety, którą zamordowałem trzydzieści lat temu" [FRAGMENT KSIĄŻKI]

  Pisarka bierze udział w programie telewizyjnym z okazji wydania swojej debiutanckiej powieści. Nie ma pojęcia, że program ogląda pracownik zieleni miejskiej, który - patrząc na twarz autorki na ekranie - doznaje wstrząsu. Niespodziewanie zostaje skonfrontowany z przeszłością, okrutnym czynem i poczuciem winy. "Do pralni" Sophie Daull to powieść konstruowana na dwugłosie głównych postaci i ambiwalencji przebaczenia. W Gazeta.pl prezentujemy fragment przekładu Doroty Hartwich.

  Fragment książki
 • 'Zawsze kogoś wku****sz'. 'Johnny. Powieść o ks. Janie Kaczkowskim' [FRAGMENT]

  "Zawsze kogoś wku****sz". "Johnny. Powieść o ks. Janie Kaczkowskim" [FRAGMENT]

  Prawdziwa historia przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego, łamiącego stereotypy charyzmatycznego duchownego, i Patryka Galewskiego, recydywisty, a dziś szefa kuchni, chwyta za serce i inspiruje. Przedstawiamy fragment książki "Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim" autorstwa Macieja Kraszewskiego. Już 23 września do kin trafi film o Janie Kaczkowskim, który również będzie nazywał się "Johnny".

  Fragment książki
 • Zaczęło się od złych snów. Potem w sprawę zamieszani byli egzorcyści, arabski mag, ksiądz, szeptunka i medium

  Zaczęło się od złych snów. Potem w sprawę zamieszani byli egzorcyści, arabski mag, ksiądz, szeptunka i medium

  "Gdzie i jak szkolą się egzorcyści? Jak wygląda mrożący krew w żyłach rytuał wypędzenia demona? Kto może zostać egzorcystą i kto zatwierdza wybór takiej osoby? Dokąd prowadzi najpoważniejsze śledztwo profesjonalnej grupy łowców duchów? Czy satanista może zostać opętany?" - Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udziela Michał Stonawski w swojej nowej książce "Paranormalne. Egzorcyzmy. Prawdziwe historie opętań". Możecie przeczytać u nas jej fragment.

  Fragment książki
Więcej o:

fragment książki